Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért irigyek rám sokan?...

Miért irigyek rám sokan? Köztük a legjobb barátnöm!

Figyelt kérdés
12 hetes kismama vagyok, a napokban jelentettem be munkahelyen, rokonoknak, barátnöknek! Sokan örültek, de a legtöbb nö irigykedik. A legjobb barátnömre rá se ismerni amióta tudja! Úgy csinál mintha hálát adna az égnek, hogy nem terhes, közben meg tudom, hogy a legnagyobb vágya egy kisbaba. 1-2 kolléganöm is irigy, akiköl tudom, hogy babát akarnak. Látom rajtuk. Nekem ez rosszul esik! Miért nem lehet örülni a másik boldogságának?

2012. jún. 19. 13:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%
Gondolom nekik még nem sikerült, én is irigy lennék. Ilyenek az emberek.
2012. jún. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

A megkeseredettség,kiütött rajtuk.

Valójában nagyon rossz érzés lehet,mikor minden hónapban megjön,közben meg nem akarják.Vannak itt elegen,némelyikük már az őrület határát súrolja.

Ne foglalkozz velük,magatokkal foglalkozz és élvezd ki minden percét a dolognak,mert megismételhetetlen.

2012. jún. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%

Az egyik barátnőm, akkor mondta azt, hogy most már nincs rám szüksége, amikor terhes lettem.

Ő volt az egyetlen, aki irigy volt emiatt, és sajnos nem látta az én boldogságomat, de elvárta, hogy én szomorkodjak vele. Ez egyfelől érthető, mint barátnő át is éreztem a helyzetét, de viszonzásul inkább lelépett. De ha belegondolok, jobb is így.

Más nem volt ilyen, hanem velem örültek, és azóta is jóban vagyok szinte mindenkivel, és én is örülök az ő boldogságuknak.


Amúgy sajnos ilyenek vagyunk, más boldogságát sokszor irigykedve nézzük. Ne haragudj emiatt, hanem örülj azoknak akik melletted vannak, támogatnak, ők a fontosak. A többiek meg egy ilyen alkalommal lekopnak, de ez végülis így van jól (nincs szükséged rájuk).

2012. jún. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
65%
Nekem is volt egy kolléga nőm aki beszólt a másiknak aki terhes lett.Én meg mondtam neki hogy tudom hogy te is szeretnél de ő NEM TŐLED VETTE EL!és csodák csodája ez hatott.A nők agya ilyenkor úgy működik mint az óvodásoké.
2012. jún. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
63%

A legjobb barátnőm az 1. próbálkozásnál teherbe esett, amikor mi már 2 éve próbálkoztunk......

Szegény csak a 13. héten merte megmondani. Nem mondom, kicsit megzuhantam, de nem tartott tovább egy esténél. Attól hogy utálom őt ezért, nekem nem lesz hamarabb gyerekem.

Úgyhogy sokat voltam vele a várandósság ideje alatt is, segítettem neki összerakni a babakelengyét, és a sors kegye folytán 1,5 év múlva egyszerre lettünk terhesek, 5 nap különbséggel szültünk...

2012. jún. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Sajnos a barátnőm agya is olyan mint egy óvodásé! Hirtelen pont nem akar mégse gyereket, még élni akar meg hasonló duma. Csak azt tudnám, hogy eddig miért akart olyan nagyon? De azt végképp nem értem, hogy ezt miért hangoztatja nekem ahányszor találkozunk? Persze, hogy IRIGY!
2012. jún. 19. 13:53
 7/13 anonim ***** válasza:
78%

Egyet értek az előttem hozzászólókkal.

Viszont azt is vedd figyelembe, hogy fájó érzés látni más sikerességét azoknak, akik már régóta próbálkoznak.

Nekem is összeszorul a szívem, mikor a környezetemben valaki bejelenti a nagy hírt, mi meg még mindig csak várakozunk. De persze ez nem mentség a beszólásokra és a sértésekre. Ezt azok kezelik le így, akik nem tudnak túllépni a saját érzéseiken.

Boldog várandósságot!

2012. jún. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
69%
Tudod jól a választ, hiszen le is írtad. Ne beszéld ki őket, mert ez is ronda dolog. Sajnálatos ha egy nőnek nem lehet gyereke vagy nem jön össze, vagy nincs kitől, és sokan nem tudnak ilyenkor uralkodni magukon, bármennyire szeretnének is. Nekem is van egy kisfiam, de amikor terhes lettem, volt akin láttam hogy irigyel, de akkor sem beszélném ki és csúfolnám mindenféle irigynek, hanem inkább sajnáltam. Ilyen az ember, van aki felül tud emelkedni a saját baján, és tud örülni, van aki nem. De rád is vonatkozik: emelkedj felül az ő viselkedésükön és légy velük türelmes. És ha a legjobb barátnődnek mondod, ne beszéld ki idegeneknek. Mert így sajna kvittek vagytok....egyikőtök sem viselkedik barátnő módjára.
2012. jún. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem te is tudod a valaszt! nyilvan azert mert terhes vagy!
2012. jún. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Disi ***** válasza:
75%

Van egy kolléganőm aki ugyanúgy babót tervezett mint én. Nekem pár hónap múlva sikerült is (ez egy ősszel történt), de elment 8 hetesen. Erről a főnökömön kívül senki nem tudott a munkahelyemen. Közben egyfolytában hallgathattam, hogy neki mikor sikerül már, úgy hogy tudta mi is ugyanebben vagyunk... és hónapról-hónapra összetörtem mikor megjött. Aztán következő nyáron bejelentette, hogy babás, akkor már 12 hetes volt. Hát nekem is olyan érzés volt mintha kést döftek volna belém. Ez természetes emberi reakció, csak mindenki máshogy kezeli. Én kerültem amennyire lehet míg dolgozott (nem volt nehéz, nem nagyon van idő trécselésre a munkahelyünkön), én sem kezeltem jól, de ez van, amikor beszéltünk próbáltam azért udvarias lenni. Aztán ősszel nekem is sikerült teherbe esnem, most lesz egy éves a babóm. Mondjuk ő nem volt a barátnőm, csak egy kolléganő, de néha össze szoktunk engedni a gyerkőcöket.

Nem tudom neked hogyan sikerült, kellett-e várnod a babóra? Ha igen, te nem voltál irígy másokra? Ha nem, akkor természetesen nem tudhatod mit élnek át a többiek. Sajnos nőböl vagyunk, szerintem ezt ezért kezeljük ilyen rosszul.Biztos vagyok benne, hogy vannak olyan emberek, akik veled örülnek és a többiek is biztosan változnak idővel, ha meg nem ne foglalkozz velük, most te és a babód a legfontosabb. Boldog babavárást :))))

2012. jún. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!