Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért kell lombik előtt...

Adriennjeni kérdése:

Miért kell lombik előtt fogamzásgátlót szedni?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy hülye a kérdés, de épp most olvastam. Nem tudok sokat a Lombikról, de részt veszünk majd benne. Tapasztalt lombikosok! Tudnátok nekem egy lombik menetet írni, hogy mire számítsak? Nem velem van baj, hanem a párommal!

2012. aug. 5. 07:45
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és még az is érdekelne, hogy mennyi kb. egy lombik kezelés időtartama. Persze ha több van hosszabb, de egyre lennék kíváncsi, viszonyítási alapnak. Minden újra próbálkozásnál ugyan azokat és annyi gyógyszert kell szedni? A párom külföldön dolgozik és amiatt érdekelne az idő.
2012. aug. 5. 07:50
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
én egy hónapig szedtem (bár nem vagyok lombikos orvos ajánlására) mert egy ideig le van fagyasztva a ciklusod, peteérésed és a rákövi hónapba 2zseresen indulsz a peteréséhez vagy nagyobb az esélye. Lombikosoknál tudtommal 3 hónap
2012. aug. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
hosszú protokoll 1,5 hónap, a rövid kb 3 hét.
2012. aug. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én rövid protokollos vagyok. 21 napi szedtem fogamzásgátlót és az azt követő vérzéstől indult a stimuláció. pénteken a 11. napomon volt a leszívás. és lehet hogy holnap kapjuk vissza őket.
2012. aug. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Azért kell előtte szedni, hogy kiüsse a saját hormonháztartásodat, és ne kavarjanak be a saját hormonjaid. Nekem minden alkalommal kb 2 hétig kellett szedni, majd az abbahagyás utáni 3-ik napon kezdődött a stimu, vérzéstől függetlenül. Kb 10 napig kaptam a szurikat, közben kétnaponta UH, hogy hogyan érnek a tüszők, és az adagokat eszerint változtatták, vagy éppen ment ugyanúgy minden tovább. Majd tüszőrepesztő, és 36 óra múlva leszívás. Ezt altatásban, utána kis heverészés, aztán haza, pihenni. (Utána rögtön megmondják, mennyi petesejt lett.) Közben apától is elkérik a mintát. Nem tudom, mennyire komoly a párod problémája, az ő dolgai ettől függenek, hogy mit hogyan. Másnap lehet érdeklődni, mennyi petesejt termékenyült meg, és akkor mondják meg azt is, mikor lesz a beültetés. Beültetés után progeszteron pótlás két hétig, akkor teszt, vagy vérvétel. Ha nem sikerült, abba kell hagyni a gyógyszert, ha igen, tovább szedni a 12-ik hétig. Kb ennyi. :-)

2012. aug. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 sumergo ***** válasza:

Hát erre ne végy mérget, hogy kell szedni előtte. 6 stimulálásom volt, egyszer se szedtem fogamzásgátlót. Nálam a menet:

1 héttel várható mensi előtt-től napi egy szuri (Gonapeptyl), saját nemi hormontermelés leállítása miatt.

Stimuláció indítása mensi 3. napjától, napi 1-2-szer szuri (ebből több fajta is létezik, kinek mi, és a mennyiség is változó), mellette a másik szuri is napi fél ampullával folytatódott. 2-3-4 naponta UH-s vizsgálat, tüszők figyelése, szurik mennyiségén változtathatnak menet közben is, de nem feltétlen.

Kb. 10 napig tart a stimuláció, de lehet hosszabb is, tüszőktől függ. Utána 1-2 nappal tüszőrepesztő szuri meghatározott időpontban, majd ezután 36 órával petesejtleszívás. Beültetés leszívás után 2-5 nap között valamikor.

Párodnak csak leszíváskor kell ott lenni, de ez sem feltétlen igaz. Nem írtad mi a probléma, mert ha biopszia kell, akkor akkor sem kell ott lennie, hanem csak akkor, mikor a biopszia lesz. Ebben nem vagyok jártas, nálunk a párommal nem volt gond. Lehet, hogy neki is szednie kell majd valamit, de olyat is hallottam, hogy a pasi is szurikat kapott.

Sok sikert!!

2012. aug. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! az egyik heréjével van probléma. volt heresérve kis korában. 15-20 millió helyett csak 5 milliós sejtszám lett sajnos.
2012. aug. 7. 08:25
 8/9 Manka68 ***** válasza:

Akkor a biopsziát megússzátok, de még talán az icsi-t is. :-)

Sima mezei lombik. :-)

2012. aug. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Jó volna! Nagyon szeretnénk már babát(kat)!!!
2012. aug. 8. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!