Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Számos meddőségi protokoll...

Számos meddőségi protokoll kezelés első hónapjában fogamzásgátló szedését rendelik a páciensnek. Rendeltek már valakinek el emiatt fogamzásgátlót? Ha igen milyet?

Figyelt kérdés
2012. aug. 31. 22:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát, nem tudom, miért éppen fogamzásgátlót kell szedni, ha valaki babát akar, elég furcsán hangzik. Lehet, hogy más orvost kellene keresned...
2012. aug. 31. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tapasztalati tény, hogy akik a tablettát néhány hónapra szüneteltetik, meglepően nagy számban esnek teherbe a tervezett szünet alatt. Számos meddőségi protokoll kihasználja ezt a tapasztalatot és a kezelés első hónapjában fogamzásgátló szedését rendelik a páciensnek. Bár szerintem is fura ez....
2012. aug. 31. 23:09
 3/9 anonim ***** válasza:
47%

szia! Hozzá nem értőnek, vagy benne nem járatosnak fura lehet, de aki benne van (mint pl.jómagam,aki két éve lombikozunk, nem furcsa ez) szóval,igen fogigátlót alkalmaznak, pl. lombik stimulációs gyógyszeres .változatának egyik protokollos része is ez.

belinkelek ide neked erre vonatkozóan egy írományt:

- immunológiai vagy genetikai problémák esetén


Hogyan zajlik a lombikbébi eljárás?


Elsősorban a női oldalt veszi igénybe a folyamat, viszont a férfiak nagyon tudják támogatni azzal, hogy párjuk mellett állnak. Többféle protokollt alkalmaznak az egyes intézményekben: rövid vagy hosszú protokoll lehetséges. A hosszú protokoll esetében először teljesen leállítják a petefészek működését (pl. fogamzásgátlóval), hogy utána könnyebben stimulálható legyen, illetve minél több tüsző érjen majd meg. A hosszú protokoll a menstruáció 21. napján kezdődik és nagyjából három hétig tart, majd ezután jön a punkció, és a transzfer. A rövid protokoll esetében pedig a stimulációt a ciklus elején kezdik, és a ciklus első fázisában zajlik. A rövid, illetve antagonista protokoll esetén a stimuláció hasonló az inszemináció esetén is alkalmazottal, általában a menstruáció 2. napján kezdődik, és 11-14 napig tart, majd ezt követi a petesejtek leszívása. Ezután 2-3-5 nap múlva az embriók méhbe való visszahelyezése, az embriótranfszer következik.

ahogy fentiekben is leírják, ha fogigátlót kapsz, akkor ugyebár leállítják a szervezetedben a saját peteérést, viszont amikor majd erre rástimulálnak, szép eredménnyel várhatóak majd petesejtek:) Nehogy másik orvost keress, ahogy az első válaszoló írta, aki ebben nem járatos, nem ért hozzá, bár akkor ne is írjon butaságot...

2012. szept. 1. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Csatlakozom a második válaszolóhoz. Lombik eljárás része lehet, ezzel leállítják a saját hormonháztartást, hogy ne kavarjon be a stimuba. De ne úgy képzeld el, hogy hónapokig kell szedni, nekem pl mindig kb két hétig kellett szednem, ciklus első napjától, aztán 2-3 nap szünet, majd stimuláció.

Viszont ha a dokid nem lombik miatt írja fel, nem volt meg minden kivizsgálásod, és hónapokig kell szedned, akkor lehet hogy mégsem ott vagy, ahol kellene, mert az úgy csak kísérletezés, hogy hátha bejön.

Nekem Marvelont kellett szedni.

2012. szept. 1. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem a Regulont írták fel.
2012. szept. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek a válaszokat. 3 éve próbálkozunk a babával PCO-m van, de nem a tipikus PCO mert nincs nagyon sok tünetem meg belőle. Pl. nem vagyok elhízva, rendesen 28 napra van mensim stb. csak az ultrahang mutatta ki mert a laborom is majdnem jó. Ezért gondolta most az orvosom h ad nekem fogamzásgátlót egy van három hónapra és meglátjuk mi lesz. Szerintetek? belevágjak?
2012. szept. 1. 19:32
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Kedves 3., valóban nem vagyok hozzáértő, de hogy butaságot írtam volna, azért az pindurkát tán erős. Az én nőgyógyászom ugyanis egyáltalán nem híve az effajta meddőségi protokollnak. Talán helyesebb lenne az a megállapítás, hogy - mint oly sok másban is - bizonyos gyógymódokban az orvosok is eltérő állásponton vannak.
2012. szept. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Manka68 ***** válasza:

Én biztosan nem vágnék bele. PCOS-ra, amit általában inzulin rezisztencia okoz van rendes gyógyszer, (metformin), plusz diéta és mozgás.

Ha még nem voltál, menj el endokrinológushoz, ő tud neked ilyet felírni. És jobban ért a hormonokhoz, mint a nődoki.

Néztek neked TSH-t, terheléses cukrot és inzulint? Mennyi lett?

Ez is fontos.

A fogamzásgátló adása PCOS-soknak elavult kezelési mód, aminek az esélye a sikerre kb 50%, és a vetélési arány is magas így. :-(

2012. szept. 2. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Gondolom, a kérdező, ha meddőségi protokollról ír, akkor nyilván ehhez értő intézmény, ehhez értő orvosához jár, azért írtam,hogy ne váltson csak úgy hirtelenjében. Amúgy úgy gondolom,hogy ha valamiben bizonytalan elsősorban az őt kezelő orvost kérdezze, a meglévő eredmények birtokában csak ő tud korrekt mindenre kiterjedő választ adni, mit miért csinál. Mankával egyetértek, endokrinológust, amennyiben még nem volt , rákérdeznék a meddőségi kezelőorvostól,ezen irányú vizsgálat végett, bár az én meddőségi nődokim egyben endokrinológus nőgyógyász is pl. Nos azzal is egyetértek Mankával,hogy vannak más protokoll fajták is. A hosszú protokollnál úgyis leállíthatják a szervezet hormonműködését, és teszik kézi vezérlésre "robotpilótára" állítják a hormonszabályozó működést, hogy miután egy emelkedett szint után nullára leesik, mindent az orvos és a gyógyszerek irányítsanak. ez a mensi várható kezdete előtt 5-7 nappal , kinek milyen hosszú a ciklusa, ált. 21.-25.nap között leállító szuri Gonapeptyl vagy Suprefact. Majd vérzés kezdetekor uh. és indul a stimu inj. (Gonal f, Menopur, Merional és még sorolhatnám, egyénre szabottan dózissal) alapdózissal kezdenek , van aki PCO-s és általában ők hajlamosabbak a hiperstimura, bár lombikjaim alatt volt ellenpélda is. Ezen felül létezik még ultrashort, antagonista, short protokoll is. Nyilvánvalóan egyéni mérlegelés a meddőség hátterében lévő diagnózis alapján kellően mérlegelve dönti el a kezelőorvos a terápiát. Nem sértegetésből írtam,hogy ne írj butaságot, csupán azért, mert én , túl számtalan lombikon megtapasztaltam, 1. nem jó orvostól orvosig futni, sok bába közt elvész a gyerek. 2. ha meddőségi protokoll alatt áll, talán már jó kezekben van 3. szerintem az orvost kérdezze elsősorban, mi itt adhatunk tapasztalat vagy/és tudás birtokában akár jó, akár rossz választ, ám biztosan csak orvosa adhat.
2012. szept. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!