Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 2 éve Clostibegitet szedtem...

2 éve Clostibegitet szedtem és mellé utrogestant, igy sikerült teherbe esnem. Most ismét babát szeretnék de csak clostibegitet szedek. Kell az utrogestan is a sikerhez?

Figyelt kérdés

Havonta járok ovulációs ultrahangra,és szinte alig mutat eredményt,pedig már 3 cikluson át szedem.Az utrogestan kell a teherbeeséshez is vagy csak a terhesség megmaradásához?Az akkori dokim felirta magától,de a mostani nem akarja,csak ha muszály,vajon mikor muszály?mert 35 évés múltam és nem próbálkozhatok a végtelenségig.

Köszönöm a válaszokat


2009. júl. 3. 09:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Csak a megtartáshoz kell! Mikor + lesz a teszted, akkor szedjed. Bár ezt receptre adják a gyógyszertárban. Én 3x2 -őt szedtem a 12. hét végéig. Előtte szintén clostyt 5 napig napi 2 szemet. és a 2. hónapban sikerült a baba. Most vagyok 39 hetes. Előtte 1 évig próbálkoztunk.


A megtartáshoz is csak akkor kell az utrogestan, ha nem termel a szervezeted elég progeszteront. Viszont hátránya nincs. Ha nincs szüksége rá a babának akkor úgyse veszi igénybe csak amit a szervezeted magától termel. Az én orvosom ezért adta mindenképp a + teszt után. üdv.

2009. júl. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Na, pont ez az a kérdés, amin én kiakadtam!40 éves vagyok, már 1 éve próbálkozunk a baby-projecttel. A nőgyogyim decemberben írt fel clostit.Februárban halvány + teszt, utána mensi.Végső elkeseredésemben-ajánlásra-elmentem egy országosan elismert endokrin dokihoz.Rögtön vérvétellel-hormonvizsgálattal kezdte, kiderült, hogy az FSH szintem kicsit magas, de még stimulálható vagyok.Azon viszont kikattant, hogy a nőgyogyim 1.nem hormonvizsgálattal indított, 2.szerinte 35 éves kor fölött minden nőnek egyszerre kell szednie a clostit és használni az utrogestant,mert ebben a korban ált. jellemző, hogy a szervezet nem termel elég sárgatest-hormont.Mint kiderült,a februári terhességem is simán megmaradhatott volna, ha a nőgyogyim gondol erre-főleg azok után, hogy még azt is látta, hogy nem elég vastag a méhnyálkahártyám.A closti ugyanis-bár több érett petesejtet erdményez-elvékonyítja azt.Szóval nem elég a + teszt után elkezdeni az utrogestant, mert szegény pindurnak addig is életben kell maradnia, be is kell ágyazódnia, tápanyagellátás hiányában viszont nem tud.Lassan szülhetnék, ha kicsit körültekintőbben jár el a dokim, de remélem ez a hónap már a miénk lesz!!!Első hónapom ez a kettő együttes használatával, jövő hét végére nem várom-egyelőre hasszurka és mellérzékenység.Naaaaagyon nem akarok csalódni!

Harcolj kicsit a dokiddal-szerintem megéri!(nem véletlenül lett az első babócád sem!)

2009. júl. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm lányok jó babázást mindenkinek!
2009. júl. 4. 10:17

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!