Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehetek egyszer terhes?...

Lehetek egyszer terhes? Minden vágyam egy kisbaba.

Figyelt kérdés
Inzulin Rezisztenciám van, erre úgy jöttem rá, hogy egyik napról a másikra elmaradt a menstruációm, és nem jött meg 2 hónapig, el mentem nőgyógyászhoz, ő tovább küldött endokrinológushoz,ott derült ki. A menstruációm azóta sem jön meg magától, proverával minden hónapban "kényszerítem" és ráadásul van egy nagy cisztám, és sok kicsi is e miatt a vérzés elhúzódik akár 10-12 napig is. A diétát próbálom tartani, tornáznom jelenleg tilos, szedem a metformin 850-et. 4 nap múlva fog megjönni, és menstruáció után ellenőrzöm, hogy van e peteérésem. Ha van peteérésem, ezek mellett a körülmények mellett vállalhatok babát? a betegségem előtt pontos 28 napos ciklusaim voltak... most 28 éves vagyok, ketyeg a biológiai órám.

2012. júl. 24. 14:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Nálam terhesség alatt derült ki az IR, így megkockáztatom, hogy már előtte is volt. Igaz, nem tűnt fel.

Megjött, jó nem percre pontosan és csak 2-3 napig tartott, de nem tulajdonítottam problémát neki. Úgy gondoltam normális.


1 éves a lányom, de a havim hol megjön, hol nem. Most vagyok abba a fázisba, amibe te is, csak engem nem vizsgáltak még ki, mert a pajzsmirigyre fogták a problémát. Levették a vért hozzá 1 hónapja, de azóta sincs eredmény, mert a kórház ezeket a vizsgálatokat halasztja, mivel nincs rá pénze...


Lehet gyermeked, de én a helyedben nyugodtabban állnék neki, ha tudnám: 80%-ban nincs gond velem.

30 évesen sincs késő a gyerekvállaláshoz. Mostanság a trend úgyis a 30 év feletti szülés.


Ne aggódj, minden rendben lesz!

2012. júl. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Én is csak 1 hónap után kaptam meg a terheléses eredményeket, a hormon vizsgálatokat meg később, de a hormon értékek alapján, minden rendben van, vagyis nincs referencia tartományon kívül semmilyen hormonértékem sem. Egyedül csak az bánt, hogy nincs magától menstruációm, sokszor azt érzem, hogy már nem is vagyok alkalmas arra, hogy babám legyen, de olyankor megnyugtatnak a szeretteim, hogy lesz babám. Tudod mióta nincs menstruációm azóta azt kívánom, hogy csak állna helyre magától, ameddig meg rendszeresen volt, addig meg nagyon utáltam, hogy van, mert mindig szenvedtem vele. Furák vagyunk mi emberek :) Remélem tényleg lesz babám egyszer. Egyébként nem akarok görcsösen babát, csak mostanában érzem úgy, hogy jöhetne lassan :)
2012. júl. 24. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!