Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 0, 01 TSH-val teherbeestem....

0, 01 TSH-val teherbeestem. Bővebben lent, olvassatok el, mit kellene tennem ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Babatervezésben voltunk, de abbahagytuk, amikor kiderült, hogy a TSH-m 0,01. T3 rendben és T4 is. Túlműkődik a pajzsmirigyem.

szóval, abbahagytuk, most az endo doki is csináltatott vérvételt és az is 0,01.

szóval, terhesség előtt is és utána is ez az érték volt.


én nem tudom, mit csináltunk a férjemmel rosszul, de mégis összejött a baba és most aggódom, mert még nincs beállítva a tsh-m. Pénteken megyek a dokihoz.


el kell majd vetetnem, vagy magától el fog menni a babám?

:(



2012. szept. 19. 15:30
 1/8 anonim ***** válasza:
25%
tyűha jó nagy kulimázba kerültél.Ha túlműködik a pajzsmirigyed és mégis teherbe esel, akkor gáz van.Ilyenkor nagyon magas az esélye hogy elvetélsz, vagy hogy beteg lesz a baba.Hogy ilyenkor mit kell csinálni nem tudom.Ezt a dokid fogja megmondani.Az biztos hogy ne idegeskedj mert nem csak magadnak hanem a babának is árthatsz.
2012. szept. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

köszönöm, hogy válaszoltál. Hagy kérdezzem meg, hogy ezt neked orvos mondta?

azóta sokat olvasgatok a neten, és többnyire inkább alulműkődésről olvasok, hogy az a gond. Túlmúkődésről egyszerűen nem találok semmit!

2012. szept. 19. 16:51
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én TSH-m is alacsony volt nagyon és ez csak a terhesség alatt derült ki. Nem volt semmi gond, a baba azóta megszületett és teljesen egészséges!Ezt találtam erről: Terhesség és pajzsmirigy-hormon szint eltérés betegség nélkül

A terhesség idõszakában nagyon gyakori, pajzsmirigy-betegség nélkül elõforduló helyzet, hogy a megbízható, korszerûnek tartható szabad-pajzsmirigy-hormon-szintek (szabad-T4 és szabad-T3) a normál felsõ határa fölé emelkednek. A méhlepény által termelt, a terhesség megtartásában alapvetõ fontosságú emberi koriogonadotrop (human choriogonadtotrop hormon azaz hCG) ugyanis a pajzsmirigyre is stimuláló hatást gyakorol, mert nagyon hasonló a kémiai szerkezete a TSH-éhoz. Amennyiben a szabad-T4 érték a normál felsõ határát 20%-kal nem haladja meg, nem beszélhetünk pajzsmirigy-túlmûködésrõl, hanem maga az élettani állapot idézi elõ ezt az eltérést. Mivel a vérben keringõ szabad-T4 és szabad-T3 mennyiség megemelkedik, ezért következményesen a TSH-szint pedig lecsökken. Mivel a laboratóriumok által megadott normál tartomány nem terhes állapotra van megadva, így sajnos nagyon gyakran kelt teljesen felesleges aggodalmat a kismamában, és a pajzsmirigy betegségeiben kevéssé jártas kollégákban ez az ártalmatlan eltérés. Természetesen kétség esetén pajzsmirigy-szakemberhez kell fordulni. Innen másoltam ki: [link]

2012. szept. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia, a terhességem alatt derült ki, hogy a TSH-m 0.02, túlműködik. Állítólag ez a jobbik eset. Endokrinológushoz kellett járnom, aki kikérte 2 főorvos véleményét is. Ők azt mondták, hogy ilyenkor a méhlepény produkálja ezeket az értékeket, nem kell foglalkozni vele. Az, hogy a terhesség előtt milyen értékeim voltak nem tudom.

Kislányom 9 hetes, hála Istennek teljesen egészséges!

Próbálj nem idegeskedni, bár tudom, hogy nem könnyű! Szurkolok!:)

2012. szept. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igaz, hogy én kezelt pajzsmirigy beteg vagyok, de a terhesség alatt a havi szűréseken mindig csak T4-et néztek, TSH-t sosem. Ha annyira fontos lenne a TSH érték, szerintem azt is ellenőrizték volna. A T4 alapján állítottak a gyógyszeremen. A babám egészséges lett, szerintem ne aggódj. A T4, T3 rendben van, azok a pajzsmirigy hormonok.
2012. szept. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a további válaszokat. Sajnos nekem előtte is ilyen értékem volt, ezért hagytuk abba a babatervezést. És akkor még nem voltam állapotos a számításaim alapján biztosan tudom. Utána megfogant, pedig emiatt maximálisan védekeztünk, de lehet, túlságosan is rágörcsöltunk és ne vettünk valamit észre...


szóval, nekem előtte is olyan volt és nem a terhesség váltotta ki. :(

2012. szept. 19. 20:45
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is pajzsmirigy túlműködésem van.

Évekig Metothyrint szedtem, semmit nem használt. Állandóan 0,001 körül volt a TSH értékem.

Elmentem egy magánorvoshoz, és 1 hónap alatt helyrehozta. Gyógyszert váltott, most propycilt szedek, tökéletes az eredményem.

Nekem azt mondta a doktornő, hogy a pajzsmirigy túlműködés a kisebb probléma a terhességnél, mert ilyenkor többlet van a hormonból, alulműködéskor pedig hiány. Mondta, hogy szerencsém van, hogy túlműködésem van, így hogy babát szeretnénk.

Régebben nekem is volt 2 vetélésem.

Szerintem az a lényeg, hogy tényleg menj endokrinológushoz, és végig kezeltesd magad a terhesség alatt. Lehet, hogy neked is gyógyszerváltás kellene.

Terhesség alatt fokozódik a túlműködés, lehet, hogy amúgy nem ennyire lett volna alacsony a TSH-d.

Remélem minden rendben lesz veletek.

Gratulálok a picihez!

2012. szept. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia, tudom elég régi kérdés már de szeretném megkérdezni mi lett veled. Nekem is pajzsmirigy túlműködödésem van.0,006 :/ viszont a T3 és T4 rendben van.voltam inzulinterhelésen és az sem vészes.jövő héten megyek endokrinológushoz emellett inofolicot kezdtem el inni l. Nagyon szeretnénk babát, vagy esetleg még várjuk mert nagy esély van rá hogy nem marad meg?
2015. ápr. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!