Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van köztetek olyan, aki...

Van köztetek olyan, aki L-Thyroxin szedését követően szinte mindjárt teherbe esett?

Figyelt kérdés

2012. jún. 7. 14:35
 1/10 anonim ***** válasza:
2003 óta rendszeresen szedem az L-thyroxint, eltávolították a pajzsmirigyemet egy rosszindulatú daganat miatt. Azóta szültem 2009-ben és most vagyok 28 hetes várandós. Nem befolyásolja a teherbeesés esélyét, csak terhesség alatt fokozottabban ellenőrizni kell a hormonszintet.
2012. jún. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod, de én eddig mindenkitől azt hallottam, hogy nagyban befolyásolja a magas TSH a teherbeesést.
2012. jún. 7. 15:12
 3/10 anonim ***** válasza:
Én 5 és fél hónapja szedem..sajnos még nincs baba!:(
2012. jún. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Manka68 ***** válasza:

Ha sikerül 2 alá vinni a TSH-t, akkor jók az esélyek.

Amikor elkezdtem szedni, először védekeznünk kellett, amíg le nem ment a TSH 2 alá. Az első próbálkozós hónap pozi tesztet hozott. A baba sajnos nem maradt meg.

Neked a szedés elkezdése óta ellenőrizték már a TSH-dat?

Ha jó már, akkor lehet hogy más probléma is van. Milyen vizsgálatokon vagytok túl?

2012. jún. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Még csak 3 hete szedem, szóval nem volt ellenőrzés azóta még(6-os TSH). Már csak az átjárhatósági vizsgálat van hátra.
2012. jún. 7. 18:15
 6/10 Manka68 ***** válasza:
Akkor türelem. :-) És 3 havonta ellenőriztesd. Drukkolok, hogy hamar sikerüljön!!
2012. jún. 8. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Igen, én!!

Márc. 8-tól szedem, ápr. 9-én még megjött, azóta már nem:-)) 4körül volt a TSH-m kezdésnek, máj. 7-én nézték, és 1-re lement!

Nyugi, menni fog!! Milyen adagban szeded?

2012. jún. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
első válaszoló vagyok, nekem a tsh-t szerencsére évek óta szinten tudják tartani ami 4 körüli, a T3 is 4 körül van a T4 pedig 12. 2003-ban napi 125 mikrogrammal kezdtem szedni, most már csak napi 50-et szedek. Egyik babát sem terveztük be, védekezés mellett (hormonmentes pharmatex hüv.tabletta )sikerült összehozni :-)
2012. jún. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat!Napi 50 mg-ot szedek.Befolyásolja a teherbeesést?Csak mert kétféle véleményt is hallottam ezzel kapcsolatban...
2012. jún. 8. 18:54
 10/10 Manka68 ***** válasza:

Nem tudom, figyeled-e még a kérdést, én is véletlenül akadtam rá újra, és láttam, hogy utoljára még egyszer kérdeztél.

Szóval : igen, befolyásolja a thyroxin szedése a teherbe esést, jótékony hatással van rá. azzal teszi ezt, hogy a pajzsmirigy hormont pótolja, amit az nem tud megtermelni, ezzel javítja az anyagcserét, a teljes hormonháztartást. :-) De kell neki némi idő. :-)

2012. jún. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!