Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terheléses cukor/inzulin...

Terheléses cukor/inzulin mérésen voltam. Értékelnétek nekem az eredményt?

Figyelt kérdés

Terheléses vércukor-inzulin mérésen az alábbi értékeket kaptam. Érdeklődni szeretnék, hogy ezek az értékek jók-e, vagy inzulinrezisztenciára utalnak?

Glükóz 0 perc 5.2 mmol/l

Glükóz 60 perc 4.6 mmol/l

Glükóz 120 perc 4.6 mmol/l


Inzulin 0 perc 3.7 mIU/l

Inzulin 60 perc 11.2 mIU/l

Inzulin 120 perc 22.1 mIU/l


Köszönöm szépen!


2012. máj. 31. 08:35
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
nem írták a lap aljára hogy negatív, nekem rajta volt?!
2012. máj. 31. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
latod, hogy megy fel az inzulinod es megy le a cukrod. hogy lennel akkor rezisztens?
2012. máj. 31. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
Én ezt egészséges működésnek látom.
2012. máj. 31. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
Én ezt egészséges működésnek látom. A vércukorszint tök normális, jó sok inzulin termelődik, hogy a cukrot szabályozza.
2012. máj. 31. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:

Az éhgyomri inzulin önmagában nem, de a 120 perces nem lehetne több az éhgyomri ötszörösénél. A 120 perces cukor pedig nem nagyon kellene, hogy a 0 perces alá essen.


Sokkal rosszabbat is láttam már, de nem mondanám ki egyértelműen, hogy ez nem egy enyhe IR. Érdemes lenne 3. napi hormonsort nézni, főként FSH és LH ill. prolaktin szintet, ilyen kétes esetben úgymond perdöntő lehetne.

2012. máj. 31. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nem írták a végére, hogy negatív. Akkor ezek szerint mégsem túl jó az eredmény, hiszen túl magas a 120 perces inzulinom és a cukrom is leesett:(

Néztek hormonokat is, azok rendben voltak (legalábbis határértéken belül). Sajnos nem tudtam az LH/FSH-t összehasonlítani, mert nem nézték az LH-t (az SZTK-ban elfelejtették bepötyögni a gépbe azt a sort a beutalómról, szánják-bánják...no comment. Most várhatok 1 hónapot miattuk megint).

2012. máj. 31. 09:06
 7/30 anonim ***** válasza:

Mennyi volt az FSH?


(Egyébként én erre gyógyszert sem adnék, diétával kezelném, annyira pont határon van az egész inzulinsor...)

2012. máj. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Szia, most nincs nálam az a leletem, de holnap behozom, és megírom (az biztos, hogy a jelzett határértéken belül volt). Megnézed majd? Nagyon köszi!! :)

Milyen diéta kell erre? (Tavaly sokkal jobb volt az eredményem:(

2012. máj. 31. 09:13
 9/30 anonim ***** válasza:
Persze, megnézem. A diéta a pcos.hu oldalon megtalálható, viszont ha ez az eredményed egyfajta romlás, a tavalyihoz képest, akkor lehet, hogy mégis megfontolandó a metformin.
2012. máj. 31. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Értem. Azt nőgyógyász is felírhatja? Ha pco-m lenne, az cisztákat jelent? Nekem nincsenek szerencsére, és a ciklusom is rendben van. Ettől függetlenül lehet pco az inzulin miatt?
2012. máj. 31. 10:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!