Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha szeretnék második gyereket,...

Ha szeretnék második gyereket, de nagy korkülönbséggel, akkor legkésőbb hány éves korban érdemes elkezdeni próbálkozni, hogy még biztosan összejöjjön?

Figyelt kérdés
Most 34 vagyok, a kisfiam 2 éves.
2012. szept. 1. 17:17
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Az attól függ,mit értesz a "nagy" korkülönbség alatt.
2012. szept. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Kezdd el most, úgyis eltelik pár év, mire összejön. Ha túl sokat vársz, akkor kifutsz az idöböl.
2012. szept. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Második válaszolónak igaza van! Amúgy a nagy korkülönbség nem jó szerintem.
2012. szept. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
5-6 év korkülönbséget tartom jónak, hogy a nagyobbik már ne igényeljen olyan sok babusgatást, önállóbb legyen, ha jön a kisbaba. De ugyanakkor félek,hogy kifutok az időből.
2012. szept. 1. 17:39
 5/21 anonim ***** válasza:
36%
Azt senki nem igértheti meg nektek, hogy biztosan sikerülni fog. lehet 1. hónapban összejön lehet, hogy sok év lehet hogy soha. Mondjuk én ennyi idősen gyereke se nagyon vállalnék már nem hogy még évekig várjak.
2012. szept. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
48%

A húgommal 8 és fél év a korkülönbség. Imádjuk egymást, egyfajta második anyuka szerepet töltöttem be az életében. :) Mind a ketten örülünk ennek a korkülönbségnek. :) És most fél év korkülönbséggel babázunk, ő szült előbb. :)


A férjem és az öccse között szintén ennyi a korkülönbség. Szerintem neki is nagyon jót tett ez, és nagyon jó a kapcsolatuk az öccsével. Sokat vigyázott rá, vitte oviba, moziba, stb. Most alig várja a Picilányunkat, hogy pelenkázhassa, stb. :)

2012. szept. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Az előző voltam: 40 éves vagyok. :))
2012. szept. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
25 voltam amikor az elsőt szültem 36 amikor a másodikat..ennél jobb korkülönbséget el se tudtam volna képzelni)) annyira könnyű így..mi még szeretnénk egy harmadikat is azt majd pár év múlva 40 évesen..de elkezdünk próbálkozni már 38 évesen majd mert nekünk három év kellett a másodikat összehozni.
2012. szept. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Miért szóljátok le a nagyobb korkülönbséget?

Mindenkinek magának kell tudnia,hogy mennyi korkülönbséget tart ideálisnak.Szerintem például az nem jó ha 2 év vagy ennél kevesebb korkülönbség van a gyerekek között!Én 32 éves vagyok,5 éves a fiam és most probálkozunk kistesóval.Szerintem Te is várhatsz még 2-3 évet a tesóval.Azt meg előre nem lehet tudni,hogy mennyi idő alatt jön össze,lehet 2 hónap,lehet több... :-)

2012. szept. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Bocs az offért: valaki megjelent pár napja itt, aki szerint a 30 feletti kor a halállal egyenlő már... nem ez az első hozzászólása, ahol ezt kifejti. Kíváncsi lennék, édesanyja ehhez mit szól. Gyanítom, még 20 sincs a kislány.
2012. szept. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!