Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 15 éves vagyok és terhes,...

15 éves vagyok és terhes, tudom nagy felelötlenség volt de megtartom a babát, viszont arra gondoltam csak 12. hét után fogom elmondnai szüleinek mert nem akarom elvetetni, anyagi körülményeim megvannak hozzá hogy felneveljem?

Figyelt kérdés
óvszerrl védekeztünk ugylátszik ez se a legbiztonságosabb,akicska szidni akar abbol nem kérek tudom felelötlen voltam és fiatal de vállalom a következményeket!!!!
2009. júl. 27. 14:53
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
98%

Ha óvszerrel védekeztetek,miért tartod magad felelőtlennek????

Jó lenne ha beszélnél a szüleiddel,nem hagyhatod ki őket a döntésből,hisz te az ő gyermekük vagy.És még te is gyerek.És ők fogják nevelni míg te suliban vagy.

remélem minden rendben lesz.

2009. júl. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
98%
szerintem mondd meg anyukádnak előbb, megbeszélitek a dolgot, nem biztos, hogy az a legjobb, hogy felneveled. a tanulmányaidat félbe kell szakítani, bár ha megvannak az anyagi körülményeid...de ehhez azért a szüleidnek is lesz pár szava.
2009. júl. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam magán tanuloként folytatnám a sulit,viszont ha 12.hét eltt mondom el biztos hogy kényszeriteni fognak az abortuszra
2009. júl. 27. 14:57
 4/25 anonim ***** válasza:
29%
Akkor vállald a szidást is, ha a felelősséget is vállalod! Elég szomorú, hogy teherbe estél! Annyi élettársi kapcsolatban élő, vagy házasságban élő felnőtt nők vannak, akik a csodára várnak, hogy végre kisbabájuk legyen! Biztos vagyok benne, hogy sokan vannak, akik ezt olvassák és szorul össze a szívük! A szüleidnek én mindenképpen szólnék, szerintem túlságosan fiatal vagy az anyasághoz! Vagy miért nem vettél be 72 órás tabit, ha láttad, hogy kiszakadt a gumi! Ezt nem értem, komolyan!
2009. júl. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
15 évesen iszonyatosan fiatal vagy ahhoz, hogy gyermeket vállalj, hisz még te is az vagy,de a te döntésed.A helyedben nem várnék a 12-ig hétig, hisz erőszakkal előtte sem vihetnek el a szüleid abortuszra.Dolgozol?vagy hogy értetted hogy megvan hozzá az anyagi körülményed hogy felneveld?Az apuka tudja?ő mit gondol erről?ha óvszerrel védekeztettek akkor azt hogy érted hogy felelőtlen voltál?nem ítéllek el, nem szidlak, de jól gondold át, hisz óriási felelősség egy gyermek nevelése minden szempontból,azért remélem orvosnál voltál már, ha nem akkor uccu neki és beszélj a szüleiddel mielőbb!
2009. júl. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát... ha az én lányom lenne 15 évesen terhes! Biztos vagyok benne, hogy megbeszélném vele, hogy ez nem helyes! Tanulni kell! Nem való gyereknek gyerek még ilyenkor! De te tudod! Én a szüleimnek elmondanám és biztos meg lehet beszélni!
2009. júl. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Miért írod, hogy felelőtlen voltál, ha óvszerrel védekeztetek? Miből gondolod, hogy babás vagy? Csináltál tesztet? Voltál orvosnál? Az tény, hogy szerintem fiatal vagy hogy babád legyen, de persze ezt neked kell eldöntened. Azt viszont nem tartom jó ötletnek, hogy a szüleidet nem avatod be a dologba. Ha csak a veszekedés miatt nem akarod elmondani otthon, akkor arra ne számíts, hogy a 12. hét után nem fognak leszúrni a szüleid. Az jó, hogy anyagilag meg lesz adva minden a kicsinek, de nem csak ez számít. Egy részről nem te tartanád el a babát, hanem a szüleid tartanának el mindkettőtöket, tehát már csak ezért is korrekt dolog lenne beszélni velük. A párodat nem említetted; ő mit szól a babához? Tud róla? Ő is szeretné a kicsit? Tudna támogatni benneteket? Elsősorban nem az anyagiakra gondolok, hanem az egyebekre. Te miért szeretnéd megtartani a picit? Tisztában vagy vele, hogy mi mindent vállalsz így magadra és mi mindenről kell lemondanod. Egy baba rettentő sok örömet ad, de hidd el, hogy nem egyszerű felnevelni, gondoskodni róla. Bocs, ha kioktató lettem volna, nem ez volt a szándékom, csak nem tudom, tényleg átgondoltad-e alaposan mivel is jár a babavállalás!

Egyébként, ha komolyan gondolod, sok sikert és boldogságot a babához.

2009. júl. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Nem arrol van szó hogy nem vállom a szidást hanem hogy nem akarom hogy kényszerisenek az abortuszra!Mi védekeztünk nem direkt estem teherbe!!!!és képzeld el nemis láttuk hogy kivolt szakadva a gumi!Hallotál már oylanrol h mikor megveszed a gumit alapból hibás!nem ez volt az elsö ilyen gumi csak azon láttuk mer nagy lyuk volt,és kölünben is én segitséget kértem!!!!!!!!!!
2009. júl. 27. 15:02
 9/25 A kérdező kommentje:
6 napja késik,3 + teszt,szüleim elég jol keresnek,barátom katona!öis tudd rola mindenben melletem áll!
2009. júl. 27. 15:04
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Azt írod, segítséget kérsz. Mégis miben szeretnéd, hogy segítsünk? A baba megtartásával kapcsolatban elég eltökéltnek látszol és szerintem hiába mondjuk, hogy jó lenne, ha a szüleidnek is szólnál, nem hiszem, hogy rá tudunk beszélni. Van valami konkrét kérdésed, amiben tanácsra vársz?
2009. júl. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!