Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Érdekelne, nagyon. Lehet...

Érdekelne, nagyon. Lehet terhesen szoláriumozni? Még van 3-alkalmam és most derült ki terhes vagyok

Figyelt kérdés
De ha nem akkor természetesen egyből befejezem ,még pici a terheségem

2012. júl. 5. 16:41
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Szia!Igazából nem tudom pontosan,hogy milyen káros hatása van a szolinak terhesség alatt,de én semmiképp nem mennék.Engem kérdezett is a védőnő,hogy voltam-e szoliban,amióta terhes vagyok,mondtam,hogy nem,mert már évek óta nem is járok egyáltalán.Erre azt mondta,hogy "helyes",de nem felytette ki,hogy miért.Szerintem a neten biztos találsz erről infókat.
2012. júl. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
48%
Igen, mértékkel szerintem lehet, pl. ha csak heti 1x mész nem túl hosszú időre.
2012. júl. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem nem veszélyes a kicsire nézve. De jobb inkább el kerülni a káros dolgokat. Én ezt tenném hogy meg nyugodjon a lelkem.
2012. júl. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Te érzed a lelkeddel hogy mi jó és mi rossz dolog. Döntsd el.
2012. júl. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Oké.Köszönöm szépen akkor nem megyek ez egyértelmű:-)
2012. júl. 5. 17:02
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
Én egyszer mentem el a vadiúj bérletemmel, aztán kiderült hogy terhes vagyok. A barátnőmnek adtam, nem mentem többet. Pedig igazi szolifüggő voltam anno :) De jobb a békesség! :))
2012. júl. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A szolárium ultraibolya A (UV-A) sugarakat tartalmaz - ami a természetes napfényben is megtalálható -, csak sokkal magasabb arányban. Az UV-A sugarak ugyan mélyebbre hatolnak a bőrben, mint az UV-B sugarak, de a magzatot így sem érik el számottevő mennyiségben. Ezek alapján nehéz elképzelni, hogy az óvatos szoláriumozásnak káros hatása lehetne a magzatra. Egészen más a helyzet természetesen, ha valaki túl soká marad a szoláriumban, és leégeti a bőrét. Bár a gyulladt bőrben keletkező anyagok káros hatására utaló jelet sem észleltek eddig, a leégést ennek ellenére mindenképpen érdemes elkerülni.


Néhány adat és tapasztalat

•az ultraibolya sugarak csökkentik a rendelkezésre álló fólsav mennyiségét, ezért némi pótlás hasznos lehet. Sok fólsav található a zöld növényekben (brokkoli, borsó, bab, káposzta, spenót), de például a narancsban és a banánban is

•Az arcbőr foltos barnulására hajlamosakon (chloasma/melasma) a szoláriumozás és a napozás fokozza a tüneteket - terhesség alatt az ilyen hajlam amúgy is fokozódik

•Terhesség alatt sokan észlelik, hogy könnyebben leég a bőrük ultraibolya sugarak hatására

•Fokozottan kell ügyelni a kiszáradás megelőzésére (megfelelő folyadékfogyasztással, például ásványvíz formájában)

•Terhesség alatt valamivel könnyebben alakul ki melanoma, bőrgyógyászati szűrővizsgálat ("anyajegy szűrés") hasznos lehet a terhesség alatt.

2012. júl. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Lehet szolizni nyugodtan,csak pár dologra figyelj:ne menj olyan hosszú időre hogy fel melegedjen a hasad mert a túlzott meleg ugyan úgy mint a termál fürdőkben vetélést okozhat vagy később kora szülést.Figyelj arra is hogy ne égj le,lehetőség szerint EU-szabványos csoki csövet válassz,mert azon felül hogy nem égsz le nem is olyan meleg mint más szoli csövek és 12 perc alatt heti egyszer szép egészséges színed lesz:)Ha a nagy melegben szolizol egy vizes törölközőt kérj a lányoktól,és azt tedd a hasadra.
2012. júl. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Szia,szerintem nyugodtan!Ami jó az anyukának az jó a babának is :) Mindenképp szerintem 0.3-as csővel felszerelt gépbe menj :D sztem max. 9percre , nem hiszem hogy abból gond lehet :)Mondjuk inkább a szoli ebben a az időben és extrém uv sugárzásba mint kint a napon...
2012. júl. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Nicole0605 válasza:
Szerintem is nyugodtan választhatod heti 1x a 0.3-as csoki csöveket, nem túl hosszú időre.Én inkább a napozást és a hosszú távú napon tartózkodást nem ajánlanám:/
2012. júl. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!