Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van esélyem természetes úton...

Van esélyem természetes úton teherbe esni?

Figyelt kérdés

Két évvel ezelőtt Basedow kórral diagnosztizáltak, borzalmas értékekkel. Azóta már jól vagyok és már gyógyszert sem szedek. Viszont a menstruációm teljesen össze-vissza, és egy hónapja kiderült, hogy inzulin rezisztenciám van és PCOS gyanúm. Teljesen kiborultam, mert 22 éves vagyok és egy évem van még az egyetemből, utána két-három éven belül szerettük volna a vőlegényemmel, ha összejönne a baba, de így már nem tudom, hogy mennyi esélyem van. Hiába vagyok fiatal és még sok idő áll előttem, de nem szeretnénk későn babát és félek, hogy mire kikezelnek, már ott leszek 30 évesen.

Tanácsot szeretnék kérni, illetve akinek van ilyen tapasztalata, azt szívesen venném, ha megosztaná velem.


2012. aug. 29. 18:20
 1/4 anonim válasza:

Uhh, neked aztán összejöttek a dolgok :(

Ha nem görcsölsz összejöhet és ne szomorodj el ha nem sikerül elsõre sok 'egészséges' nõnek is eltarthat akár pár hónapig is, de szerintem minden esély meg van rá. De ha biztos akarsz lenni benne kérdezz meg egy orvis

2012. aug. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Uhh, neked aztán összejöttek a dolgok :(

Ha nem görcsölsz összejöhet és ne szomorodj el ha nem sikerül elsõre sok 'egészséges' nõnek is eltarthat akár pár hónapig is, de szerintem minden esély meg van rá. De ha biztos akarsz lenni benne kérdezz meg egy orvost.

2012. aug. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Általában a pajzsmirigy működés zavara és az IR között van összefüggés. :-(

Nem tudom, mostanában a pm-edet ellenőrizték-e, de mindenképpen érdemes lenne, mert a babásodáshoz rendben kell lennie. Mivel neked már volt vele problémád, erre fokozottan kéne a dokidnak figyelni. Az IR és a PCOS szintén édestestvérek, ha az inzulinod rendben lesz, a PCOS is. :-)

Tartsd a 3-as kezelést, vedd komolyan a diétát és a mozgást, és akkor akár pár hónap alatt is rendbe jöhetsz. :-)

Ez ma már jó endokrinológussal messze nem akkora mumus, mint mondjuk 5-10 évvel ezelőtt. :-)

Ha sikerül betartanod mindent, akár már a diplomaosztódon ott ficereghet a baba a pocidban. :-)

Szóval fel a fejjel, ez nem a vég, hanem egy viszonylag könnyen kezelhető betegség. :-) Csak kell hozzá némi akaraterő, de gondolom a motivációd megvan, így nem lesz olyan nehéz. :-)

2012. aug. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Természetesen tartom a 3-as diétát és már 4 kg-ot fogytam. Ahogy mondtad nem akármilyen motivációt ad az, hogy anya szeretnék lenni. Annyi sok rosszat hallottam, és ezért teljesen bepánikoltam, kikészítettem saját magam, hogy nekem nem lehet majd gyerekem, de hála a páromnak, kicsit helyre jöttem. A pajzsmirigyem normális, mert folyamatosan járok kontrollra. Már nagyon vágyok arra, hogy anya lehessek, bár még picit várnom kell a próbálkozással, hogy megfelelő körülményeket tudjunk neki teremteni. Bár a legfontosabb: a szerető család már meg van hozzá. :)

Köszönöm a válaszokat, mert el se tudom mondani mennyi reményt adtatok. :)

2012. aug. 29. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!