Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A legjobb barátnőm babát vár....

A legjobb barátnőm babát vár. Nyárira tervezték az esküvőt. Nagyon kétségbe van esve, azon is gondolkozik, hogy elveteti. Mit tudjak tenni? Ti mit tennétek? Jogom van beleszólni?

Figyelt kérdés

Tudom mennyire szereti a gyerekeket, egy életen át lelkiismeret-furdalása lenne a dolog miatt. Régen együtt vannak már a párjával. Szerintem meg kellene tartania (persze tudom, nem az én döntésem).

Kérlek segítsetek! Nagyon megvisel a dolog, nem akarom, hogy rossz döntést hozzon.

Köszönöm előre is


2011. nov. 1. 11:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Az esküvőt előbb is megtarthatják, vagy később, esetleg ha ragaszkodnak a nyárhoz akkor egy évvel később. Terhesen is meg lehet tartani. Énbiztos nem vetetném el emiatt...
2011. nov. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Ne szólj bele, de tanácsot adhatsz.

Akartak babát a párjával a közeljövőben? Ez fontos kérdés, mert ha nem a válasz, akkor lehet jobb, ha tényleg nem vállalja.

Ha viszont egyébként is akartak babát az esküvő után, akkor kizárólag az esküvő miatt elvetetni butaság volna, és valóban nagyon megbánná.

Lehet esküvőt tartani egy évvel később. Képzeljen el egy édes egyévest koszorúslányként, vagy pici öltönyben:) Csinos lehet anyukaként is.

Vagy tartsák meg az esküvőt, mielőtt a terhesség látszani kezdene. 16. hét környéke ideális. Se hányás, se hízás.

De ezek csak ötletek, így nem ismerve a barátnődet, nehéz teljesen hozzá passzoló tanácsot adni.

2011. nov. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Ők is arra gondoltak, hogy megcsinálnák most az esküvőt. Csak tartanak a nép szavától. Nagyon vallásos kis faluban laknak, ahol leszólják az ilyesmit. Nem akarnak baba utáni lagzit.

Hiába mondom, hogy tegyen magasról arra mit mond más, nem tudja figyelmen kívül hagyni..

2011. nov. 1. 11:19
 4/21 anonim ***** válasza:
80%
Nem szabad beleszólni. Ha kérdezi a véleményedet, akkor mondd el, egyébként ne
2011. nov. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Szerettek volna babát az esküvő után.

Szerintem megtartaná, ha nem félne attól mit mondanak mások. Itt felénk nem elfogadott az ilyesmi, de szerintem ez szinte most lényegtelen ebben a helyzetben.

2011. nov. 1. 11:22
 6/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Nehéz megállnom, beleszólás nélkül, de nem akarom megbántani.

2011. nov. 1. 11:23
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben mondhatod, hogy a nagyon vallásos kis falu pletykafészkei nyílván sokkal nagyobb bűnként értékelnék az abortuszt, mint azt, ha most vagy a baba születése után tartanak esküvőt.
2011. nov. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Igen ezt mondtam, csak tudod az van, hogy azt senki nem tudná meg.
2011. nov. 1. 11:28
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Megtudná, hidd el. A barátnőm el akarta vetetni a babáját (végül meggondolta magát, megszülte, és most boldog édesanya). Innen vannak információim a folyamatról.

Elmegy az orvoshoz, aki megállapítja a terhességét.

Elmegy a védőnőhöz, aki próbálja rábeszélni, hogy tartsa meg.

Elmegy egy központba (ezt nem elmékszem, hogy hívják), ahol szintén megpróbálják rábeszélni, hogy tartsa meg.

Ha ezen túl van, akkor kérhet időpontot a terhesség megszakítására.

Legalábbis a barátnőmnél ez volt az ügymenet. Végül a védőnőnél ő megállt, mivel mégis úgy döntött, hogy megszüli a babát.

Annyi idő eltelik, és annyi emberrel kell közben beszélnie erről, hogy kitudódhat simán.

2011. nov. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Lehet, de szerintem ez nem is lényeges.

Én nagyon drukkolok, hogy megtartsa, még ha most nehéz is. Biztosan nem bánná meg.

2011. nov. 1. 11:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!