Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ti hogy birjatok ANYAGILAG a...

Ti hogy birjatok ANYAGILAG a babaprojektet?

Figyelt kérdés
en mar nem birom sokaig fizetni a magan dokit szinte havonta,na es a gyogyszerekrol,meg a szurikrol ne is beszeljunk,aztan megit peteerest figyelni,mar megent fizetni arra is! ja es meg az is nevetseges hogy a gyogyszereket nem is lehet olcsobban meg venni sehol.
2012. jún. 23. 09:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Mi is nagyon nehezen viseljük. Valahol írták, hogy a Kaálaiban érdemes próbálkozni, mert ott ingyenesek a vizsgálatok! + csak tudj róla, hogy sztk-n is van endokrinológus és andrológus is, csak akkor rengeteget kell várnod! Hónapok múlva lesz időpont, hónapokat kell várni 1-2 laborra. Persze van ami 2-3 nap, de az ritka.

Így mi is magánhoz járunk.

Azóta másra nem költünk, és a megélhetés is nagyon nehéz, most már hó végére csak vakarózunk hogy hogy legyen. Én volt már hogy mondtam a dokimak, hogy pl. nem tudok jönni csak 4 nappal a megbeszélt időpont után, mert csak akkor leszu fizum. Nem volt gond, mehettem, és utólag fizettem:) De iszonyú. És akkor a sok vitaminról, méhpempőről, stb már ne is beszéljünk.

Vicces, amikor egy kismamától hallom hogy mennyibe kerül a nőgyógyász havonta... Szerinte nekünk olcsóbb? 20.000 -60.000 Ft között van a doki minden hónapban, ráadásul már andrológushoz is maszekhoz kell mennünk ha ez nem segít. Ott azért vagyunk még sztk-n, mert a férjem szent meggyőződése hogy micsoda jó doki. Én nagyon nem ezt gondolom!!!!! De az ajánlott andrológus az első hónapban 40.000-60.000Ft közt lenne, + a gyógyszerek, aztán később még + a kontrollok. Így adtunk egy utolsó esélyt az sztk-s nak. Mert most nyár végéig miattam (műtöttek) nem tudnánk sehogyan sem kifizetni, és addig is haladunk az sztk-ssal. Bár már kismamaként kéne csak 10- 15 ezret fizetnem havonta!!!!!!!!!!!!!

Nem irigylem a sorstársainkat, és szomorú hogy egy átlag ember nem is sejti ezt. Csak jön a ne görcsölj duna. Ne? Amikor nem elég a bajunk, még az utolsó bőrt is lehúzzák az emberről?:/ Bocs, bezzeg az szaporodik akinek nem kéne...

Kitartás, egyszer vége lesz, egyszer nekünk is lesz egy gyönörűséges babánk! Reméljük, hamarosan! Én 2 napja láttam egy gólyát -ráadásul fiókákkal! Sok éve először:))))))))))))) Mielőbbi zebrásodást kívánok magunknak!

2012. jún. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszodat,es 100% megerteleg,hisz en is ebbe a szituacioban vagyok
2012. jún. 23. 09:54
 3/9 anonim ***** válasza:

Tudom, ÉN nem érezhetem át, mindezt a reményt, várakozást, amit TI. Nem is akarok okoskodni, ne úgy vegyétek...csak megfogalmazódott bennem, hogy ezek a procedúrák évekig is eltarthatnak MÉG.....és nagyon sok "anya" már pici korában lemond a csecsemőjéről (születéskor) és nem mindegyik barnabőrű ám....(sajnos).

Én hallottam már olyanról, h egy pár így döntött (évekig jártak mindenhova, eredménytelenül) örökbefogadnak egy kisbabát, és 3 vagy 4 évre rá az anya természetes úton (!!) teherbe esett. Valószínűleg a stressz, idegeskedés, félelem "lehullott" róla. De ez csak egy történet.....Nem tanács, nem javaslat, csak leírtam......

2012. jún. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
31%

Milyen problémátok van, hogy ennyit kell nőgyogyóhoz járnotok?

Miért nem próbálkoztok természetes gyógymódokkal? Többet értek vele, mint a mesterséges gyógyszerezéssel. Rengeteg módja van a hormonháztartás helyreállításának. Olcsóbb és mellékhatásoktól mentes módok.

