Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ez normális dolog, vagy velem...

Ez normális dolog, vagy velem van a baj? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Nem tervezünk babát a párommal, de örülnék neki ha mégis terhes lennék. Csak fogamzásgátló krémmel védekezünk, de az utóbbi pár hétben 2-3-szor volt, hogy védekezés nélkül belém élvezett. Csináltam tesztet, negatív lett. Elgondolkoztam rajta, hogy ez normális dolog (éppen menzesz előtt voltam közvetlenül mindegyik alkalommal), nem is olyan könnyű teherbe esni, vagy valami baj lehet?
2012. aug. 5. 20:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem kell egyből bajra gondolni. Nem mindenkinek jön össze elsőre!

Ne foglalkozz a teherbeesés kérdéssel, azt persze beszéljétek meg, hogy most szeretnétek-e mégis vagy nem!

Ha ezt megtettétek, akkor pedig élvezzétek az életet és egymást :)

Ha rágörcsölsz a témára, akkor nem fog sikerülni.


Lehet, hogy a krémnek is van egy hatásideje, mint a gyógyszernek. Bár én még nem hallottam fogamzásgátló gélről.

2012. aug. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem is volt peteérésed akkor, mégis mitől kéne terhesnek lenned? Annak eléggé kicsi az esélye, ráadásul ha teljesen, 100%-osan egészségesek vagytok akkor is lehetséges, hogy jó időzítéssel is eltart egy évig...

Sokmindentől függ, hogy ki mennyire könnyen esik teherbe, mennyire vagytok termékenyek, mikor van peteérésed, van-e spontán peteérésed (van, akinek nincs is még nem spontán sem minden hónapban, és az se jelez feltétlenül problémát, ha kimarad egy-egy ok nélkül az is még normális), mennyire stresszes az életed, mennyire erős az immunrendszered, milyen pózban szeretkeztek, mennyi ideig életképes a te petesejted és az ő spermája, mennyire fürgék a spermiumok, mennyire savas a hüvelyváladékod, mennyire illetek össze genetikailag...stb.

Megvan az esélye menzesz előtt is teherbe esni, de a legtöbb nőnél ilyenkor szinte esélytelen és amúgy ha egyáltalán nem védekeztek és peteéréskor vagytok együtt, akkor is csak 20-30%...

2012. aug. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, normális. Írtad is, hogy menzesz előtt közvetlenül történtek a védekezés nélküli együttlétek. Olyankor pedig nagyon csekély az esélye a teherbeesésnek, mert nem akkor van peteérés. Igazából pont az lett volna rendhagyó, ha akkor teherbe esel.
2012. aug. 6. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!