Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Misssed ab. után 3 héttel,...

Misssed ab. után 3 héttel, szövettani eredményben magzatbolyhok és magzati szövetelemek nem láthatók, az ultrahang (hasi és hüvelyi, ma) kizárta a méhen kívüli t. et, akkor most mi van?

Figyelt kérdés

Komolyan mondom mindjárt sírok... már azt hittem, hogy na most megkapom a szövettant és végre lezárom ezt az egészet, de nehogy már ilyen egyszerű legyen menjek azonnal ultrahangra meg Hcg-re (majd fél 5re megyek érte)..


Ha nem méhen kívüli akkor mi lehet, hiszen a vetélés reggelén voltam ultrahangon és akkor ott volt az összeesett kilökődőben lévő petezsák, de a vetélés nem fejeződött be ezért kellett pár óra múlva megműteni.. akkor most hol van a petezsák??? Már ki vagyok készülve teljesen.. ez most még jobban felzaklatott mintha nem mondtak volna semmit...


Diagnozis: Residuum deciduae.


2012. aug. 10. 16:03
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy reggel csináltam egy terhességi tesztet amin látszik a második csík halványan...:(
2012. aug. 10. 16:05
 2/9 anonim ***** válasza:
Lehet hogy nem sikerült jól a műtét, és meg kell ismételni.
2012. aug. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
csak azt nem értem, hogy ha valami bent maradt, akkor miért nem látszik és miért nincsenek tüneteim??? Ha meg nincs már ott akkor hova tűnt?? Egy 7 mm-es petezsákot nem lehet mikroszkóppal észrevenni???
2012. aug. 10. 16:22
 4/9 anonim ***** válasza:
Tényleg passz, az biztos, hogy a hcg-nek ki kellett volna már ürülnie....
2012. aug. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Először is nagyon sajnálom ami veled történt.

Másodszor : nyugodj meg!

Hány hetes voltál?

Azt írtad, a petezsák volt 7mm. A baba gondolom, még nem is látszott UH-n, csak az. Talán nem is fejlődött akkorára, hogy magzatbolyhokat találjanak. :-( Nem lehet, hogy alapból üres maradt a petezsák, és emiatt kezdődött el a vetélés?

Ha az utolsó UH és a műtét között órák teltek el, az a pici petezsák simán távozhatott észrevétlenül.

A teszt természetes hogy még pozitív, napok, akár egy-két hét is eltelhet, mire kiürül a HCG a szervezetedből.

Amúgy sajnos előfordulhat, hogy nem lett teljesen "tiszta" a méhed, hiszen a doki vakon dolgozik a műtétkor. :-((

Szorítok, hogy minden rendben legyen, remélem, simán csak annyira pici volt a baba, hogy nem tudják megtalálni!

Kitartás, tudom, nagyon nehéz, de túl leszel rajta nemsokára!

2012. aug. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Na végül is visszamentem, és kiderült hogy a Hcg-m 0,1 alatt volt úgyhogy rossz volt a teszt, valószínűleg mivel most már azon is csak pacák látszanak nem csík..


7 hetes terhes voltam, embriót még nem láttak, szívhang nem volt, csak a petezsák..., ami 7 mm-es volt a műtét napján és az azt megelőző 3 napban nőtt 3 mm-t, ezért nagyon bizakodtam..


Lehetséges, hogy üres volt és, ezért is indult meg a kilökődés.

Nagyon nem kaptam választ a kérdéseimre, mert csak a portás megkérdezte az eredményemet, hiszen mire odaértem már ügyelet volt.. úgyhogy majd ha lesz a 6 hetes kontroll már ráérek menni szerintem, hogy kérdezősködjek, hiszen így már mindent rendben találtak..


Most már én is úgy gondolom, hogy lehet a műtétig kiürült... csak azt furcsállom, hogy nem találkoztam vele, mert már előző nap szólt a főorvos, hogy keresgéljek szövet vagy hám darabkákat, és nagyon odafigyeltem.. Más dolgom se volt hiszen 3 napig feküdtem bent a kórházban... :(


Na de akkor most úgy érzem ezt is lezárhatom, és végre pontot tehetek a végére, talán még csak most kezdem igazán feldolgozni.. eddig olyan hihetetlen volt..


Nagyon köszönöm, hogy válaszoltatok, nagyon kétségbe estem, de most már megnyugodtam!!

2012. aug. 10. 21:40
 7/9 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom:(((((((
2012. aug. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Tudom, nehéz, de lépj túl ezen, bizakodva nézz a jövőbe. :)

nekem is először elment a babám, de azóta van két gyönyörű gyermekem:)

2012. aug. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Tényleg köszönöm a válaszokat! Abban bizakodok, hogy hamarosan lesz egy újabb terhességem és az már remélem gondmentes lesz! Tényleg örülök, hogy ezt a történetet lezárhattam, így könnyebb lesz túltenni magam rajta!
2012. aug. 11. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!