Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha prolaktin hormonnal van...

Ha prolaktin hormonnal van gond akkor van ovuláció, vagy akkor egyáltalán nincsen? Mennyire kezelhető ha valakinek ilyen gondja van?

Figyelt kérdés

Egy éve szültem, és fél éve próbálkozunk, az első babám elött is volt hormon gondom, igaz akkor a tüsző, és a sárgatest hormonnal voltak gondjaim.Nagyon alacsony volt a szintjük.Febr.-ban voltam dokinál és azt mondta ha 3-4 hónap alatt nem jön össze a kistesó akkor menjek vissza és elküld hormon vizsgálatra.

Itt olvastam, hogy szülés után ritkán lehetnek gondok a prolaktin szintel.És csak erről szeretnék informálódni.


2009. júl. 2. 16:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Simán lehet ovuláció magas prolaktin mellett. A prolaktin a tejtermelésért felelős hormon, és ha magas, a szervezeted azt érzi, mintha szoptatnál, ezért nem vagy nehezebben esel teherbe. Egy hormonbogyesszel (általában bromocriptin) könnyen és elég gyorsan rendbe lehet hozni, ez nem egy vészes probléma, csak a bromocriptin mellékhatásai nem kellemesek (ha rákeresel, írtunk róla már sokat).
2009. júl. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A prolaktin a tejtermelő hormon. Ezért van az, hogy általában, amíg egy nő szoptat nem eshet teherbe. Ez akadályozza a peteérést, ezért nincs menstruáció. A prolaktin szint addig magas, amíg a mellfeszülés, tejcsöpögés tart. Utána már csökken a prolaktin, és általában a mensi is megjön. Persze ez sem tuti biztos, mert van aki így is teherbe esik. (Aki meg akar, annak persze nem sikerül.)

A prolaktin lehet magas valakinek akkor is, ha nem szoptat. Erre utaltál, hogy hormonzavarod volt? Úgy tudom, hogy gyógyszerrel ezt lehet kezelni. De ha még szoptatsz, akkor nem fognak rá adni.

A teherbeesés egyébként szoptatás alatt is lehetséges, ha már van mesntruáció.

2009. júl. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Már nem szoptatok február óta. elötte egy hónappal kezdtünk nem védekezni.És Febr. elesén jött meg először a mensim, és azóta próbálkozunk kicsit tudatosabban.De eddig semmi.3 hónapig rendszeres volt a mesim 28-27 napra jött meg.Aztán 31 napra, aztán most 20 napra.És 6 napig tartó vérzés lecsökkent 4 napig tartóra.Szóval szerintem biztos a hormonjaimmal lehet megint gond.Sajnos csak Aug. 6-ra kaptam időpontot dokimhoz,és addig megpróbálok infókat szerezni, hogy ha egyes dolgokkal van gond akkor azokra milyen kezelések vannak.
2009. júl. 2. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!