Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A párom azt mondta, hogy nem...

A párom azt mondta, hogy nem bánná, ha becsúszna a baba. Ez célzás?

Figyelt kérdés
2 éve vagyunk együtt, nem rég született ismerősöknek gyereke, ezért megkérdeztem a páromat, hogy ő mikor szeretne gyereket (csak, hogy tudjam, adta magát a téma). Egyből hozzátettem, hogy én 3 éven belül szeretnék. Azt mondta, hogy ő is, de azt se bánná, ha most becsúszna. Én még 2 évig tanulok, ő már évek óta dolgozik, nem élünk együtt. Nagyon szeretnék már kisbabát, és azóta ezen kattogok... Mikor mond ilyet egy férfi?! (Tudja, hogy tervezett babát szeretnék, és kb. mindent megteszek azért, hogy ne csússzon be.) 25N párom 32F
2012. jún. 6. 01:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez azt jelenti,hogy neki mindegy lesz-e baba vagy sem.Nekünk is becsúszott,de megszakításos módszer mellett.Illetve ez hazugság,mert nem is vette ki,mikor megfogant a kis drágánk.De én rákérdeztem régebben nála,hogy és mi van ha összejön,mivel nem védekezünk rendesen.Ő is azt mondta,neki aztán mindegy.És most örül neki nagyon,hogy lesz baba:)De tanulsz,az mellett ám nehéz lesz,tudom mert nekem is van még 1évem és következő év kezdetekor szülök.És arra is gondolnod kell,hogy 2év suli és 1év munkád lesz(ha találsz egyáltalán a mai helyzetben:S ) mire eljön a 3év.De nem éltek együtt,így kicsit más azért,mert ki tudja müködne-e a dolog ha összeköltöztök a pici miatt.Nem rémisztgetés és rosszindulat ez,de lakva ismerszik meg a másik ember...De természetesen korban már ideje lenne bőven most egy picinek :) Párom is ezért nem tiltakozott a becsúszás miatt,mert ő 31már én meg bár csak 21,de 16éves korom óta szeretnék gyereket,tehát örülök neki.23hkm
2012. jún. 6. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia! Nálunk majdnem ugyanez volt a helyzet, csak mi együtt is élünk! (Az Ő házában)! Ő most 33,én 25, februárban volt egy éves a munkaviszonyom és akkor derült ki, hogy jön a Baba!:-) Mi is megszakításosan védekeztünk, de már jóval előtte megbeszèltük, hogy ha jönni akar a pic, akkor várjuk szeretettel! :-) Szerintem ez azt jelenti, hogy Ő már szeretne Babát, csak ezt így nem minden férfi szereti kimondani! De az is igaz, hogy jó ha van előtte munkaviszonyod, mert csak a gyes+ csp nagyon kevés egy gyerek felneveléséhez! Az összeköltözésről annyit, hogy mi 3 hónap után már együtt laktunk, és 1 éve élünk együtt, szerintem mivel Ti már régebb óta együtt vagytok, ez nálatok nem jelentene gondot!:-) Bocsi, hogy hosszú lett, csak gondoltam segít, ha leírom a mi sztorinkat!:-)

Üdv, 20 hetes kismama (25N/33F)

2012. jún. 6. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, úgy értette, hogy az anyagi körülmények megvannak egy baba felneveléséhez, szóval ha mégis becsúszna, nem lenne gond, meg lehetne tartani. De szerintem előtte inkább egy ideig együtt kellene élnetek kettesben, nem gondolod? Oké, hogy komoly a kapcsolatotok, de akármennyi ideje jártok, mégis egész más csak találkozgatni és egy lakásban élni. Én biztos nem mernék úgy gyereket vállalni, hogy előtte nem éltem együtt az apjával.
2012. jún. 6. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem - bár te ismered, mi csak találgathatunk - tán azért mondta, mert a szívével már ő is szeretne gyereket, esetleg csak az ismerősök példáján felindulva bökte ki. Ettől még nem biztos, hogy az eszével is jó ötletnek tartaná most rögtön, de így azért tudhatod, hogy őt is komolyan foglalkoztatja a téma és veled tervez.

A "3 éven belül" egyébként félreérhető fogalmazás, azt jelenti mostantól 3 évig akármikor :) - inkább mondd neki, hogy 2 év múlva kezdhetitek részedről.

