Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A nögyógyász a terhességet...

A nögyógyász a terhességet mennyi idő után tudja megállapítani? Amikor a teszt mutatja már vagy elötte?

Figyelt kérdés

2012. jún. 12. 05:58
 1/3 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Az a vizsgálattól függ. BHCG vérvétellel a nemvárt menses előtt 1-2 nappal már kimutatható a terhesség. A teszt kb ezután pár nappal lesz pozitív.(Vagyis az esedékes menses első napján már érdemes lehet tesztelni. Ultrahanggal ehhez képest kb egy hét múlva láthat már felritkulást, két hét múlva szívhangot, de itt sokat számít, milyen gépe van, hasi vagy hüvelyi UH, és a doki tapasztalata. Hagyományos kézi vizsgálattal maximum egy határozott "talánt" tud mondani, mert a méh észrevehetően csak jóval később nagyobbodik meg.

2012. jún. 12. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem már 4 nap késés után kézzel (uh előtt) megvizsgálva mondta,hogy na itt szerinte baba van.

Úgy is lett, látszott a petezsák!

2012. jún. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én kilencszer voltam már terhes,sajnos csak 4 gyerekem tudott megszületni a többit elveszítettem de nekem a doki mindet már az 5. héten biztosra mondta,pedig csak kézzel vizsgált mert nem volt uh-ja.
2012. jún. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!