Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Min múlik pontosan, hogy a...

Min múlik pontosan, hogy a baba kisfiú vagy kislány lesz?

Figyelt kérdés

Tehát nem arra vagyok kíváncsi, hogy mit kell ennem-innom vagy csinálnom ahhoz, hogy kislányom vagy kisfiam legyen.


Hanem arra, hogy ez biológiai szempontból hol és hogyan dől el? Tehát min múlik az, hogy az lesz a kicsi kromoszómája, ami?


Pl. a ciklus.hu-n fiú/lány nézetben valahogy az ovuláció előtti és utáni napokat határozzák meg. Ez hogy van?


2012. máj. 29. 16:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Azon a spermiumon áll vagy bukik, aki bejut a petesejtbe. A petesejt XX kromoszomájú, azon nem múlhat. Hogy a spermium az X-et vagy az Y adja erősebben, azon múlik. Ezért a régi-régi hiedelemmel ellentétben nem a nőn, hanem a férfin múlik a baba neme.
2012. máj. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
most az alapokra vagy kíváncsi, mert egyáltalán nem vagy képben? vagy a ciklus.hu-sra szeretnél magyarázatot?
2012. máj. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Egy magömlés alkalmával több millió hímivarsejt szabadul ki. Ezek közt kb. fele-fele arányban van x és y kromoszómájú. A női petesejt mindig x kromoszómájú, tehát attól függ h fiú-e vagy lány, h x vagy y kromoszomájú spermium (hímivarsejt) jut be hozzá elsőnek. Ha x, akkor xx lesz a két sejt állománya, tehát lány; ha y, akkor xy tehát fiú utód lesz.

Még egy érdekesség. Minden embrió kb. a beágyazódás utáni 2-3. héten lány "nemű", mert a punciból lesz a kuki :) (mmint a "csiklóból")

2012. máj. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan a hímivarsejten múlik. :) Ugyanis a petesejt minden esetben 1 db X kromoszómát hordoz, a hímivarsejt pedig hordozhat X vagy Y kromoszómát. Ha a petesejt egy X kromoszómát hordozó hímivarsejttel találkozik, akkor a baba XX kromoszómával rendelkező, vagyis kislány lesz, ha Y kromoszómával egyesül a petesejt, akkor egy XY kromoszómás kisfiú jön a világra.

Egyes kutatások szerint az Y kromoszómát tartalmazó hímivarsejtek gyorsabban mozognak, de hamarabb elpusztulnak, ezért a kisfiúk nemzésének az ovuláció napja kedvez, mert akkor hamarabb találkozhatnak az útját megkezdő petesejttel. Ezzel szemben a lányos (X kromoszómás) hímivarsejtek lassabbak, de tovább életképesek, így ha az ovu előtt van együtt a pár, még lehetnek élő hímivarsejtek, amik megtermékenyítik a petesejtet, de ezek ezen elmélet szerint többnyire X kromoszómásak.

Remélem, egyértelmű voltam, és segítettem. :)

2012. máj. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az alapokkal tisztában vagyok, de ez a ciklus.hu bekavart. Annyi mindent hallani, hogy ezt meg azt kell csinálni ahhoz, hogy bizonyos nemű legyen a baba. Ezeknek nincs magyarázata, csak vki kitalálta, ez rendben van. Ezért voltam arra kíváncsi, hogy a ciklus.hu-s is egy ilyen hiedelem vagy annak van is alapja? Köszönöm mégegyszer.
2012. máj. 29. 17:06
 6/9 anonim ***** válasza:
annak van is alapja. egyik válaszolótól kaphattál is választ. illetve még Czeizel Endre tud erről mesélni. Állítólag ez az ő felfedezése.
2012. máj. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
meg van még a mittudomén milyen naptár, na az hülyeség, annak nincs tudományos alátámasztása
2012. máj. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a kínai fogamzásnaptárra gondolsz. Annak én sem látom értelmét. És habár jelenleg magam is várandós vagyok, és természetesen érdekel, hogy milyen nemű lesz a mi kis Bigyónk, soha eszembe sem jutna azzal kísérletezni, hogy ekkor vagy akkor legyünk együtt, hogy a kívánt nemű babánk szülessen. Azokat pedig egyáltalán nem értem, akik képesek maguknak különféle beöntéseket adni az aktus előtt, ugyanezen okból. És ha nem olyan nemű lesz, amilyet szeretnének? Akkor nem fogják szeretni? Vagy csalódnak benne? Különös...
2012. máj. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Arra gondoltam, de már nem emlékeztem a nevére, rég voltam már várandós.


Ezt én is hasonlóan gondolom, bár ovu teszt miatt mi tudtuk, hogy mikor fogant a babánk és a Czeizel féle okfejtéssel egyezik. :) Bár arányokat sehol se közölnek, hogy ezzel a módszerrel mennyire megy "biztosra" az ember. Az is lehet, hogy csak pár százalékot billent az esélyeket illetően. Ezt nem tudjuk. Már csak ezért sem érdemes ezzel kísérletezni. Nekünk is az volt a léyneg, hogy baba legyen és kész, nem volt fontos a neme

2012. máj. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!