Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Egy endokrinologus mennyiért...

Egy endokrinologus mennyiért "dolgozik "? és hogyan tud segíteni hogy teherbe essek?

Figyelt kérdés
Sajnos rendszertelen a mensesem ..és fogamzásgátlót írt fel a doki amit nem nagyon szeretnék szedni.....
2012. jún. 2. 21:56
 1/7 anonim ***** válasza:

SZTK-ban ingyenes, magánban meg dokitól függ.

Beutal hormonvizsgálatokra, amiből megnézi, hogy van-e peteérésed, ha nincs, akkor miért. Aztán annak megfelelően kiválasztja a kezelést.

Egyébként magánban is mázli kell ahhoz, hogy az ember jót fogjon ki...

Én voltam egy dokinál 7000-ért, beutalt két vizsgálatra, amiből az egyiket szarul végeztette el (ráadásul magánlaborban kellett megcsináltatnom, ami plusz pénz volt), aztán felírt fogamzásgátlót...

Hát no komment:D

2012. jún. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha budapesti vagy és megteheted: MensMentis. Én hozzájuk járok, és tökéletesen meg vagyok elégedve! Fantasztikus emberek, profi orvosok! (fogamzásgátló tényleg nem megoldás! tapasztalatból mondom. Nekem két évem ment el vele, feleslegesen!)
2012. jún. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én egy endokrinológus nőgyógyászhoz mentem el, aki elküldött terheléses cukorvizsgálatra, megnézette a hormonszintemet, kiderült nincs peteérésem, majd adott Clostilbegyt-et (mensi 2. napjától szedtem napi 2x1-et 5 napon keresztül), megnézette a hormonszintemet a mensim első napjától számított 3-5. nap között, majd a 21., és 23. napon. Ez tavaly év vége felé volt, 3 évi sikertelen próbálkozás után kerestem fel egy magándokit, most 25 hetes terhes vagyok.

2012. jún. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Én 15 e Ft-ot fizettem az orvosnak/alkalom, a terheléses vércukorszintmérés olyan 8 e Ft körül volt, a hormonvizsgálat is kb. ennyi volt - ha jól emlékszem, pár ezer Ft eltérés lehet. A csöppség a pocakomban minden pénzt "megért" nekem.
2012. jún. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Endodoki a hormonszakértő. Sokkal jobban ért hozzá, mint a nődokik, nem csak azt tudja megnézni, van-e peteérésed, hanem azt is, hogy mi az oka ha gond van.

Én is a mens mentisbe járok. Elküldött a doki vérvételre, az alaphormonokon túl volt terheléses cukor + inzulin, pajzsmirigy és egyéb hormonok.

A pajzsmirigyemre és az IR-re kaptam gyógyszert, életmód tanácsot. Van dietetikusuk is, ha szüksége van rá valakinek. A fogamzásgátló nem megoldás, az én dokim nem is próbálta rám erőltetni. A kezelés megkezdése után két hónappal zebratesztem volt. (Addig védekeznünk kellett, hogy a pajzsmirigyem helyreálljon.)

Emellett azért érdemes a nőgyógyászati vizsgálatokon is átesni ha még nem történt meg, pl átjárhatósági, a párodnak andrológia. Sajnos egyik probléma nem zárja ki a másikat.

2012. jún. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! A hogyant nem írom le, már megtették előttem a többiek. Én vidéken járok endokihoz, az első alkalommal 10.000FT-ot fizettem. Elég sűrűn kell menni, van hogy hetente, van hogy havi 2*. Az elején sűrűbb, a vizsgálatok miatt. Most már csak 5.000-et szokott kérni/ alkalom. A laborokat -ha tudsz íratni beutalót a nőgyógyászaton- megcsináltadhatod sztk-n is, akkor 1-3 hónap az eredmény. A maszek labor 10.000 körül van / vizsgálat, és a dokid aszisztense veszi le a vért, egy hét múlva van eredmény. A terheléses cukor tuti ennyi volt, és nézett D vitamint is. A hormonok 2.000Ft/ hormon, nekem egyszer nézett összesen hatot. Mindenképp érdemes a magán, ha úgy állsz anyagilag, szólsz hogy legközelebb csaka jövő hónapban tudsz jönni, semmi gond. De ott legalább haladtok. A fogamzásgátlót ne engedd, baromság. Nekem is húzták vele az időm annó, én 16 éves koromtól szedtem 31 éves koromig vérzészavarok miatt. Most valószínűleg ez is az oka, hogy nehezen akar jönni a baba. Azt mondta az endokim, hogy gyakorlatilag 15 évig ki volt kapcsolva a petefészkem, ne csodálkozzunk....
2012. jún. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A teherbeesés,és a fogamzásgátló abszolút kizárja egymást!Nem értem,miért írnak fel egy olyan nőnek aki kismama szeretne lenni!
2012. jún. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!