2012. jún. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez annyit jelent, hogy szeret, és veled képzeli el az életét, tőled szeretne gyermeket. És azt sem bánná, ha véletlen előbb jönne, akkor is kitartana melletted és örömmel várná a babát!:)))
2012. jún. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Mi tablettával védekezünk, nagyon körültekintő vagyok vele, most épp nem szedem, mert antibiotikumot kaptam, és pont a ciklus elejére jött a betegségem, úgyhogy erre a hónapra maradt az óvszer. Most azon gondolkozom, hogy már elég régóta szedem a gyógyszert (8 éve), ezért lehet, hogy most abbahagynám egy időre, egészen a babáig, hogy minden rendben legyen. De ettől még nem szeretnék egyből terhes lenni... Illetve szeretnék már nagyon gyereket, de értitek... 3 hónap munkaviszonyom van összesen... :/


Párom elég jól keres, és bár nem élünk együtt, 2 utcányira lakik, így elég sokat találkozunk. Ráadásul ugyanabba a városba ingázunk, így gyakran együtt megyünk, együtt jövünk... Segítek is náluk elég sokat, mert a nagyszüleivel él, és ő is segít nálunk, mert az én testvérem már elköltözött, és nagy a porta, szóval a fűnyírást, hólapátolást meg hasonlókat, kérés nélkül jön, és megcsinálja, hogy ne nekem kelljen, mert apukám már elmúlt 60, így én meg azt nem hagyom, hogy neki kelljen...


Szóval szerintem az együttélés nem lenne problémás, mert nagyon hasonló a gondolkodásunk (még egy ház vezetéséről is). Én óvónő vagyok, most végzek, ha minden jól megy, ősztől kapok munkát egy ismerősöm segítségével (ezt elfelejtettem írni), a 2 évem levelezőn lesz (OKJ).


Mondjuk jó érzés tudni, hogy bármi történne, ő örülne neki és mellettem állna. :) Még egyszer köszi a válaszokat, kicsit sokat kattogtam ezen az este, muszáj volt valakitől megkérdeznem a véleményét.

2012. jún. 6. 14:44
 7/8 anonim ***** válasza:
A szerintem menne,az nem ugyanaz,mintha együtt is élnétek :) Teljesen más együtt élni,mint minden nap találkozni.Rossz szokások stb.Mi két hét után költöztünk össze,és 4,5hónap után lettem terhes.De együtt élünk.Én nem tudnék komolynak tekinteni egy kapcsolatot együtt élés nélkül.Volt akivel 3évet jártam,imádtuk egymást stb.3év alatt 2hetet nem találkoztunk összesen azt is szétosztva az évek során.Teljesen más mégis az együtt élés.Helyedben kicsit élnék vele együtt,megismerném mégjobban a szokásait és jöhet is a baba.Mi is rossz anyagi helyzetbe vagyunk,csak gyest fogok kapni.De egy gyerek,gyerek.Egy kis élet,amiért megéri küzdeni :) Első voltam.
2012. jún. 7. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is annyit tesz ez, hogy Ő Tőled szeretne gyereket, és kitart Melletted, akkor is, ha jövő hónapban beköltözik Hozzátok a gólya. Azzal is egyetértek, hogy a férfiak ezt nem mindig akarják kimondani, maximum ilyen formában.

Párom ugyanígy volt, januárban összejöttünk, áprilisban összeköltöztünk, rá két hétre megbeszéltük a gyermekvállalás kérdést. Ő akkor szinte ugyanezt mondta, mint a Te Párod. Szinte még én hőköltem vissza, hogy azért még szeretnék várni egy kicsit! Két hónap múlva elkapott a lavina, és már minden porcikám azt kívánta érkezzen a bébi. Második hónapban össze is jött. Ma már egy éves a nagylány és érkezik a Tesó. Tudom, hogy életünk legjobb döntése volt.

Azzal nem értek egyet, hogy mindenáron együtt kell élni. Persze, nem rossz az, de semmivel sem biztonságosabb, mint a helyzet, amit leírtál. Sok-sok év után is be üthet sajnos a baj. Ismerősök 8 év után szakítottak, de úgy, hogy egymásra sem bírnak nézni. Pedig aztán éltek együtt bőven!

Ellenpéldaként itt vannak még a szüleim. Decemberben ismerték meg egymást, nem éltek együtt. Következő év szeptemberben esküvő, rögtön utána beköltöztem Anyukám pocakjába. Ennek már 32 éve. Töretlen a házasságuk, nem mondom, voltak viták, de olyan mély pont sose volt, hogy külön mentek volna.

Azt sem szabad elfelejteni, hogy ha el is kezdtek próbálkozni, nem biztos, hogy első hónapokban összejön a baba. Az átlag 6 hónap. Ettől lehet kevesebb, de lehet jóval több idő is. Nem mindenkinek sikerül ám első, második hónapban. :) Persze kívánom, hogy érkezzen akkor, mikor szeretnétek!

2012. jún. 7. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!