Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lombikosok, mi a teendő...

Lombikosok, mi a teendő amikor eldőlt hogy csak így lehet babánk?

Figyelt kérdés
Annyit tudok, hogy intézményt és orvost "kell" választanunk. Van valamilyen várólista? Ennek hol lehet utánnanézni, hogy hol milyen hosszú? Újra kezdődnek a vizsgálatok? Melyek pontosan? Milyen régi petevezeték átjárhatóságit fogadnak el? Mi a különbség a gyors és a lassabb lombik előkészítés között? Időben ?

2012. szept. 9. 08:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem tudom,hol laksz, de ha intézményt "kell" választanotok (mondjuk nekem a privát nődokim ajánlott meddőségi orvost,nem nekem kellett választanom),szóval beütöd a google-ba, hogy Kaáli, és kiadja városonként hol található intézetük. Én őket ajánlom jó szívvel. Várólistáról nem tudok nyilatkozni, van hol kell várni hosszú időket, de van,ahol relatíve hamar bekerülsz. Először ha már sikerült intézményt választani, akkor telefonon időpont egyeztetés után sor kerül az első konzultációra. Ide minden olyan leletet vigyetek,amelyek korábbi vizsgálatokat tartalmaznak mind nálad,mind párodnál. Lombiknál - legalábbis van ahol nem kell- nem szükséges átjárhatósági, az csak inszeminációnál szükséges,hogy átjárható legyen a petevezeték. A vizsgálatok menete eltérhet intézetenként, de a nagy általánosság: Neked hormonlabor ciklus 2-5.napja között, és 21.napon. Mindkettőtöknek vérvétel HÍV, Hepatitis, Lues, irányában, ill.ve neked Toxoplazma, és Chlamydia irányában. Hüvelykenet tisztasági vizsgálata, kiskatona bakt.leoltás, cytológia szintén Neked. Majd ezek eredménye után,ha minden rendben, újabb összegzés, és akár indulhat a lombik. Protokollok közül van short,mild, ultrashort, agonista,antagonista. Általában a long, ú.nevezett hosszú protokoll,amit alkalmazni szoktak, de hangsúlyozom,mindig függ ez az adott probléma okától . (ide a hormonális eredményeket értem) Hosszú protokollnál kézi vezérlésre állítanak, ez abból áll,hogy az esedékes mensi előtt 5-7 nappal , tehát ált.ban 21.-24.napon leállító inj. kapsz, pocakba kell adni. Suprefact,v.Gonapeptyl. Emellett megjön a vérzésed,akkor jelentkezel az intézménybe, uh.készül,majd felírják a stimuláló injt. Ennek fajtája,és dózisa egyénfüggő, ezt a kezelőorvos dönti el. Ha nincs hormonális probl. akkor alapdózissal indítanak. Átlagban 2x hüvelyuh. tüszőkukucs, méhnyálkahártya vastagsága. Majd a petesejtek leszívása előtt 36 órával tüszőrepesztő beadása órára pontosan. Leszívás napjától progi pótlás, Utrogestan, vagy Crinone gél.Mjd 3.-5.napon a leszívást követően beültetés, innentől emelt dózisú progipótlás folyamatosan . Ez a protokoll kb. 3 hétig tart. Nekem volt ezen kívül még antagonistám is, ez rövidebb idő: itt ciklus 3.napjától stimuláltak, tabl. és szuri egyben, majd amikor a tüsző mérete elérte a 14mm-t,akkor indult a leállító inj. Cetrotide, kb. 3-4 napig, majd tüszőrepesztő és leszívás. Itt kb. 10-12.nap volt össz a stimu ideje. Nekem már jónéhány lombikom volt, van minden a repertoáromban sajnos. Miattam kell a lombik, kimerülő petefészkem van, alig vok stimulálható. Közben volt egy vetélésem,és két méhenkívülim,ami végett már egy petevezetékem sincs. De nem adjuk fel. Sok sikert az úton, hosszú és küzdelmes, de csinálni kell! És ami a legfontosabb: Bízz a téged kezelő orvosban, és mindig kérdezz, ha bármiben bizonytalan vagy a kezelések folyamán. Másképp ez nem működhet.
2012. szept. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Keresel egy intézetet és dokit választassz. helyenként függő a várólista és dokinként is. A pote-n nem kell várni, csak addig amíg a viszgálatok elékszülnek. A Kaáliban a jobb dokiknál 1 év vagy még több.


Átjaárhatósági általában 1 éven belüli kell legyen.

