Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha volt spontán peteérésem a...

Ha volt spontán peteérésem a mensi előtt egy héttel és meg is termékenyül a petesejt, akkor az be tud még ágyazódni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy elég sok a "ha" a kérdésemben, csak érdekel hogy Ti hogyan gondoljátok!

Előre is köszönöm ha válaszoltok!



2012. júl. 16. 14:57
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
igen be tud menses napján is teherbe tudsz esni
2012. júl. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%
Igen, túl sok a HA. Szerintem ez így nem nagyon lehetséges. Több okból is. Spontán peteérés alapból ritka, a ciklus 2. felében, ha már megvolt a rendes peteérés, akkor még inkább nem valószínű, mert már nem azok a hormonok termelődnek, melyek a tüszőrepedésért felelősek. Másrészről meg ha mégis megtörténik a spontán peteérés, és 1 hét múlva megjön a menzesz, akkor pont akkor ágyazódna be, mikor a méhnyálkahártya leválik.
2012. júl. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%
Spontán peteérésem volt mensi előtt 4 nappal....2 éves a lányom
2012. júl. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ritka,de megtörténhet ahogy az előttem válaszoló irta,én már láttam olyan görbét hogy egy ciklusban 2 ovu volt nem ugyanabban az időben mégis terhesség lett belőle.A másik meg ha később van peteérésed akkor később is van mensi is.
2012. júl. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
miért lettem lepontozva:(((((???????Mi rosszat írtam?????
2012. júl. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ez jutott eszembe nekem is,mint amit a második válaszoló is ír, hogy HA :) meg is termékenyülne a petesejt, hova ágyazódik be, ha közben jön egy mensi!?!

Nem tudom ki pontozott le, én mindenkit felfelé pontoztam!!! :) Azért is érdekes, hogy pont Te vagy lepontozva, mert Te a saját bőrödön tapasztaltad meg amit én a sok HA-val írtam le!!! :) Nekem nagyon hasznos volt a válaszod és köszönöm!!!

2012. júl. 16. 17:58
 7/9 anonim ***** válasza:

5.vagyok....

azért tudom ilyen pontosan,mert a férjem külföldön melózitt ,6 hónapig nem volt itthon

22.én hazajött ...26.án kellett volna megjönnie,de már nem jött...

szóval semmi nem lehetetlen....

a terhességemet nem is mensiből számolták,hanem UH terminus alapján

2012. júl. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nonono.

Hogy is néz ki a női ciklus? Az ovuláció után (ovuláció=petesejt kiszabadulása a petefészekből) a petefészekben egy ún. sárgatest alakul ki, ami hormont termel. Méghozzá progeszteront. A progeszteronnak az a feladata, hogy fenntartsa és előkészítse a méh nyálkahártyáját a beágyazódásra. Ha nem jön létre terhesség, akkor a progeszteron szint lecsökken, amire a szervezet úgy reagál, hogy leválik a méhnyálkahártya (ez a menzesz).

Ha megtörténik a megtermékenyítés, akkor a sárgatest fennmarad, továbbra is termeli a progeszteront még (azt hiszem) hónapokig, aztán a kialakuló méhlepény veszi át a progeszterontermelő funkciót és a sárgatest elsorvad.

Ebből következik, hogy ha mondjuk a menzesz előtt egy héttel van egy spontán peteérés (amire fogalmam sincs, hogy mekkora esély van), akkor annak a petesejtnek a helyén is kialakul a progeszteron termelő sárgatest. Azaz nem fog leválni a nyálkahártya, hiszen a progeszteron ezt megakadályozza.


Én legalábbis a tanulmányaim alapján így gondolom. De nem 100%, érdemes orvost megkérdezni a dologról. Ha megkérdezed, akkor azért írd le, kíváncsi vagyok:)

2012. júl. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Akkor azért lehetséges, hogy spontán peteérésből terhesség legyen (a mensi előtt is akár), mert ilyenkor újra indul a 14 napos utána következő ciklus?!
2012. júl. 19. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!