Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ez magas prolaktin szintre...

Ez magas prolaktin szintre utal és/vagy még mindig a tabletta mellékhatása? Lehet hatása a teherbeesésre?

Figyelt kérdés
4 évig szedtem tablettát, ekkor tapasztaltam először, hogy váladékozik a mellem (hol átlátszó, hol tejszerű). Lassan 3 hónapja hagytam abba a fogamzásgátlót. Az első hónapban nagyon sok ilyen váladékozás volt, nem jött meg. A második hónapban már sokkal kevesebb, előbb jött meg 1 héttel, de sokkal kevesebb volt, mint a megszokott (itt sajnos valószínűleg volt egy vetélés, mert a vérzés után lett halvány pozitív teszt, majd egy hétre rá negatív). Most a 3. ciklusban vagyok, nagy valószínűséggel a napokban van/volt ovulációm, azonban még mindig tapasztalom a váladékozást, de már csak akkor, ha megnyomom a mellem, és csak 1-2 csepp. Ez okozhat gondot a teherbeesésnél? Fog ez még tovább enyhülni, ahogy rendeződik a szervezetem a tabletta után, vagy el kéne mennem endokrinológushoz? Sajnos a nőgyógyász nem igazán foglalkozik velem (majd helyrejön felkiáltással), mert szerinte még nagyon fiatal vagyok, nem kell még komolyabb vizsgálat...

2012. aug. 3. 17:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Cseréld le a nőgyógyászodat. Nem az ijesztegetés a célom, de váladékozó mell és pozitív teszt terhesség nélkül nagyon csúnya dolgok miatt is lehet.


Az vizsgálta és mondta valaki, hogy a fog. gátlótól váladékozik a melled? MErt én ilyet még nem hallottam, bár nem vagyok orvos.

2012. aug. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elvileg a tabletta mellett nem lehetett volna ilyen tüneted! Szerintem nagy a gond! A háziorvosodtól kell kérned beutalót az endokrinológiára.
2012. aug. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A tabletta betegtájékoztatójában is benne van, hogy ez is egy mellékhatás, erre 2 nőgyógyász is azt mondta, hogy tabletta mellett normális :S
2012. aug. 3. 17:41
 4/5 anonim ***** válasza:
Pedig nem normális. Figyi, ha a papíron rajta van, hogy ez mellékhatásként jelentkezhet, akkor abba kell hagyni. Bármi, amit szedsz, mellékhatást okoz, abba kell hagyni! (Talán néhány szívgyógyszeren áll az, hogy tilos, mert csak kezdetben van mellékhatás.)
2012. aug. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én elhiszem, csak akkor elég érdekes az orvos, aki engedte tovább szedni még 3 és fél évig... De most már ez a része mindegy, mert abbahagytam, és nem is tervezek visszatérni rá.
2012. aug. 3. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!