2012. jún. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A bezzeg az szaporodikhoz hozzáfűzném: nem csak a cigányok, de ott is rengeteg a gyerek, és sokan nem tudják eltartani őket, il. sokan nem is gondozzák. Tisztelet a kivételnek!!!!!!. De nézd meg Etiópiát. Rengeteg a gyerek, rengeteg meghal mert éhezik. Sok drogos, alkoholista is csak potyogtatja a gyerekeket, akiket aztán vagy elvesznek tőlük, vagy államiba adnak.

Itt nem ez volt a lényeg, és ez csak egy szösszenet a válaszból. A lényeg hogy nagyon nehéz anyagilag kibírni ezt, a lelkiekről nem is beszélve. ezt tényleg csak az tudja, aki már egy ideje benne van. És akkor még az inszeminációról, a lombikról nem is esett szó.... Az 100.000Ft-okat visz el havonta, ha nem jó helyre mész!

2012. jún. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Mi konkrétan jártunk mindketten természetgyógyászhoz minden héten. Én ittam a Bach cseppeket, mindketten méregtelenítettünk vesét és májat több héten át, ettük a tiszta méhpempőt, ásvány és PI vizeztünk, bio ételeket eszünk. ÉS sorolhatnám. Szerencsés az, akinek "csak" ennyit kell tennie, vagy ennyit sem. Nekünk sajnos laborvizsgálatok és UH igazolta, hogy ez nem segít. Talán egy kicsit, de esetünkben rengeteg kell, nem elég a pici. Hidd el, sokaknak ezzel megy el az első év, és csak az után mennek orvoshoz, miután ez nem hozott eredményt. MI orvoshoz mentünk, de gyógyszerek helyett ezzel próbálkoztunk. A kontrollokon kiderült hogy nem segített fél év után sem, később sem. A gyógyszerek mellett pedig nem jut ezekre pénz, amikor 1.000Ft-okra ki vagy számolva. Ennek ellenére én most rendeltem megint Bach cseppeket, azt jónak éreztem, és nem is olyan drága. A méhpempőt is bevetem majd megint, amikor a gyógyszerekkel és diétával már átlagos pár szintjén leszünk.
2012. jún. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A méhpempőt huzamosabb ideig érdemes enni, több hónapig. Sokan feladják egy-két hónap után. És lehet abból több grammot is enni, nemcsak egyet. Drukkolok mindannyiónknak!
2012. jún. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én kb. 4 évig jártam (rövidebb-hosszabb szünetekkel) meddőségi kezelésekre, kórházba (sztk alapon). Volt sok vérvétel, vizsgálatok, uh-n peteérés követése, petevezeték átjárhatósági vizsgálat 3x, hysteroscopia (műtét), inszeminációk, épp csak a lombikig nem jutottunk el. Férjemet is kivizsgálták, rendben volt. Mindent a kórházban csináltak, nekünk így csak a gyógyszereket (Bromocriptin, Duphaston, injekciók) és vitaminokat kellett megvennünk, hát így sem volt olcsó, de ha még magánorvosokhoz jártunk volna havonta többször?

Az volt a "szerencsém", hogy a munkahelyem tolerálta a sok távollétet munkaidőben, cserébe túlóráztam eleget...

Az eredmény: egy korai vetélés és egy missed ab.

És a poén az egészben: a végén kiderült, hogy a pajzsmirigyemmel van a gond... Pár hónapig szedtem rá a gyógyszert, a hormonokat már nem, nem is foglalkoztam már a teherbeeséssel, és egyszercsak terhes lettem...

2012. jún. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mi,még nem szeretnénk(egyenlőre babát),viszont egy éve folyamatosan gondok vannak a ciklusommal.

Rendszeresen kell járnom(havi szinten) nőgyógyászhoz,endokrinológushoz,gyógyszerek,vitaminok stb..

Nagyon sok,havi szinten 50-60 e ft-ot(ha nem többet elvisz).

Én 22 éves vagyok még egyetemre járok,amellett persze dolgozgatok,párom frissdiplomás szintén nem nagy fizetéssel.

Szülők nyugdíjasok-diplomás munkanélküliek stb..Nagyon nehéz előteremteni,minden tiszteletem azoké akik kisbabát szeretnének,és így kell végigcsinálniuk!

Nálunk is hónapokra tudnak csak időpontot adni az endokrinológushoz,a szztk-s nőgyógyászok szerint nem probléma a problémám.

Nagyon sajnos,ez van..

2012. jún. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!