Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Többször hallottam, hogy ha...

Többször hallottam, hogy ha valaki fogamzásgátló mellett esik teherbe, akkor sem lesz semmi baja a babának?

Figyelt kérdés
Mégis mindenhol azt írják, hogy már jóval a tervezett teherbeesés előtt érdemes abbahagyni a gyógyszer szedését, illetve pár hónapot várni a próbálkozás előtt. Akkor most mi az igazság? Mi baja lehet a babának, ha nem hagytam abba hónapokkal korábban, sőt még a terhesség első 3 hetében is szedtem, amíg nem tudtam, hogy terhes vagyok? van még itt olyan, aki fogamzásgátló mellett esett teherbe, a tablettát is csak később hagyta abba, megtartotta a babát és egészségesen született???
2012. szept. 22. 11:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


SZERINTEM, ha a baba megmarad, semmi baja nem lesz, merthogy a fogamzásgátlók a petefészkekre hatnak, méghozzá leállítják a peteérést. Babát nem érinti a sok hormon, csak akkor ha pl. túl vékony a méhnyálkahárta, nem tud beágyazódni, korai vetélés van, mert pl. nem jó volt vmi a petesejttel, nem tudja a sárgatesthormon elvégezni a feladatát....de ez úgyis "látványos", úgyhogy ezért írtam, hogyha már a baba megmarad, nagy baj nem lehet....

2012. szept. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
unokatestvérem is fogamzásgátló mellett esett teherbe,elmodása szerint 6.hónapig vérzése is volt,ezért észre sem vette,hogy terhes16 évesen esett teherbe,ha időben megtudta volna,hogy terhes,akkor nem tartotta volna meg,rossz anyagi körülmények közt élnek
2012. szept. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És ilyenkor esélyeseb, hogy elmegy a baba?
2012. szept. 22. 12:09
 4/6 anonim ***** válasza:
erre sajnos nem tudom a választ
2012. szept. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért javasolják, mert kis valószínűséggel árthat neki, és senki sem akar fölöslegesen kockáztatni. De valószínűleg kutya baja nem lesz.
2012. okt. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És miben árthat neki?
2012. okt. 19. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!