Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi idő után kell orvoshoz...

Cavalli kérdése:

Mennyi idő után kell orvoshoz fordulni, ha nem jön össze a terhesség? Valaki adjon tanácsot légyszi?

Figyelt kérdés
4 hónapja próbálkozunk. Minden egyes alkalommal érzem az ovulációt rendszeresek a vérzéseim, jókor vagyunk együtt de egyszerűen nem jön össze a baba. Én azon gondolkodom, hogy elmegyek orvoshoz, és elküldeném apáromat is. De olyan megalázó érzés,hogy lehet valami baj, van , pedig fiatalok vagyunk.. 24/30
2012. szept. 20. 13:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

mi másfél évet próbálkoztunk. aztán jött egy hónap amikor iszonyat sok dolgunk volt, és 3 hét alatt 1x tudtunk együtt lenni, az is egy 5 perces menet és már öltözés is. Na ebböl lett másfél év után a lányunk. Èn akkor voltam úgy ha lezajlik a dolgaink, akkor megyek már orvoshoz. már akkor elmondta a dokim, hogy elöször írjam csak a periodusokat, hömérözzek, és figyeljem magamat. (ezt nem tettem), majd menjek be UH-ra a periodus közepén 10 napig mindnnap reggel, ahol figyelik van.e peteérés stb... na erre már nem került sor.


Szóval szerintem ne aggódj. én 1 év elött nem mennék sehova sem, csak normál nödokis vizsgálatra. aztán ha 1 év után semmi, akkor felkeresheted a dokidat.

24/30 évesen nem hajt még a tatár, így van idötök.

2012. szept. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

a 4hónap az még nem sok idő.

1 év után szokták elküldeni a párokat orvoshoz,és átlagosan félév alatt szokott összejönni a baba teljesen egészséges pároknál is! szóval:ne görcsölj rá!

2012. szept. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

1 év után szokták javasolni, 4 hónap még semmi.

De miaz, hogy megalázó érzés, hogy valami bajotok lehet? Mi abban a megalázó?

Vanakinek már 18 évesen gondja van. Én24 volta mikor elkezdtünk próbálkozni a párom 26, még sem lehetett spontán babánk, de én ezt midnnek érzem csak megalázónak nem.

2012. szept. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk a 11. hónapban jött össze a baba! Ugyanígy voltam, mint te, hogy minden egyes hónapban megéreztem a peteérést, szúrt, feszített az éppen jobb-vagy baloldali petefészkemnél, a folyásom gyöngyörű volt, amilyennek lennie kellett. Majdnem egy évig mégsem jött össze. 1 év után akartunk elmenni kivizsgálásra, az utolsó pillanatban sikerült. Azt is figyelembe kell venni, hogy hiába van valaki együtt peteéréskor, ekkor is csak 30% a fogantatás esélye. Szerintem próbálkozzatok még, esetleg jó tanács: amikor tudod, h kb most peteérésed lesz, előtte 2-3 napig ne legyetek együtt, mert a férfi raktárai végesek, és kevesebb lesz a spermium, ha minden nap együtt vagytok.
2012. szept. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
tudjátok eddig amilyen megnyugtató volt a menzesz, h nem vagyok terhes, most 100 szor fájdalmasabb meglátni az elsö csepp vért és élni meg ugyan azt a tényt , h NEM vagyok terhes!!! saját testi fogyatékosságomnak élem meg, holott tudom ez marhaság.
2012. szept. 20. 15:23
 6/13 anonim ***** válasza:
Én teljesen át tudom érezni,amiről irsz,mert mi is ugyanebben a helyzetben vagyunk! Mi is 4 hónapja próbálkozunk,én is érzem a peteéréseimet,több jel is van,ami bizonyitja,hogy mikor vannak. Én orvosnál is voltam,mielőtt elkezdtük a babaprojektet,akkor mindent rendben talált,igaz csak rákszűrést csinált. Párom is rendben van,25 és 29 évesek vagyunk.
2012. szept. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Kedves KÉrdező!


1 év védekezés nélküli nemi élet után ha nem jön össze a baba akkor szokták elkezdeni a párokat vizsgálni.

De őszinte leszek veled szerintem nálatok az a legnagyobb baj, hogy nagyon akarjátok, hogy összejöjjön a baba.

Próbáljatok meg egy picit lazítani másra is gondolni. Próbáljatok meg spontán együtt lenni nem figyelve a ciklusod. A lányom az első ilyen hónap után jött össze amikor nem görcsöltem és nem akartam őt görcsösen.

2012. szept. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
30alatt ket ev elso babara egy a masodiknal felett egy ev
2012. szept. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Kedves 7/8-as válaszadó. Nem kívánom minden egyes együttlét után, hogy jaajj bárcsak most, de mikor érzem a középidős fájdamat, akkor gonodolok rá, hogy esetleg most összejöhet, mert itt az idő. Sokszor jár az eszemben, hogy milyen lesz anyának lenni, de én úgy érzem ez természetes, mert ez egy hatalmas változás, egy korszak végét és egy másik kezdetét jelenti. Az egyre több kudarc gyengébbé tesz lelkileg, és sebezhetőnek, mert azt hittem ez a világ legyeszerűbb dolga. Hogyan gondolod, hogy ne görcsöljek? Én úgy érzem nem görcsölök, akkor vagyunk együtt mikor jól esik, nem számolgatok, hőmérőzök, tesztelek. Csak a kudarc az, ami padlónak dönt, újra és újra..
2012. szept. 20. 20:44
 10/13 anonim ***** válasza:
ne görcsölj rajta mikor jön a baba, ha nem akarod ezt így szokták mondani akkor egyből sikerülni fog. Foglald le magad valamivel hogy ne mindig azon gondolkodj mikor sikerül.
2012. szept. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!