Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi is pontosan az ovuláció?

Mi is pontosan az ovuláció?

Figyelt kérdés
Szeretnék erről többet megtudni, fogmazáshoz van köze, peteérérshez?
2009. jún. 30. 14:28
 1/8 anonim ***** válasza:
az ovuláció a peteérés. és hát igen némi köze van a fogamzáshoz is:-)
2009. jún. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

[link]

itt mindent megtudsz róla.

2009. jún. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

a peteérés a hipofízishormok hatására egy tüsző megnövekedése és benne a petesejt érése. OVULÁCIÓ:amikor megérett szintén hormonhatásra (LH csúcs) a petesejt kiszabadulása a tüszőből. Ezt követően a petevezetékbe sodródik ott egy nap körüli (24 órás) élettartam után már nem megtermékenyíthető. ha a vezetékben találkozik a fiúkkal akkor létrejöhet fogamzás. ha nem akkor a sárgatest elsorvad és a mensivel távozik.

ha létre is jön fogamzás akkor is számos körülménynek egybe kell esnie a sikeres terhességhez. Méhnyh. vastagsága megfelelő beágyazódás. ha a nemvárt nem jön akkor teljes a siker!

2009. jún. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2009. jún. 30. 14:35
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia! Huhh megpróbálom érthetően leírni, ahogyan nekem tanították, remélem nem kavarlak meg nagyon: Szóval érésnek indul az oocyta (megtermékenyítetlen petesejt).A Tüsző hámja termeli az ösztrogént. 1: Primer folliculus (folliculus = tüsző) 2.: Szekunder folliculus 3. Tercier folliculus, vagyis Graaf tüsző, ez a felszínből kidomborodik, megreped, majd kiszabadul, ez az ovulatio (peteérés). A tüsző helyén marad egy bevérzett test (corpus haemorrhagicum). A sárgatest, amely a tüsző maradványából alakul ki (corpus luteum) termeli a progeszteront, amennyiben nincs megtermékenyítés, ez a sárgatest elsorvad, lesz belőle fehér test (corpus albicans). Ne haragudj, ha kicsit zavaros volt,a latin kifejezéseket azért írtam mellé, mert észrevettem, hogy itt az oldalon nagyon sokan használják őket és olyat is láttam, hogy helytelenül. Remélem tényleg tudtam segíteni! Minél előbbi babásodást kívánok neked! :)


Ja és ha érdekel a ciklus hormonszabályozása vagy maga a hormonális háttér azt is nagyon szívesen leírom :)

2009. jún. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi, többet megtudtam. :)Egyenlőre csak érdeklődök, hogy pontosan mi hogy megy, ne csak felszínes infóim legyenek, ha oda kerül a sor. Azt írtad tanultad ezeket,hol tanultad?:)


Igen érdekelne a többi is.

2009. jún. 30. 16:52
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia! Utolsó vagyok :) Az egyetemen még első szemeszter alkalmával. A ciklus hormonrendszere sokkal érthetőbb, mint maga a peteérés, ebben rengeteg csavar van, ha nincs benne az ember csak nehezen fogja fel, de az endokrin könnyebb :)

Nos tehát ugye a szervezeted termel ösztrogént, ennek hatására csökken az FSH (folliculus stimuláló hormon), de beindul az LRH és LH (luteinizáló hormon, a sárgatest képződését segíti elő) termelés. Az LH érleli a sárgatestet, ezáltal serkenti a progeszterontermelést. A progeszteronszint növedekedése viszont csökkenti az LRH és LH termelését, így ezáltal a progeszteronszint is csökken, és bekövetkezik a menstruáció. Majd újra elkezd termelődni az FRH és FSH és kezdődik a ciklus elölről. :) Remélem nem volt zavaros, ha bármilyen egészségügyi kérdésed van tedd fel nyugodtan, szívesen válaszolok :)

2009. jún. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi, hát ezeket se tudtam :D

De legalább okosabb lettem tőle. Tényleg eléggé csalafinta folyamatok.

2009. júl. 1. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!