Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Két hete diagnosztizáltak egy...

Két hete diagnosztizáltak egy cisztát (3,5cm) ma visszamentem (6, 00cm) és találtak egy 15mm petezsákot is, lehetek így veszélyeztetett terhes?

Figyelt kérdés
2012. jún. 13. 14:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem, a ciszta a sárgatest minden bizonnyal, a 10. hétig nőni is fog (akár 8 cm-esre is), utána elsorvad. Teljesen normális, azért kell feltüntetni, mert ha a 14. hétig nem tűnik el, kezelni kell.
2012. jún. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

igen lehetsz.de a cisztától nem lesz baja a babának.

sok nőnek van terhesség alatt.majd szépen felszívódik ne aggódj.egyébként én is veszélyeztetett vagyok, fogalmam sincs miért,semmi bajunk se volt,de ebben a tetves városban ahol én lakok mindenkit arra vesznek,mert így több pontot kap a kórház.no comment.

2012. jún. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
de nekem előbb volt a ciszta, s utána a baba
2012. jún. 13. 20:15
 4/8 anonim ***** válasza:

ne aggódj majd felszívódik.ha meg nem akkor a doki tudja mit kell csinálni.de az a petefészkeden van a baba meg a méhedbe jó helyen!annál erősebb kisember lesz!

ezt találtam:

[link]

2012. jún. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

(OFF:

Kedves második válaszoló,


ha nem így cselekednének az orvosok, akkor jelen helyzetben a terhesgondozás egy méhszájvizsgálatot tartalmazna a 36. héten. Az így szerzett pontok és pénz nem az orvosnak, a kórháznak jár, és neked semmit nem jelent a veszélyeztetett státusz, -csak két szó a papíron- nekik viszont az életben maradást. Nehogy azt hidd, hogy az a TB, amit te egész életedben befizetsz, kifutja a terhesgondozást és a szülést.


Első voltam, orvos anyuka)

2012. jún. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Angyal023 válasza:
ne kábitson senki hogy ami tb-t fizetünk az nem fedezi a szülést meg a terhesgondozást
2012. jún. 14. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha azt fedezi is, utána nagyjából semmit. Tehát ha ez alapján számolsz, akkor az idős korodra ebből semmi nem marad, egy stroke már biztosan nem fér bele... Akkor is így van, ha sajnos senki nem hiszi el, és akkor is, ha mindenki azt gondolja, hogy az orvostársadalom kollektív Dagobert bácsikén lubickol a pénzben - sajnos nem.


De sebaj, mikor majd két év múlva bezárnak a kórházak pénzhiány miatt, na majd akkor...



A GYEDem első hónapjától kell ügyelnem újra, mert nem bírja el az osztály egy ember hiányát. Tragikusabb a helyzet, mint azt hiszik.


Mindegy, nem ide tartozik.

2012. jún. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyébként elnézést, ha nyers voltam, csak nagyon mélyen érint és bánt a hazai helyzet az eü-ben, és az is, hogy valamiért az emberek nem hiszik, hogy ez valóban súlyos.


A veszélyeztetettként feltüntetés oka:


A befizetett tb beömlik egy gigantikus kasszába, amibe mindenki többé-kevésbé ugyanannyit ad, de nem mindenki használ belőle ugyanannyit - azaz úgy fogy, hogy nem termelődik vissza kellő mértékben.

Az OEP ezt a kórházak között (ezt, ami már amúgy sem elég) utána homogén betegcsoportok szerint osztja szét, azaz egy császármetszésért x pont, egy hüvelyi szülésért y pont, egy amniocentézisért z pont, stb. stb. A hüvelyi szülésért akkor is x pont jár, ha ahhoz amúgy ilyen-olyan okból kifolyólag több gyógyszer kell, vagy több kell ebből-abból, azaz x+40000 ft-ba került, mert ilyen a finanszírozás. Az így elvesztett pénz (azaz a hiányzó 40 ezer) termelődik vissza egy veszélyeztetettként elkönyvelt, de valós helyzetet tekintve nem veszélyeztetett terhesség esetén. Ill. ennek a pénznek egy része.


Tehát ez nem plusz, hanem egy idióta rendszer hibájának a foltozása...

És ne felejtsük el, hogy a kórházaknak nem csak a beteg van. Vannak dolgozók, nekik fizetésük, van fenntartási költség, van ezer más költség...


Tehát igen, a tb semmire nem elég, a rendszer nyomorult, az oep meg távolról sincsen tisztában azzal, hogy hogyan kellene finanszírozni. A pénz még itt folyik el, nem a klinikákon.


És mindenki elmegy /nekünk pl. már minden közeli barátunk/, mert én is 110 ezerért dolgozok, és ez nem fogja felvenni a versenyt a milliós fizetésekkel... Van, akinek megéri Angliába repülni, és csak egy hétvégi ügyelettel annyit keres, mint itthon 4 hónap alatt. A hálapénz bevételem pedig pl. 2011-ben 20 ezer forint volt. Mert hálapénzt szülész és sebész kap, egy "egyszerű" neurológus nem... És nekem még jó, mert tudok konferenciára járni, tudok pluszokat ügyelni és orvostanhallgatókat tanítani, mert ez egy nagy klinika, de a lányommal annyit lenni, amennyit szeretnék nőként és anyaként - azt nem. A férjemmel sok időt tölteni - azt sem, ő is orvos...


Ezért borultam ki, és lehet kicsit csúnyán válaszoltam. Bocsánat érte.

2012. jún. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!