Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Nem esem teherbe - hormonvizsg...

Nem esem teherbe - hormonvizsgálati eredmény a ciklus 3. napján: FSH magas - 12,97 (LH és a többi érték normál) Lehet természetes úton gyerekem?

Figyelt kérdés
PCO-s tünetek miatt vizsgáltak (hajhullás, szőrösödés), de a terheléses cukor eredményeim, TSH értékem, tesztoszteron szintem, androsztendionom rendben vannak. Csak az FSH magas.

2012. aug. 28. 10:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Az emelkedett fsh szint korai kimerülő petefészekre utal. sajnos ez az utóbbi időben egyre fiatalabb korosztályt érint, és gyógymód nincs rá, csupán versenyfutás az idővel. Érdemes több ciklust végigkövetni,mert azért rapszódikus, tud változni, nálam is volt magas, és volt,hogy normál tartományban állt. Antimüller hormon vizsgálatát is szokták ebben az esetben kérni, miután az a petefészek tartalékaira vonatkoztatva ad eredményt. Nálam is ez a diagnózis, 28 éves korom óta, lombikkal lehet csak babánk (mondjuk nekem méhenkívüli miatt nincsenek petevezetékeim), és max. dózisra is alig reagáltam a kezelések alatt, pedig volt long, antagonista protokollom is. A gond,hogy a magas fsh-val a petesejtek minősége is már rossz lehet. Nem írtad,hogy prolaktint néztek e. Mert emelkedett prolaktin emelheti az fsh szintet. Nekem májusban kiderült a magas fsh mellett,hogy emelkedett a prolaktin szint, kaptam rá Bromocriptint, napi egy szemet, júliusban sikerült a lombik:) Nincs veszve semmi,de mindenesetre a magas fsh jelzés értékű,hogy nincs mire várni,ha babát szeretnétek. Ja és jótanács, ne sima nőgyógyászhoz járj, hanem meddőségibe, ott értenek csak ehhez!
2012. aug. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Kérdező vagyok.

Köszönöm a gyors válaszodat! Márciusban leszek 30 éves, ez volt az első vizsgálatom. A Prolaktin szintem tartományon belül van (302 miU/L tart.:70,8-566). Első körben most endokrinológushoz megyek, gondolom ő továbbküld majd ehhez értő nőgyógyászhoz.

Ettől függetlenül ez kezelhető gyógyszeresen, vagy innentől csak az inszemináció vagy lombik jöhet szóba?

2012. aug. 28. 10:35
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Első válaszoló vok. Nem a magas fsh nem kezelhető gyógyszerrel, ez egy állapot, amelynek oka ismeretlen. Én mondjuk sosem szedtem még fogigátló sem életemben, totál egészségesen éltünk , s élünk mindketten párommal. És itt van mégis, magas fsh-val küzdök...Nekem már annyi lombik stimulációm volt,hogy sajnos a végítélet is elérkezett, tovább sajáttal nincs értelme próbálkozni, csak donorral. Mi még Czeizel Endre orvosgenetikust is megkérdeztük, ám sajnos ő is csupán annyit tudott mondani,hogy meglepően megnövekedett az utóbbi időben a korai kimerülő petefészekkel küzdő fiatal nők aránya. Ezzel endokrinológus sem tud mit kezdeni, ő az Tsh, pajzsmirigy, ill.ve talán még a prolaktin amihez érthet, az fsh az meddőségi szakemberhez tartozik, meddőségi intézményben. A prolaktinod tényleg tartományon belüli, ám az alacsonyabb érték jobb lenne...Mindenesetre ahogy írtam, versenyfutás az idővel, tehát minél előbb kerülj hozzáértő kezekbe. Inszeminációt nem tudom végeznek e magas fsh-val (kérdés volt e átjárhatóságid, mert ha nem, akkor inszemnek semmi értelme, neki sem állnak), lombikkal lehet próbálkozni, de nehezen leszel stimulálható emelkedett fsh-val. De látod, nincs lehetetlen, nekem kétszer is visszatért normál tartományba már az fsh! Bár sajnos ennek ellenére már csak a donoros megoldás jöhetne szóba...
2012. aug. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Sajnálom, hogy ennyi nehézségen kellett keresztülmennetek! Köszönöm a válaszaidat, remélem azért nincs veszve nálad a remény, és sikerül a teherbeesés!

Én pedig megpróbálok olyan orvost találni, aki segíteni tud...

2012. aug. 28. 11:17
 5/6 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Mi lett azóta? Nekem is volt egy hasonló FSH értékem, és kiderült, hogy az antimüller hormon szintem mérhetetlenül alacsony. Szóval meglehet, hasonló cipőben evezünk. Én 30 vagyok, a következő ciklusban próbálkozunk lombikkal... hátha.
2012. okt. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, érdekes-e még, nekem 31 évesen mértek 22-es fsht, lombik, sok hormonra kevés tüsző, nem sikerült, elmentem másik dokihoz, aki megállapította, hogy endometriózisom van, és valószínűleg az okozta. Megműtöttek, azóta már van 2 természetes úton fogant gyerekünk, két kis csoda :)
2013. nov. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!