Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A barátnőmtől válni akar a...

A barátnőmtől válni akar a férje, mert nem lehet gyereke. Mindenen túl vannak. Mit mondhatnék neki?

Figyelt kérdés
Létezik, hogy egy férfinek ennyire fontos, hogy saját gyereke legyen? Lehet, hogy úgy érzi, semmit sem ér enélkül?
2009. júl. 10. 15:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is ismerek olyan párokat, akik pont emiatt váltak el. Sajnos a gyerek kérdés annyira fontos egy párkapcsolatban, hogy emiatt megromolhat az egész kapcsolat. Van, aki el tud fogadni egy nem vér szerinti gyereket is, van aki nem. Sajnálom a barátnőd!
2009. júl. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Azt hiszem, most neki nincs vigasz.
2009. júl. 10. 16:26
 3/13 anonim ***** válasza:
71%

sajnálom a barátnődet, de teljesen megértem a férjét is.

én is mindent elkövetnék, hoyg saját gyerekem legyen, hidd el, nincs annál fontosabb! egy nő/feleség simán "pótolható", de egy saját gyereket nem pótol semmi!

2009. júl. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek egyet.


Amikor elvette a feleségét, azt ígérte neki, hogy jóban-rosszban, nem kötötte feltételekhez. Most otthagyja a feleségét a szarban, egyedül, gyerek nélkül, társ nélkül. Abban a tudatban, hogy értéktelen, ezért elválnak tőle. Abban a tudatban, hogy így nem kell majd másnak se. Miféle ember az ilyen??


Ha gyereket szeretnének, még így is lehetnek, legfeljebb nem biológiailag saját. Vagy csak félig saját - petesejtdonorral az asszony talán szülhetne, ki tudja, mi baja van. De mindenképpen fogadhatnának örökbe, akár újszülöttet is, és azt is szerethetnék ugyanúgy vagy még jobban, mint a sajátot, hiszen ez a pici nem kellett a szüleinek.


Ráadásul az asszonynak garantáltan nagyonn fájdalom, hogy nem lehet terhes, mint a férjnek, hogy nem lehet biológiailag saját gyereke.

2009. júl. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

17:09 vagyok még mindig. Két ellenpéldát tudok.


Az egyik a legjobb, testi-lelki barátnőm. 21 évi terméketlen házasság után kivették a méhét. A férjének mégis soha az életben, egyszer se jutott elhagyni a feleségét azért, mert nem lett gyerekük. Állítom nektek, olyan szerelemmel szereti, mint amikor elvette.


A másik példa a sógornőm szülei. Szintén 21 évnyi terméketlen házasság után fogant, egyetlen gyerek. Anyuka már a negyvenes éveiben járt, és mindez közel 30 éve történt, az orvosok rá akarták beszélni, hogy vetesse el, mert úgyis beteg lesz. Nem vetette el, ő lett életük csodája. Idén áprilisban megérhették, hogy mindketten ott legyenek az esküvőjén. Ha öt év után a férj elhagyja a feleséget, akkor ez nem történhetett volna meg.

2009. júl. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Biztos nehéz a barátnődnek. Te azt tudod talán tenni, hogy támogatod, elmentek bulizni (ha már majd készen áll ilyenekre) és esetleg megemlíted neki, hogy esetleg van jobb választás is, mint egy ilyen férfi. Mármint a (volt) férje.

Ez kegyetlen és lelketlen döfés egy nőnek.

2009. júl. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az ilyen pasi szemét és kész. Mikor elvette, szerette, és most csak azért aldobná, mert nem szülhet. Akkor nem is szereti-szerette igazán. Én ilyet nem tennék a párommal soha.
2009. júl. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
kizárt dolognak tartom, hogy egy pasi otthagy valakit, akit egyébként teljes szívével szeret, mert nem lehet gyerekük... nem létezik, nem így működnek a férfiak. szerintem van ott más probléma is abban a kapcsolatban, de most van egy ürügy. ettől még szemétség, és nem védeni akarom, csak lehet, hogy egy alapos beszélgetés helyre tenné a dolgokat és legalább a valódi okokra is fény derülne. olyat már hallottam, hogy valakinek rámaent a házassága a sok évi sikertelen próbálkozásra...
2009. júl. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ez a férfi vagy eleve nem szereti a feleségét, vagy tényleg van ott a háttérben még valami más. Szemét az biztos. Aki szeret valakit az nem hagyja ott a másikat a legnagyobb fájdalmában, amikor még próbálná feldolgozni, hogy nem lehet gyereke. Másrészt tényleg ott az eskü. Látszik nem gondolta komolyan.
2009. júl. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz dolog ez,neked is!!!!Mivel a barátnődnek tényleg nincs vigasz!!Nem lehet gyereke és a férje még rúg egy jó nagyot rajta ezt nem is tudom,hogy lehet túlélni!Próbáld őt kimozdítani kicsit,ha van rá lehetőség,töltss vele negyon sok időt nehogy valami depresszióba essen!Remélem talál valakit magának aki IGAZÁN szerti majd és elfogadja azt is,hogy csak ökökbefogadhatnak.Kitartás,most nagyon nagy szüksége van rád és azokra akik igazán szeretik!!!
2009. júl. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!