Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 1hete szedem az Elevitet....

1hete szedem az Elevitet. Érdemes kivárnom az 1hónapot, vagy akár már most nyugodtan teherbe eshetnék? Ennek az 1hétnek is van hatása?

Figyelt kérdés
2008. máj. 13. 19:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne eshetnél??

Sokan, csak miután megtudták hogy terhesek, akkor kezdtek el valamilyen vitamint szedni (vagy még akkor sem) és egészséges gyerekük született.

Terhesség előtti szedés csak ajánlott, nem kötelező.

2008. máj. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén? Szerintem ráérsz majd akkor szedni, ha teherbe estél. Csak feleslegesen megnöveli az étvágyadat, és máris 2-3 plusz kilóval kezdenéd a terhességet.

Inkább egyél sok gyümölcsöt, zöldséget, úgyis jön a szezonja. Jobban jársz vele szerintem, mint a mesterséges vitaminnal.

De ha akarod, önmagad megnyugtatása miatt vegyél be 3naponta egyet.

2008. máj. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én egy hete tudtam meg, hogy terhes vagyok és azóta szedem!


5 hetes kismama


Sok sikert!

2008. máj. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is kb. 1 hete szedem, és azonnal próbálkoztunk élesben.

Sokan csak azután kezdik el szedni, hogy megtudták van baba.

Ha egészségesen tplálkozol, akkor nem lesz semmi baj.

2008. máj. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is szedem, és szeretnénk gyerkőcöt! Az elhízás csak akkor lesz, ha hajlamos vagy rá! Nekem nincs elhízás, sőt nagy étvágy sem! A székletem és a vizeletem színe változott ennyi! Szorítok, hogy összejöjjön!
2008. máj. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi terveztük a babát, ezért teherbeesés előtt 2-3 hónappal elkezdtem szedni az Elevitet+ vasat, természetesen mellette kiegyensúlyozottan táplálkozni. Mivel az a lényeg, hogy a vasraktárak fel legyenek töltve a fogantatásra. A fejlődési rendellenességek már az első pár hétben kialakulhatnak. Én a saját lelkiismeretem megnyugtatására kezdtem el szedni, hogy ha vmi mégis történne, akkor tudjam, hogy mi tényleg mindent megtettünk, hogy egészséges kisbabánk foganjon, és szülessen. Ezt hívják családtervezésnek.

Pl. ha kocsit veszel, már hónapokkal előtte, nézegeted, hogy milyen típusú legyen, milyen legyen a színe, milyen extrákkal legyen felszerelve.

Most a babádról van szó, de ha nagyon nem bírsz várni, én a helyedben még legalább 3 hétig szedném az Elevitet minden nap, és hozzá vasat is!!!! Legalább 1 menszit várjatok, és a ciklus közepén hajrá.

Üdv, 34 hetes kismami

2008. máj. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!