Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi lesz, ha veszélyeztetett...

Mi lesz, ha veszélyeztetett terhes leszek? Hogyan lesz a munkahelyemen? Kirúgnak?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnénk már a Párommal kisbabát. Régen voltak gyulladásaim, ciszták, és nagyon vékonyka is vagyok. Azon gondolkodom, hogy ha esetleg összejön a baba, és az orvos azt mondja, hgoy veszélyeztetett terhes vagyok és otthon kell feküdnöm, akkor mi a fenét csináljak? Hogyan lesz a munkahelyem? (Irodán dolgozom amúgy) Ki tanítja be azt, aki utánam jön? Mit szólnak ilyenkor a főnökség? Hogyan viszonyulnak hozzád a kollegák utána? Visszavesznek majd? Nem fogom szégyenli magam?

Köszi előre is a válaszokat.


2012. aug. 15. 10:45
 1/5 anonim ***** válasza:
A mi családi vállalkozásunkban is van most egy ilyen lány, mondjuk ő rokon. Ilyenkor az van, hogy amint az orvos kimondta, hogy veszélyeztetett terhes vagy akkor otthon kell feküdj, nem emelhetsz, stb. A munkáltató nem rúghat ki azért, mert terhes vagy, olyankor elmész betegszabadságra és amikor megszületik a baba ugye onnantól kapod a gyest,stb azt hiszem. A betanítással kapcsolatban nem tudsz mit tenni, ha egyik napról a másikra történik a dolog, nálunk is így volt.
2012. aug. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A kollégákkal kapcsolatban nem tudok mit mondani, nem ismerem őket. Vissza kell vegyenek, de mondjuk ha esetleg megsértődnek és ezért rúgnak ki 1-2 hónap után akkor azt nem tiltja a törvény, persze meg kell indokolni a felmondásodban, hogy miért rúgtak ki, szóval ha szemetek akkor sajnos megtehetik ezt. Remélem érthető voltam és tudtam segíteni.
2012. aug. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És Ti mit szólatok hozzá, hogy rögtön kiírták, mármint munkáltató?
2012. aug. 15. 11:04
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2012. aug. 15. 11:13
 5/5 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva vegyesek az érzelmek,nyilván a nagyfőnök nem nagyon örült neki,mert nincs senki a helyére,másfelől mint rokon örült neki mindenki.
2012. aug. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!