Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Alkalmi munkavállalói jogviszo...

Alkalmi munkavállalói jogviszony után is jár a GYED?

Figyelt kérdés
Május óta alkalmi munkavállaló vagyok, hónapok óta húzódik a felvételem munkaviszonyba, most úgy néz ki, majd Aug. 15-től felvesznek. Azok a napok amelyeket Alkalmi munkavállalóként dolgoztam is bele számíthatók a GYED-hez a munkaviszonyba? Azért érdekel, hogy mikortól számít, mert majd babát szeretnék, de az egy év munkaviszonyt meg szeretném várni.

2012. júl. 17. 19:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem! Remélem fizetted magad után a tb-t.
2012. júl. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Fizetem igen már jó ideje, amikor teljesen munkanélküli voltam, semmi bevétellel, akkor is fizettem. Az számít valamit?
2012. júl. 17. 19:15
 3/5 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Nem. Csak azért kérdeztem, hogy ha nem tudsz róla, hogy alkalmi munkavállalás esetén neked kell a tb-t fizetni, akkor tudj róla. (Én egész sokáig nem tudtam... És mivel nekem azt mondták, hogy beleszámít a rendes munkaviszonyba, így el is hittem. Na ezután felvilágosított egy apehos dolgozó, hogy ez bizony nem így van, sőt, ő még a gépben sem látja, hogy volt munkaviszonyom... Így én sem kapok gyedet...)
2012. júl. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem.
2012. júl. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi.

1-es, én is egy évig nem fizettem suli után, azt hittem regisztrált munkanélküliként fizetve van, erre kiderült, hogyha nem kapok juttatást akkor nem jár, így egy évet utólag egyben kellett kifizetnem és még bírságot is kaptam amiért mulasztottam... Persze a semmiből mert se munka se segély....

Akkor dolgozok, megvárom míg felvesznek, és azt is hogy legyen elég biztosított időm a gyerek előtt.

Köszi a válaszokat.

2012. júl. 17. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!