Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha egy férfinek ikertesója...

Ha egy férfinek ikertesója van, kétpetéjűek, ő is fiú, akkor mennyi az esélye, hogy majd a párjának is ikrei lesznek? és ha igen egypetéjű vagy kétpetéjű?

Figyelt kérdés
2012. júl. 24. 19:26
 1/8 anonim ***** válasza:
36%

A kétpetéjü ikrek csak egyszerre született testvérek, ennek az oka az, hogy az anyánál valamiért több petesejt ért meg egyszerre. Ez nem öröklödik, söt a legtöbb esetben csak valami külsö hatás miatt történik.

Az egypetéjü ikrekre való hajlam öröklödhet, de csak a nöi ágon, tehát az apa családjában hiába vannak ikrek, az nem öröklödik.

2012. júl. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én pont úgy tudom, hogy az egypetéjűség öröklődik apai ágon...de most esküszöm megpróbálok utánanézni
2012. júl. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben ugyanannyi esélyük van, mint bárki másnak, akinek nincs a családjában iker. A kétpetéjű ikerterhességért a nő a "felelős", hiszen neki érik meg egy hónapban több petesejtje. Akkor lenne csak több esélye, ha a nőnek lenne ikertestvére.
2012. júl. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
értem,köszönöm :)
2012. júl. 24. 19:44
 5/8 anonim ***** válasza:
Anyai ágon öröklődik az egypetéjűség. A kétpetéjű ikreknél pedig a véletlen dönt.
2012. júl. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Én úgy tudom, hogy anyai ágon, és négy generációnként van a legnagyobb esély az ikerszülésre. :)
2012. júl. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hű, sokan máshogy tudják. :-) Én úgy tudom hogy anyai ágon öröklődik az egypetéjű ikrekre való haljam, és általában két generációnként nagyon az esély.

De! Ismerek olyan kétpetéjű fiú ikreket, azaz már felnőtt embereket, ahol az egyiknek kétpetéjű fiai vannak.

Nálunk a családban sehol nem tudunk ikrekről egyik oldalról sem, nekem egypetéjű fiaim vannak.

2012. júl. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A mi családunkban az "anyai ág-két generációnként" verzió jött be:

anyai nagymamám szült ikreket, majd én,utánam pedig unokanővérem.

2012. júl. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!