Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » VAn okom aggódni, lehet...

VAn okom aggódni, lehet butaságot csináltam?

Figyelt kérdés

Tegnap voltunk szaunában és dzsakudziban,és a szaunában 10 perc után nagyon rosszul lettem szédültem és hányingerem volt de egy 20 perc után elmúlt ahogy megmosakodtam és most aggódom mert babával próbálkozunk és visszaszámolva ma vagyok a ciklusom 26.napján(34 naposak a ciklusaim)és félek hogy ha esetlegg összejött ezzel ártottam neki:(

Tudom hülye vagyok,de szerintetek nagy bajt csináltam

Nem volt nagyon őrjítő meleg bent és nem is vagyok kezdő a szaunában de ilyen még soha nem fordult elő velem:(

Azóta semmi bajom és utána nem is mentem be

gondoltam arra is hogy pont előtte ettem mert nagyon éhes voltam és lehet amiatt,


2009. jún. 30. 13:11
 1/7 anonim ***** válasza:
ha baba van, akkor tuti semmit nem ártottál neki, mert ő 37 fok melegben van védve a tested által. ne aggódj! pozitív tesztet kívánok!
2009. jún. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Van okod aggódni.Terhesen a szauna tilos.Minden, ami emeli a vérnyomást és a testhőt vetéléshez vezethet.
2009. jún. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
19%
Jaj megértem az aggódásodat, de lehet h ezzel a túlzott parázástól fog elmenni a baba ha az vagy! Nem kell megváltoztatni az életedet és ne fél ennyire! Ha jönni akar a baba úgy is jönni fog! megy a drukk!
2009. jún. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Most olvastam hogy vannak orvosok akik kifejezetten ajánlják persze mértékkel!

Pont ez hogy nem akarunk a babán görcsölni és nem is tesszük ezt ,de tegnap megijedtem mert nem vagyok kezdő szaunázó és soha nem fordult elő velem ilyen!

De amúgy mi is úgy éljük az életünket mint eddig sportolunk és élvezzük az életet:)

köszönöm a válaszokat

2009. jún. 30. 13:18
 5/7 anonim ***** válasza:
27%
ugyan már lányok. éljünk úgy, hogy semmit nem csinálhatunk, mert mi van, ha..... ez baromság. nem csináltál semmi rosszat, hiszen 1. még az sem biztos babás vagy, 2. még messze van a ciklusod vége
2009. jún. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

igen én is így gondolom csak megijedtem:)

mert már az első hónapban volt egy vetélésem :(és nem akarok megint úgy járni,de mi TÉNYLEG úgy élünk mint eddig nem görcsölünk rajta és élvezzük az életünket:)

2009. jún. 30. 13:24
 7/7 anonim ***** válasza:

De mi a helyzet a kismamákkal?


Az orvosok többsége nem ajánlja a szaunázást terhes kismamáknak, - még az edzettebbeknek sem -, mert a magasra szökő testhőmérséklet befolyásolhatja a magzat fejlődését. (Nőknek havi ciklus alatt sem ajánlott.) Önmagában a szaunázás "kifejezetten" nem árthat a babának, de a hőhatás és a szervezet fokozott terhelése miatt azt szokták tanácsolni az egyébként rendszeresen szaunázó kismamáknak is, bírják ki azt a néhány hónapot enélkül.


Német szakemberek egy csoportja azonban azt vallja, a szaunázás kifejezetten jó hatással van a várandós nőkre: megóvja a szervezetet a túlzott vízfelhalmozódástól, megelőzve ezzel az un. "terhességi mérgezés" nevű betegséget is. Szerintük legtöbbször könnyebben szülnek azok a nők, akik a terhesség alatt legalább hetente egyszer szaunáztak, és hogy mindez semmilyen káros hatással nincs a magzatra, arra, mondják, Finnország a legjobb példa: a finn kismamák 90% szaunázik rendszeresen várandóssága alatt.


Ha úgy döntünk, az ő példájukat követjük, tartsunk be néhány "további alapvető szabályt". A 16. hétig próbáljunk meg lemondani a szaunáról, utána pedig csak akkor járjunk el, ha előtte is gyakorlott szaunázók voltunk - nem a terhesség a legmegfelelőbb időszak e szokás kialakítására.


A szaunában soha ne feküdjünk hanyatt, csak ülve tartózkodjunk ott, a szokásosnál valamivel rövidebb ideig, 85 fok alatti hőmérsékletben.


A visszeres lábaknak nem használ a hőség, így ha ezzel a problémával küzdünk, illetve a szüléshez közeledve, az utolsó hetekben kerüljük a szaunát, mert a meleg a szülési fájásokat is serkentheti.

2009. jún. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!