Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Elítélendő, hogy 18 évesen...

Elítélendő, hogy 18 évesen gyermeket szeretnék? A párommal már rajta vagyunk, ez az első hónap. Az anyagi körülmények nem rosszak, fel tudnánk nevelni a gyermeket. Párom 28 éves. Nagyon nem jó ötletnek tartjátok? Lakás is megoldott.

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem, mert félek hogy sokan ferde szemmel néznének rám.
2009. júl. 18. 16:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Én 28 múltam, a lányom 4 hetes :) azért mondom, hogy gondold át, mert örökre megváltozik az életed. Csodálatos, de nagyon kemény dolog. Tehát így, majdnem 30 évesen is hiányzik az elvesztett szabadságom, és teljesen alárendeltük magunkat egy pici embernek. Kívánok Neked szép babát és hogy tarts ki a vágyaid mellett, de higgadtan cselekedjetek.
2009. júl. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

szia, 22 leszek novemberben, és 4 hós a kisfiam. van lakás, (5 évig hitel van rajta) van kocsi, félre is tudunk tenni egy kicsit, szeretem a párom, a kicsit imádom.

de: szinte minden barátom elvesztettem , mivel nekik más az életvitelük (buli, leruccanás a balcsira...), ahova nem tudok gyerekestül elmenni. imádtam vásárolgatni, ez is komplikált gyerekestül. nagyon-nagyon megváltozik az életed.

megváltozol lelkileg és testileg is.

nekem is sokminden hiányzik, mert én sajtkukac típus vagyok, aki nem bír a seggén ülni. de én nem csinálnám vissza ezt a dolgot, én szeretek anya lenni.

az egész csak elhivatottság kérdése. meg persze anyagi is, akármennyire szeretne valaki gyereket, felelőtlenség lenne szülni, ha nem tudja tisztességesen felnevelni.

azért ez lelkileg nagy megpróbáltatás.

sok sikert akárhogyis döntötök :)

2009. júl. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha ez a szívetek vágya és megvan mindenetek akkor hajrá.

Nem elítélendő és egyébként is a ti dolgotok.

Egy baba ajándék és ha az ember szíve arra vágyik akkor mindent bele kell adni. Egyébként gondolom már végeztél a sulival is. Én is 18 vagyok és terhes voltam de elment.

Fél év és újra próbálkozunk már férjnél leszek. Szóval mindent bele.

2009. júl. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én korainak gondolom,de ha készen állsz rá akkor miért ne. De az biztos ,hogy tényleg minden más lesz. Én 26 évesen szültem,mert suli,bulizás meg ilyesmi, Minden jót!
2009. júl. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem elítélendő egyáltalán ha tényleg szeretitek egymást isten igazából és hosszú távra terveztek közös jövőt. Azonban azt át kell gondolni mindenképp, hogy egy kis élet rettentő nagy felelősséggel jár, nagyon sok lemondással. Nem tudom olvastátok-e a Kis Herceget? "Egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, akit megszelidítettél". Én több, mint 20 éves házasságban élek párommal, most várjuk 15 év után a harmadik babyt, 2 lány után fiúcska. Azt hiszem igazán büszkék lehetünk az eddigi életünkre és a közös múltunkra. Nektek is minden jót kívánok!!!
2009. júl. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem minden nőnél máskor jön az "anyai ösztön" érzés. Neked már most megvan. :) És ez jó! Könnyű terhességet kívánok!
2009. júl. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem ítélendő el. :)
2009. szept. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!