Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Azt hallottam ha megvan a...

Azt hallottam ha megvan a menszi és ugy szeretkezel kevesebb az esélye annak hogy terhes lehet vki. Tudom felelőtlenek voltuk de kipróbáltuk a menszim 2. napján nem védekeztünk a párom belémélvezett terhes lehetek? Mennyi az esélye?

Figyelt kérdés
2008. máj. 9. 09:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Kicsi az esélye, de lehetséges. Ez nagyon egyén függő.
2008. máj. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Akkor nem lehetsz terhes, ha a peteérésed nem azon a napon, illetve környékén van.

Ezt ovulációs teszttel tudtad volna megnézni.

De általában nem szokott gyerek lenni ebben az időszakban.

2008. máj. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Mivel a teherbeesés a peteérés-kilökődéskor a legvalószínűbb(ami két mensi közötti 14-18 napon van átlagos 28 napos ciklus esetén), ezért szinte nullaegész valamennyi az esélyed a teherbeesésre mensi alatt.Kb.annyi, mint a lottó ötösre.

Mivel a menses azt jelzi, h az előző ciklus során nem történt megtermékenyítés, és a megvastagodott méhnyálkahártya lelökődik.

Ezen alapul a naptáras fogamzásgátlás is, h a párok a peteérés ideje alatt nem- vagy csak vmilyen fogamzásgátlóval szeretkeznek.Akik pedig nagyon szeretnének babát,ebben a pár napban ráerősítenek.

2008. máj. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.
2008. máj. 9. 11:38
 5/5 anonim ***** válasza:
nem akarlak elkeseríteni, de lehetséges. Az ismerősöm így esett teherbe. Olvastam erről.Félidőben nem lökődik ki a pete csak menstruációkor,így van esély a teherbeesésre. Ez ritka, de előfordul. Vigyázni kell.
2008. máj. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!