Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van valaki akinek tapasztalata...

Memi84 kérdése:

Van valaki akinek tapasztalata van alacsony ösztradiol ill progeszteron szinttel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2012. szept. 7. 20:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Az alacsony progeszteron szint vagy a peteérés teljes hiányát mutatja vagy sárgatest elégtelenséget. Az alacsony ösztradiol szint nem feltétlenül baj, mennyire alacsony és mikor?
2012. szept. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ösztradiol: 35,2, Progeszteron 0,6. Ez a ciklusom 20. napján volt. Azért mentem orvoshoz mert ez már körülbelül a negyedik alkalom, hogy középidős vérzésem van, ami korábban nem volt jellemző. Voltam már hüvelyi és hasi ultrahangon, szervi eltérés jeleit nem látták, illetve gondolom ha ciszták lennének a petefészkemben, azt is felfedezték volna már. A menstruációm mindig rendesen megjön, se túl hosszú, se túl rövid, se túl sok, se túl kevés :) 28 éves leszek, jövőre szeretnénk babát, ezért aggódok picit a dolog miatt.

Ezt tudják valahogyan kezelni?

2012. szept. 8. 06:54
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyértelműen nincs peteérésed.

Kéne egy 3. napi hormonsor.

2012. szept. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A 20-dik nap elképzelhető, hogy korai volt... Peteérés után 7 nappal kell menni vérvételre. Ha a 13-dik napon volt tüszőrepedés, akkor mutatta volna ki...

Nekem alacsony az ösztradiol szintem, de van peteérésem és rendszeres a ciklusom. Onnan tudom, hogy a mensi előtt 2-3 nappal már pecsételek.

2012. szept. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nálam nem tudom, mi van, felhívtam a dokit, aki azt mondta, az egy hetes friss piros véres pecsételgetésem a ciklus a közepén NORMÁLIS, ne aggódjak, ez át fog menni menstruációba, akkor majd hívjam fel, kérjek egy időpontot és menjek el hozzá, adni akar nekem sárgatest hormont, bár fel nem foghatom, ha nincs gond, akkor mégis minek??? No sebaj, ez kábé 1 hete volt, azóta elmúlt a pecsételés, de még mindig nem jött meg ... Felhívtam még egy nőgyógyászt, akihez magánrendelésre járok, ő is azt mondta, ne aggódjak, ez normális ...

Közben elmentem egy nagyon híres belgyógyász-természetgyógyászhoz, mert folyamatosan puffad a hasam, de olyan szinten, hogy folyton terhesnek néznek, mert egyébként nem vagyok nagy darab... Elég kellemetlen a dolog, mindamellett, hogy nem tudni, mitől van. Nem vagyok se laktzó se glutén érzékeny, nem vagyok allergiás semmire. Nem eszem tejtermékeket, lisztet, cukrot, rendszeresen jógázom, futok, úszok. Egyszerűen nem értem, mi okozhatja ezt ... Jah, és voltam hasi ultrahangon, ahol egyértelműen megmondták, hogy a bélrendszerem bal oldala be van gyulladva, de nem tudják, mitől :D Volt olyan orvos már, aki azt mondta, menjek el pszichológushoz, de boldog vagyok, jövőre lesz az esküvőnk, tervezzük a babát, szeretem a munkámat.

Na, mi a rejtély, ha ez nem az? :D

2012. szept. 18. 06:16
 6/6 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok: a sárgatest hormon ugyanaz, amit én írtam Neked. Ne hagyd, hogy így maradjon! Amíg van ez a közti vérzésed, nagyon minimális az esély, hogy teherbe ess, akkor is nagy az esély a vetélésnek.

Nem megijeszteni szeretnélek, de kérlek figyelj erre.

K.

2012. szept. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!