2012. szept. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Legalább kicsit jobban átlátom.:) Hű... igen, végülis minek átjárhatósági, ha beültetés lesz, erre nem is gondoltam. Sajna az én hormonjaimmal is vannak gondok, A Closti megette a nyálkahártyám, így eddig Merionalt kaptam. Az szerintem nagyon bevált. Eddig repesztő sem kellett. Viszont progipótlás igen, Womens cream, és Utrogestan 2*2. ÉS Merckformin, diéta, és D vitamin...

Viszont most 4.8m/ml a spermiumszám, de az ezem kívül egész tűrhető a helyzet. Eddig fordítva volt, alig volt mozgó, volt egy csomó éretlen, stb, de bőven 20m/ml felett volt. De folyton változik ez a 4. andrológiai vizsgálat. Még van egy utolsó orvos, aki még egy utolsót próbálkozik azt mondta, 4-6 hónap múlva leszünk csak okosabbak (most baci is, van, azt kiírtjuk, aztán vagy várunk és gyógyszer, vagy csak gyógyszer. Passz. Ja, és még várjuk a hormonlabor eredményét, eddig azt senki sem kért sajnos. Szóval lehet hogy még fél év mire kiderül hogy tüszőérlelés után spontán, vagy inszem, vagy lombik. Jelenleg ezzel a spermaszámmal csak a lombik jöhet szóba, de egyenlőre teszünk még egy utolsó próbát, hátha....

Sok szerencsét nektek is, mostmár csak jó helyre megy az a baba, mert úgy tűnik hogy nagyon akarja, csak valahogy eddig mindíg rosszul alakult. A méhen kívüliről egyébként én is tudnék mesélni...

2012. szept. 9. 14:25
 4/6 anonim ***** válasza:
szia! első válaszadó vagyok. Pécsett élünk, nem a POTE-ra járunk,hanem a Kaáliba. Mindhárom orvos szakmailag magas színvonalon végzi a dolgát, és emberileg is nagyon rendesek! Itt nem kell egy évet várni, tudom,hisz két éve lombikozunk ..Bejelentkezel és már kapod is az időpontot a konzultációra, s te magad döntheted el,kihez szeretnél menni. Kaposváron és Tapolcán végzik a beavatkozásokat, egyebekben minden vizsgálat a vérvételektől, ultrahangig itt történik Pécsett a Kaáliban. Én nagyon megvagyok elégedve az orvosommal, mentem is utána Tapolcára, nekem ott végzik a lombikot. Neked is volt már talán méhenkívülid? Írtad tudnál mesélni róla. Az én megítélésem,hogy amint jó kezekben vagy, elég gyorsan zajlanak az események, egyik vizsgálat után a másik, relatív nekem az első lombik márciusban vérvétel, április 25-én már anno indult is a stimu. Május 17-én pedig már leszívásom volt. Nem kellett egy évet várni, persze vannak infóim,hogy van olyan intézmény, Győrben, Pesten, ahol várakozólista van.
2012. szept. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%
Lombiknál is kell átjárhatósági, normális doki csináltat. Ha gond van akkor folydék gyülem alakulhat ki benne ami kimossa a beültetett embriót.
2012. szept. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nekem most volt egy méhen kívülim, gyönyörű álszikhólyaggal... Először el is hittük:/ Így utólag szerencsére hamar vége lett, még az 5. héten, és spontán nem is tudom pontosan mi lett vele, de már nincs ott -remélem, 17.-én mondják ki a végszót 1 hónap után. A fejem felett lebegett a műtét, már nyomásérzékeny volt, a mentős férjemre való tekintettel engedtek haza, és mert a laboron látszott hogy épp elhal.... Minden nap jártunk vérvételre, uh-ra, 2-3 doki is megnézett. Igazából nekem a leki része volt szörnyű, mintha egy darab hús lennék. Az élettel, ami bennem fogant pedig senki sem törődött. Nehéz volt megélni, és nehéz volt, hogy miután nagyon lecsökkent a béta hcg, utánna is mejd egy hétig regaszkodtunk egymáshoz... Akkor már azt szerettem volna, hogy bárcsak megjöbnne, és bár vége lenne végre. Az elején olyat is mondtak, hogy még magától lejöhet jó helyre 4 hetesen... hát ilyet eddig nem hallotam, de nem is jött.... Aztán kiderült hogy a férjem spermaszáma 5 millió/ml alat van, ez a gyerek egy hatalmas csoda, egy véletlen volt. Most még erőlködünk, de úgy néz ki lombik lesz a vége, mert ennyi nem elég az inszemhez sem. Pár hónapig még próbálkozunk mindennel, új orvossal is, mert 24 millió/ml-ről indultunk, akkor nem jött össze:) Így meg igen. Mindegy. Köszönöm a válaszod! És sok sikert nektek!!!!!!!!!!
2012. szept. 10. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!