Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért ekkora tragédia egy...

Miért ekkora tragédia egy 22éves lánynak 2éves kapcsolat után teherbe esnie? Más is elítéli ezt vagy csak az én szüleim ennyire maradiak?

Figyelt kérdés
Jó tudom, hogy házasságban vagy családba jobb lenne születni meg teherbe esni de ha most összejönne tényleg ekkora tragédia lenne?(Tavasszal eljegyzés)
2011. aug. 4. 15:55
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül a kor számít szerintem,hanem,hogy el tudjátok-e tartani, van-e már munkaviszonyod, fogsz-e mondjuk kapni GYED-et stb!
2011. aug. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Van/volt bejelentett munkahelyed?
2011. aug. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
1,5éves munkaviszonyom volt már. Most jelenleg munkanélküli vagyok de szeptembertől újra lesz egy egy éves munkaviszonyom.Bejelentett. (Ja és bocsi nem vagyok még terhes, csak anyám most beszólt olyat, hogy reméli most sem leszek terhes, hogy fogamzásgátló mellett szedek antibiotikumot). és nem vagyok már felelőtlen kis tini lány, mert elbírom tartani magamat is és a szüleimnek is tudok adni ha kell.
2011. aug. 4. 16:10
 4/24 anonim ***** válasza:

Az apukajelölt hány éves?Külön éltek a szülőktől, van saját lakásotok?

Amúgy én sem örülnék túlzottan ha a lányom ilyen hamar lekötné magát.Élj még, babád lehet később is.

2011. aug. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Tényleg nem bántásból írom, de nálam saját magammal volt egy olyan követelmény,hogy amíg legalább 3 évet nem dolgoztam nem szülők. Ha nem lenne munkám, akkor meg úgy sem szülnék,hogy előtte volt. Csak akkor,ha van munkaviszonyom. Tök mindegy,hogy hány éves vagyok.

De tényleg nem mindegy mivel foglalkozik a párod, külön laktok-e már, mióta vagytok együtt stb. Egy gyerekhez nem csak munkahely kell, hanem stabil kapcsolat!

2011. aug. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Külön élünk még.

Jövőre tervezzük az eljegyzést, nyáron összeköltözünk és utána az esküvőt. Szóval még 2év.

De ha közben talán összejönne a baba akkor sem lenne semmi gond. Vagyis a mi részünkről. A szülők részéről már nagyobb.

Párom 23éves és 18éves kora óta dolgozik.(Mondjuk nem tetszik a két családnak, hogy együtt vagyunk, mert szerintük nem illünk össze. Mi ezt másképp gondoljuk és az idő csak minket igazol:)

2011. aug. 4. 16:20
 7/24 anonim ***** válasza:
Szerintem is elsősorban az anyagiaktól függ, hogy minden megvan-e a baba felneveléséhez. Amúgy anyukám nekem is mondta egyszer, hogy ne akarjak gyereket ilyen fiatalon (bár még csak 20 vagyok, de olyan 24 éves koromig értette), mondjuk én még nem is akarnék jó pár évig, csak miután már dolgoztam eleget ahhoz, hogy meglegyen minden. De lehet nekem csak azért mondta, mert ő 21 évesen szült, és tapasztalatból, hogy jobb várni vele.
2011. aug. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de én olyan férfivel aki 23 évesen megérett volna az apaságra még nem találkoztam.Hidd el egy férfi egész másként éli meg az apaságot a 30-as, 40-es éveiben, sokkal felelősségteljesebbek, jobban kötődnek a gyerekhez is, ne siettesd a családalapítást, bőven van még időtök:)
2011. aug. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Nekem azt volt a kikötésem, hogy még férjnél nem leszek addig ne legyen gyerek. Ehhez tartom is magam. Szedek bogyót is, de én úgy gondolom hogyha véletlenül összejönne akkor sem lenne akkora tragédia, mert tisztességesen fel tudnánk nevelni, nem úgy mint egyes 16-17éves emberek, meg azok akiknek egy éjszakás kalandból jött össze.

A kapcsolatunk stabil, igaz vannak összezördülések de az hol nincs:)

2011. aug. 4. 16:26
 10/24 anonim ***** válasza:
48%
Először együttélés utána a gyerek! Sok kapcsolat igazi próbája,amikor összeköltöznek. Nyilván mindenki ilyenkor azzal jön, hogy mi így is már nagyon ismerjük egymást, meg nem lesz gond az együttélés stb. Aztán láttam én már sok párt szétmenni összeköltözés után. Addig nem kell jönni annak a gyereknek. Sőt, házasodni sem kellene nagyon azelőtt,hogy egy évet együttlaknának a párok!
2011. aug. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!