Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fogamzásgátló tabletta majd...

Fogamzásgátló tabletta majd teherbeesés?

Figyelt kérdés

Olyan történetekre lennék kíváncsi, akik fiatalon kezdtek fogamzásgátlót szedni, és most, hogy babát szeretnétek nem megy, nehezen ment, vagy még mindig küzdötök érte.Szóval, akik ha vissza tudnátok csinálni, nem kezdenétek el szedni a bogyót akkor annyi idősen.

Megbántátok-e, mi történt, hogyan, mennyi ideig szedtétek, hány évesek vagytok,és most hol tartotok a babakérdésben?

Köszönöm! Puszta kíváncsiság, mert én soha nem fogok szedni semmiféle fogamzásgátlót.

22l :)


2009. jún. 30. 11:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Igaz én nem azok közé tartozom, akik korán kezdték a tablettát és nem sikerül a baba, de azért leírom ellenvéleményként:)23 éves koromban kezdtem el szedni tablettát. Kifejezetten mondtam az orvosnak, hogy valamilyen alacsony hormontartalmú legyen. Több, mint 5 évig folymamatosan szedtem. Semmi problémám nem volt tőle. Sőt. Szebb lett a bőrőm, nem zsírosodott olyan gyorsan a hajam. És nem utolsósorban azt is megtudtam mondani januárban, hogy mikorra tervezzük a nyaralást, esküvőt stb, mert annyira pontos lett tőle e vérzésem. (nekem előtte elég rendszertelen volt)Aztán amikor babát szerettünk volna, azt mondta az orvos, hogy még várnunk sem kell, mert ezek a mai tabletták már nem olyanok. Mi azért kivártuk a 3 hónapot és utána egyből sikerült is teherbeesnem.

Nem lehet általánosítani. Mindenki szervezete másképp reagál a gyógyszerekre, de még a vitaminokra is.

Ha pedig valaki nem akar soha szedni, az az ő döntése, tiszteletben kell tartani.

2009. jún. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

én csak arra reagálnék, hogy "soha nem fogok szedni"... sajnos van, akinek nincs, vagy nem volt más választása, mert mondjuk olyan gyógyszert szed, ami mellett beteg babája lenne. és ehhez automatikusan "jár" a fogigátló is. kívánom mindenkinek, hogy ne kerüljön ilyen helyzetbe, de azt biztosan állítani, hogy én nem fogok... kicsit merész.


én egyébként szedtem egy évig (se) nem is fiatalon (27) és nehezen megy teherbe esni (7. hónapja), pedig már nagyon szeretnék. lehet, hogy nem így csinálnám, ha most kellene döntenem.

2009. jún. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mindkettőtöknek köszönöm a választ :)!Persze, ezt megértem, hogy van akinek muszáj, ezzel nincs is probléma.Én arra gondoltam, hogy nem az lesz, hogy gondolok egyet, és fölíratom az orvossal.Akkor inkább átfogalmazom: ha nem muszáj semmiképpen sem szedek, mert ellene vagyok!Na, így jó :)?De ne ezen akadjatok most fönt, hogy velem mi van, hanem az a kérdés, hogy veletek mi van:)!
2009. jún. 30. 12:16
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem semmi köze a tabinak a teherbe eséshez. 16 éves koromban kezdtem el szedni, addigra már komoly kapcsolatom volt. 21 éves voltam mikor összeházasodtunk, esküvő után abbahagytam, 3 hónap múlva pozitív volt a teszt. Szerintem sokaknak azért nem sikerül, mert 30-35 évesen jut eszükbe, hogy gyerek is kellene a ház, autó, karrier mellé. Az emberi szervezet nem arra van kitalálva, hogy 30 évesen hord ki először magzatot.
2009. jún. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
16 évesen kezdtem szedni de 18 évesen eldöntöttük suli után jöhet a baba. Nem vártuk meg a 3 hónapot s a baba elment. 11 hetes terhes voltam UH derült ki hogy üres a pete zsák. Missed ab lett. Majd négy hónap múlva lehet megint próbálkozni. De még csak 18 vagyok ezért nehéz de jobban tartom magam. Új holnap új remények.
2009. jún. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Sok sikert nektek :)
2009. jún. 30. 18:22
 7/9 A kérdező kommentje:
Egyet értek az utolsó előtti hozzászólóval is! Én 25 évesen szeretnék, ha az élet is úgy akarja, nálam az a kitűzött korhatár :)
2009. jún. 30. 18:24
 8/9 nini24 ***** válasza:

Szia!


Én 17 évesen kezdtem el szedni a gyógyszert, a párommal most döntöttünk úgy, hogy jöhet a baba! Jan-ban abbahagytam. Februárban a megvonásos után megjött az első mensi szépen, azóta egyszer vagy 2x menstruáltam, és most megint a 60.napomon vagyok! Tehát lassan fél éve próbálkozunk, de sajnos a gyógyszer annyira megkavart, hogy azt se tudja a szervezetem, fiú-e vagy lány:( Azóta tiszta pattanás vagyok, és állandóan hisztis! Gondolom a hormonok! Ha most megjön, kapok gygyszeres rásegítést a peteéérésre! :( tehát, ha újra kezdhetném, nem mennék el fogigátlót iratni, annyi fix :((( Ja, 24 éves vagyok! :)

2009. jún. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! neked is sok sikert, és kitartást kívánok :)!
2009. jún. 30. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!