Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Rendszertelen menzi miatt...

Rendszertelen menzi miatt gyógyszert kaptam.5 napig napi 2-szer kellett szednem. Már 4 napja gyógyszermentes vagyok és még nem jött meg. Mit tanácsoltok? Terhes nem vagyok.

Figyelt kérdés
2012. aug. 16. 21:44
 1/9 Manka68 ***** válasza:

Nem írtad ugyan, milyen gyógyszert kaptál, de gondolom valamilyen progeszteron készítményt, és az abbahagyása hozná meg a vérzést. Előbb-utóbb meg kell jönnie. De ez sajnos csak tüneti kezelés, most ugyan meghozza, de a későbbiekben is ugyanolyan rendszertelen lesz.

Én azt tanácsolnám, hogy menj el endokrinológushoz (hormondoki), kideríti, mi az oka a rendszertelenségnek, és az alapbetegségre ad kezelést.

2012. aug. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
gondolom norxolutot vagy valami ilyesmit kaphattál, pár napot még várj, de lehet kicsi volt a dózis, gondolom ha megjön el kell menned 3. napi vv-re. Terheléses cukor és inzulin vizsgálatodnak milyen eredménye lett?
2012. aug. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az a legszebb az egészben hogy sehova sem küldenek további vizsgálatokra.
2012. aug. 16. 22:12
 4/9 anonim ***** válasza:
akkor keress egy rendes dokit.
2012. aug. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A saját történetem eleje is ez. Nekem PCOS volt. Egy doki (pláne ha nem vizsgál ki) nem doki. Keress másikat és csináltass laborokat, uh-t, terheléses cukor-inzulin vizsgálatot a saját érdekedben. Amit kaptál, pont semmit nem ér! Ne pazarolj el éveket arra, hogy olyan emberben bízol, aki bár fehér köpenyben van, szarik a fejedre magasról!


[link]

2012. aug. 17. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A többieknek mind igazuk van doki ügyben, de ami a kérdést illeti, nekem a Norcolut 7-10 napra hozta meg (mikor hogy, nem egyszer kellett...) ált. ugyanebben az adagaban szedtem!


Egyébként nálunk sem csinálnak semmit, ha pco-d van, Norcolut, "oszt jónapot". Ennyi. Ja, és nekem van 2 terhességből 2 gyerekem, akkor meg már legyintenek, hogy hülye vagyok, miről beszélek, pco-val gyerek?... Szánalmas, hogy 20-30 éve nőgyógyászok, és szerintem az utóbbi 10 évben elég nagy előrelépés volt pco-ügyben, nemigaz hogy még itt tartanak!!! (Egy dokinő van, aki valamit rezdül a problémára, az meg állandóan meg akar műteni mindenkit... Röhej). Bocs az offért.

2012. aug. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.nincs pcom csak volt.az ultrahangon eltérés nincs.nekem is van 2 gyerekem és úgy tett a doki hogy akkor mindegy hogy terhes lesz vagy nem.
2012. aug. 17. 22:06
 8/9 anonim ***** válasza:
a pcos uh-val nem megállapítható.
2012. aug. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#6 vok: igen, esetleg azt látja, hogy már nem cisztikus a petefészked, de attól még simán lehet akár IR, vagy valamilyen hormonprobléma... Ne hagyd rá a dokira!! Menj endokrinológushoz!
2012. aug. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!