Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nem értem,3.5 miért számít...

Nem értem,3.5 miért számít magas tsh-nak ha a laboreredmény szerint 0.5-4 között jó az érték?

Figyelt kérdés
Teherbeesés szempontból más érték kell mint normál embernél? Magas a tsh-m, alulműködik a pajzsmirigyem.
2012. aug. 27. 13:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én is pajzsmirigyes vagyok és babát szeretnénk. A 3,5 neked normál esetben megfelel, de úgy tudom, hogy a terhesség csak 2 alatti tsh értéknél johet létre. Babaprojekt előtt ilyen esetben a belgyógyásszal kell megbeszélni a dolgot.
2012. aug. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De miért...ez olyan furcsa nekem, nem értem és az orvosom se bonyolódik magyarázatokba. Ha a normális érték ( a tshm 3.5 a ft4-em 12 ) en vagyok akkor úgy miért nem lehetséges terhesség? Nem világos számomra hogy akkor miért ilyen széles a tól-ig határ ha egyszer MÉGIS meddőséget okoz kvázi a határon belüli érték is...
2012. aug. 27. 13:25
 3/8 anonim ***** válasza:
A magas tsh nem csak meddőségi problémákat okozhat, hanem sok mást is. Gondolom azért 4 a határ, mert csak afelett kóros, és akkor érdemes kezelésekbe belemenni, alatta nem okoz különösebb problémát, leszámítva a teherbeesést. Tehát ha te nem szeretnél gyereket, és 3,5 az értéked, akkor az jó, nem kell vele foglalkozni, nem érdemes emiatt gyógyszerezésbe, ill. kezelésekbe kezdeni. De ha babát szeretnél, akkor igen, ahhoz magasnak számít ez az érték.
2012. aug. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Persze, évek óta szedem de sose sikerül jól belőni az értéket, 100at szedtem sok volt 50 et szedtem az meg kevés, aztán most 75 öt szedek úgy jött ki ez az érték persze babásodni még mindig nem sikerül de legalább határértéken belül van már mindkét értékem, úgy megörültem neki mikor megkaptam a leletet, erre lelombozódtam mert annyit mondott a doki hogy ez még mindig sok teherbeeséshez...
2012. aug. 27. 13:35
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A megadott refenercia érték minden emberre vonatkozik 18-99 között, de a termékeny korban az sok.
2012. aug. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy az utolsó írta.
2012. aug. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Még annyi, hogy nem a meddőségben van szerepe a magas TSH-nak, hanem a korai vetélésben. Valamint fejlődési rendelleneségeket is okozhat. Úgyhogy babához 2 alatt, de inkább 1 körül érdemes tartani.
2012. aug. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :(
2012. aug. 27. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!