Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek van-e esélyem...

Szerintetek van-e esélyem ikerterhességre?

Figyelt kérdés
A párom anyukájának a fiú testvérének született 2 petéjű ikergyermeke egyik lány másik fiú. A párom anyukájának viszont nem születtek ikergyermekei de ha jól tudom azért se mert kimaradt egy generáció és a következőben már előfordulhat. Van esélyem ikrekre? :)
2012. szept. 21. 15:00
 1/5 anonim ***** válasza:
34%

Szia!


Az esély mindenkinek megvan rá, még annak is, akinek a családjában soha nem volt iker! Ha jól tudom anyai ágon öröklődik leginkább.

2012. szept. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy az anyósod fiú testvérének két petéjű ikrei születtek semmiben nem változatat a ti dolgotokon, mivel 2 petéjű ikrek amiatt lettek, hogy a anyósod tesójának a feleségének 2 petesejtje ért meg, neki pedig genetikailag semmi közötök hozzá. Ugyan akkor az esély nálatok is mint bárki másnál.
2012. szept. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A 2. válaszolónak igaza van! Ettől nektek nincs több esélyetek az ikerterhességre. A kimaradt generációt meg ne keverjük bele, semmi köze hozzá. Egyrészt ez egy tévhit, másrészt meg a párod anyukája és az ő fiútestvére ugyanaz a generáció! A következő generáció pont a te párod és az ő testvérei, unokatestvérei (ha vannak), szóval pont hogy ő a "kimaradó generáció".

Szóval a lényeg az, amit az előttem szóló is írt, hogy azok az ikrek úgy tudtak megfoganni, hogy az anyukájuknak 2 petesejtje érett be közel egyidőben, tehát ehhez a párod vérvonalának semmi köze.

2012. szept. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
66%

Első vagyok, lehagytam, hogy az egypetéjű iker öröklődik anyai ágon! A kétpetéjűség, az mindig az anyán múlik!

Az utánam írok, helyesen írták!

2012. szept. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ugyan akkora esélyetek van rá,mint bárki másnak. Nálunk például a családban egyáltalán nincs sehol iker és egypetéjű ikerlányaink születtek. :)
2012. szept. 23. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!