Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A tgyáshoz és a gyed-hez 365...

A tgyáshoz és a gyed-hez 365 nap biztosítotti jogviszony vagy ledolgozott munkanap kell az elmúlt 2 évben?

Figyelt kérdés
Teljes állásban dolgozom, napi 8 órában immár 4 hónapja, előtte egyetemre jártam. Motanában tervezünk babát, vagyis ha ebben a hónapban összejön, pont 1 héttel lesz a születse várható a munkaviszonyom kezdetéhez képest. Elég lesz ez a tgyáshoz és a gyedhez?
2010. máj. 15. 21:28
 1/6 anonim ***** válasza:
365 biztosított nap kell (180 napot beszámít az egyetem ha nappalira jártál)
2010. máj. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Még mindig beszámít 180 napnak? (nappalira jártam)

Azt hittem, hogy már azt is eltörölték. Köszönöm a választ!

2010. máj. 15. 22:01
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha 4 hónapja dolgozol, akkor már csak 8 hónap kellene, de mivel egyetemre jártál, ahogy írta az első, nappali beszámít 180 nap erejéig. Vagyis már csak 2 hónap, és meglesz a jogosultsági idő. Ha él a munkaviszonyod szüléskor, akkor minden járni fog.
2010. máj. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
34%
Csak 180 nap biztosított jogviszony kell,ezt 2évre visszamenőleg veszik figyelembe. Úgy tudom,h a sulira (mivel itt nincs kereseted) csak a legminimálisabb összeget adják,sajnos nem tudom mennyit. De sztem neked meglesz munkaviszonyból. Én is az oep-ban és az államkincstárban kérdeztem meg. 5hós baba anyukája
2010. máj. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ennek nagyon örülök! :)

És hogyha a fietésem összege változik az egy év alatt, akkor átlagot számítanak vagy az utolsó három hónapot veszik figyelembe (ezt valahol olvastam, csak sajna már nem emlékszem rá)?

2010. máj. 16. 10:58
 6/6 anonim ***** válasza:
A 180 nap május 1-től megváltozott, már 365 nap kell, nem 180! Viszont a megváltozott jogszabály szerint neked valóban beszámít a suliból 180 nap, vagyis további 185 biztostásban töltött idő kell. A suli után a minimálbérrel számolnánakm de mivel lesz munkaviszonyod, valós jövedelemmel, így abból fognak számolni. Az 5 hónapos kisbaba anyukája téved, hiszen, amikor az ő kicsije született, még igaz volt a 180 nap, de már nem.
2010. máj. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!