Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tényleg ekkora "bűn" lenne?

Tényleg ekkora "bűn" lenne?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Babát szeretnénk, és ma megtudta Édesanyám is. Teljesen le akart beszélni róla, ilyenekkel, hogy:

" egy értelmes nő nem szül ennyi idősen gyereket, meg csak az alja népség szül ilyen fiatalon, meg elrontom az életemet, akkor már nem én fogok számítani, hanem a baba, miért nem várunk még pár évet, miért nem akarok a karrieremre koncentrálni, a gyereknevelés az nem karrier..............."

Én 23 vagyok, párom 35. Mindenünk megvan, 2 autó, saját új családi ház, nagyon jó kereset, és ami a legfontosabb szeretet, megértés.

Nagyon rosszul esett ez az egész. Ti mit gondoltok? Mit szólnátok ehhez? Köszönöm annak, aki válaszol.



2012. máj. 29. 21:10
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Hát anyukád kicsit fura...


Nekem 2 orvoslány ismerösöm is van akik kimondottan a karrier miatt az egyetemi évekre végére tették a gyerekszülést. Mindegyik az utolsó évben lett terhes és már nagy hassal vzsgáztak le. majd babázás altt doktorit csináltak, és majd mikor a gyerek 1 éves volt mentek el dolgozni, innentöl kezdték építeni (habár elöször félnapban) karrierjüket. Mivel egy aszisztens orvosnak rossz ha éveket kihagy, de még normál orvorsnak is így sok orvostanhallgató lány az egyetem alatt lesz terhes, majd már tud karriert csinálni késöbb.

2012. máj. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés, hogy diplomád/szakmád megvan-e és van-e pár év gyakorlatod, hogy majd gyed után felvegyenek?
2012. máj. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Szarul esne, ha ezt mondaná.

De ha megvan mindenetek anyagilag és érzelmileg is, akkor miért ne? Megértelek, mert a párod 12 évvel idősebb.

Amúgy meg nem vagy te annyira fiatal, már megbocsáss, nem akarlak ezzel megbántani. Ideális kor a gyermekvállalásra, testileg biztosan.

Én 22 voltam, mikor szültem az elsöt. Nem bántam meg, a férjem 8 évvel idősebb nálam. Nekünk nem adottak ennyire az anyagiak, de ha arra vártunk volna, 40 évesen szültem volna.

31hkm

2012. máj. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Érettségim, és 2 szakmám van. Dolgozom most is, van tapasztalatom is a munkámban. Párom pedig minőségirányítási manager, ami elég biztos pozíció. Tényleg megvan mindenünk. Nagyon fáj, amiket Anyu mondott. :(
2012. máj. 29. 21:21
 5/27 A kérdező kommentje:
Én is azt gondolom, hogy nem vagyok azért 16 éves, tehát bőven jó korban vagyok. És igen, köztünk van 12 év, és 5 év múlva a párom 40 éves lesz, nem szeretnénk, ha akkor születne az első gyerekünk. És az igaz, ha az ember a tökéletes időpontot várná, akkor sosem szülne babát. Köszönöm a válaszokat, örülök, hogy mások nem úgy gondolják, ahogy Édesanyám. Ő 21 volt, mikor engem szült.
2012. máj. 29. 21:24
 6/27 anonim ***** válasza:
68%

Anyukád hány éves, hogy kisbabát szeretne??

Én is várnék még pár évet a helyedben, de te tudod a te életed.

Én 25 éves voltam mikor az első fiam született.

2012. máj. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de nem értem azt, hogy " Anyukád hány éves, hogy gyereket szeretne?"

Én is bőven 24 leszek, mire szülni fogok, és persze az sem biztos, hogy azonnal sikerül a baba.

2012. máj. 29. 21:29
 8/27 anonim ***** válasza:
82%
Lehet hogy hülye gondolat de nekem az futott át az agyamon, hogy anyukád félt. Persze hogy nem bűn ha gyereket szeretnétek, de lehet neki más is eszébe jutott. Pl az, hogy te 23 évesen teljesen kiszolgáltatott helyzetbe kerülsz majd egy gyerekkel. Nem tudom van-e, volt-e munkád ezt nem írtad. De ha ne adj Isten egyszer rosszabbra fordul az életetek esetleg válás, szakítás után te egyedül maradsz a gyerkőccel, mindenféle háttér nélkül, míg ő éli a világát a jó keresetével, házával, autóival esetlegesen egy új családban. Nem lehet hogy ettől fél? Azért akarja, hogy karrierista nő legyél aki majd akkor szül gyereket ha a bajban a saját lábán is megtud állni? Persze ilyen erővel senki se vállaljon gyereket, nem mondom, hogy ez a jó hozzáállás félre ne érts. Amúgy milyen a viszonyuk, mármint a párod és anyukád közt? Apukádnak mi a véleménye? A legfontosabb, hogy tisztázzatok mindent az édesanyáddal, inkább üljetek le és beszéljétek ezt át még1*.
2012. máj. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
85%

egy gyereket szerintem semmi nem pótolhat! sem a karier sem a pénz.

nem értem hogy anyukád ezt nem tudja.

én nem szerettem volna gyereket 30 éves koromig 26 vagyok teherbe estem és megszületett a fiam és szerelem első látásra.egy buli egy karier sem a pénz nem tudja őt helyettesíteni.minden porcikám beleremeg mikor megfogom :)

2012. máj. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy félt is valamennyire, ez természetes. Viszont az igaz, hogy ennyi erővel senki ne vállaljon gyereket, hiszen elhagyhatják. 10 év után is válnak el emberek, ezt senki nem tudhatja előre. Én azt tudom, hogy köztünk minden 100%-ban rendben van, nagyon szeretjük egymást, a kedvesem remek apa lesz, és ő is ugyanannyira szeretne babát, mint én. Egyébként igen, van munkám.

Anyu és a párom közt nagyon jó a viszony. Szereti mindenki a családban, kedvelik, szinte imádják őt! :) Apu nem volt ott, mikor ezt beszéltük. Lehet megpróbálom megbeszélni vele a dolgot, bár nem az fogja eldönteni, hogy jön-e a baba, hogy Anyu "áldását" adja-e rá. :)

2012. máj. 29. 21:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!