Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Egy hónapja eltávolitották a...

Egy hónapja eltávolitották a teljes pajzsmirigyemet, alulműködésem volt. Nehezebben eshetek teherbe, mint az átlagember? L-Thyroxint szedek.

Figyelt kérdés
2009. júl. 27. 15:37
 1/5 anonim válasza:

Szia!

Gyógyszerrel azokat a hormonokat juttatják a szervezetedbe amiket egy egészséges ember pajzsmirigye termel.Én ugy tudom, hogy minden esélyed megvan hogy babád lehessen,de a gyógyszer szedést a tehesség alatt sem szabad abbahagyni mert az növeli a vetélés esélyét.Miután teherbe esel mindenképp menj el orvoshoz aki a pajzsmirigyműtéted végezte és felírta a gyógyszert, mert előfordulhat hogy növelni kell az adagon, mivel terhesség alatt megnő a pajzsmirigy-hormon szükséglet.

Én úgy tudom hogy nehezebben ugyan de teherbe eshetsz, hiszen azért gyógyszert szedsz, tehát van pajzsmirigy hormon a szervezetedbe.

Azért szerintem érdemes ezeket a dolgokat egy orvostól megkérdezni, hiszen ő biztosan tudja!

Sok sikert a babához!

20L

2009. júl. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Az előző vagyok.

Vannak más tüneteid is a pajzsmirigyedből kifolyólag?

Mert ha igen, akkor azokkal is kellene foglalkoznod.

Gondolok is koleszterinsszintre, stb.

2009. júl. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.Először 17 évesen távolitották el a pajzsmirigyem 3/4-ét, majd idén a többi részét,mivel 3cm fölötti göb volt benne. Semmi problémám nem volt eddig,leszámitva, hogy mindig is elég fáradékony voltam, de pl. hizni sem hiztam, bár most a 2.műtét után felvilágositott az orvos,hogy a következő 1 évben felszedhetek 5-10 kilót,ezért kevesebbet kell ennem s többet diétáznom.Remélem, ezt tudom majd koordinálni,mert mindig is figyeltem a súlyomra, de most akaratlanul is rám mehet pár kiló. Te erről mit hallottál? Pajzsmirigy gondjaid vannak neked is?
2009. júl. 28. 12:01
 4/5 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg talán orvosod, csak az a biztos.
2009. aug. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Nekem "csak" a bal lebenyemet távolították el, folyamatos gyógyszerszedés mellett normalizálódott a pajzsmirigy szintem, de így is két évbe telt mire sikerült teherbe esnem. Most 6 hetes kismami vagyok és remélem, hogy nem lesz semmi gond. Úgyhogy ne keseredj el, ha esetleg nem akkor jön, amikor tervezitek, mert sokkal nehezebb a teherbeesés alulműködéssel.
2009. aug. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!