Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az utolsó menstruációm aug.11-...

Nikcsi1117 kérdése:

Az utolsó menstruációm aug.11-én volt. Most szeptemberben nem jött meg, tesztet még nemcsináltam. A párom is és én is nagyon szeretnénk babát. Hogy mondjuk el?

Figyelt kérdés
Elég hosszu a történetem, de muszály az elejéről kezdenem. A párommal novemberben lesz 3 éve hogy összejöttünk. Tavaly májusban el kellett otthonról költöznöm. Gabival a nagymamájáéknál laktunk, és szerettünk volna babát. Szinte egyből összejött. A nagyszülők nem nézték jo szemmel, és onnan is mennünk kelklett. Anyáékhoz visszamentünk. De mikor elmondtuk hogy babát várunk, közölték hogy vagy a baba megy vagy mi. Nem volt sok választás. Elvetettük a babyt. Azóta voltunk már albérletbe, és most ujra itt lakunk a szüleimmel. Most ismét szeretnénk babát, de mostmár tűzön vizen át. Augusztus 11-én volt az utolcsó menstruációm, azóta csak gumi nélkül csináljuk. Szept.11-én nem jött meg. Tesztet a napokban fogok csin

2012. szept. 24. 10:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
na nekem mertek volna ilyet mondani ...gyerek az elsö az életembe nem vetettem volna el csak ha én akarom és a párom amugy meg senki fia nem mondhatta volna ezt nekem
2012. szept. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mégis hány évesek vagytok?
2012. szept. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

ez a 2 választásunk volt.


én 19 párom 23.de ugy gondolom nem a kor a lényeg...

2012. szept. 24. 10:12
 4/12 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező akkor én most tennék fel egy pár kérdést.

Van hova mennetek? (albérlet ahol laktok vagy a szülőkre kellene támaszkodnotok?)

Eltudjátok tartani? Keres a párod?

Te tanulsz még, ha igen hogy gondoltad a sulit befejezni? Mert nagy butaság lenne ha abba hagynád.

Ha nem tanulsz akkor te később hogyan fogsz tudni elhelyezkedni? Mert a mai világban képesítéssel is nagyon nehéz elhelyezkedni nem hogy anélkül.

Ha gyerek nagyobb lesz akkor a felügyeletét megtudjátok oldani? Mert ha mind a ketten hétvégén is dolgoztok akkor az nagyon nehéz. Ilyenkor viszont jól jönnek a nagyszülőknek a támogatása.

Tudom nem nekik szül az ember de azért őszintén mindegyik anya tudja , hogy igen is kell hogy legyen az ember életében olyan akire 1-2 órára rábírja bízni a csemetét.

Ezek tükrében kellene átgondolni a döntést, hogyha nem lesz segítségetek akkor hogyan tudjátok kialakítani az életeteket.

Viszont ha úgy döntötök, hogy babát szeretnétek akkor egyszerűen megmondjátok hogy az vagy és meg is marad a baba. Ennyi a ti döntésetek lesz.

2012. szept. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
nos, ha arról van szó hogy esetleg mennünk kell, lesz hova.a párom dolgozik, nekem meg most oktobertől indul a meló.ugygondoltam ameddig lehet addig dolgoznék én is.attol viszont tartok egy kicsit, hogy ha eléjük állunk majd a hirrel mit fognak hozzá szolni..és félek hogy esetleg megromlana a kapcsolatom a szüleimmel.a felügyeletet megtudnánk oldani, mivel a párom szülei nagyon örülnének a babánknak.
2012. szept. 24. 10:34
 6/12 anonim ***** válasza:
akkor eddig te is azt vártad,hogy a szülők támogatásából neveled fel gyereked,tizenéves fejjel?
2012. szept. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért szeretnétek gyereket ha vagy szülőknél, vagy nagyszülőknél laktok? Szerinte kb egy év alatt megváltozott a véleményük? Tekintve, hogy megint nem albérletben laktok, hanem visszamentetek hozzájuk? Ne haragudj, de az ilyet nem tudom megérteni. Ráadásul ha rád tudták erőltetni az abortuszt, azt bevállaltad, akkor miért nem tartottad magad ahhoz is, hogy mondjuk albérletben maradtok ezekután végleg? Vagy hogy befejezed a sulit és elmész dolgozni? Legalább lett volna "értelme" az abortusznak. Biztos örülni fognak a szüleid, hogy egy évvel idősebben, de ugyanabban a helyzetben vállalnátok gyereket... Nekem eszembe nem jutott volna a páromat hozzánk költöztetni, nem is engedték volna, de hogy még ide szüljek anyámék nyakára egy gyereket is... bele sem gondolok.
2012. szept. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
egyébként meg csodálom, hogy bárhova is felvettek terhesen. Ha meg próbaidőre vettek fel, ne csodálkozz, ha kipenderítenek, amint nyilvánvalóvá válik az állapotod, vagy elmondod... És egyébként mindegy, mert a szülésig 9hónapod van,a melóból meg kb 8, szóval nem lesz meg a minimális munkaviszonyod a gyedhez. Miért nem a párod szüleinél laktok, ha ők örülnének neki?
2012. szept. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Először inkább gondolkozni kéne mielőtt gyereket csináltok. Mert megcsinálni nem nehéz, de nem ártana mérlegelni a körülményeket. Most komolyan anyádék nyakára akarod szülni? Ezt úgy kellett volna, hogy először is megbeszéled velük, hogy mit szólnának egy unokához, és hogy ott laknátok, és nagyjából megbeszélni, hogy hogy lenne. És ha nem akarják, akkor tudomásul venni, és addig nem kéne teherbe esni, amíg nem találtok más lakhelyet. Vagy albérletet, vagy olyan családtagot, ahol nem jelentene akadályt. De hogy nekivágtok a gyereknek, kész tények elé állítani a szülőket újra, mikor tudjátok, hogy már 1 éve sem tetszett nekik az ötlet, és más segítségére támaszkodva gondoljátok a jövőtöket. Most tényleg ennyire sürgős 18-22 illetve 19-23 évesen a gyerek? Mikor még semmit nem tudsz felmutatni? A babát úgy akarjátok tűzön-vízen át (csak hogy a te szavaiddal éljek), hogy megvannak hozzá a megfelelő körülmények, és nem kell anyuci-apuci áldása és segítsége hozzá.
2012. szept. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Én vagyok az a hozzászóló aki pár kérdést feltett.

Ha nem vagyok indiszkrét megkérdezhetem, hogy milyen munkát találtál?

Én most egy kicsit a szüleid szemszögéből nézem a dolgokat mivel nekem is van egy lányom és bele gondolok, hogy mi lenne ha mondjuk ez velünk történne meg úgy t7 év múlva.

Szóval én ilyen idősen tuti a tanulásra ösztökélném és arra, hogy éljen egy kicsit mielőtt gyermeket vállal. Dolgozzon és minimum azt az alap időt dolgozza le amennyit kell ahhoz, hogy gyedet kapjon. Azért nekik sem lehet egyszerű, bár ha lett volna egy évvel ezelőtt egy abortuszom tutira nem vállalnék gyermeket ilyen rövid idő alatt.

Igen az érdekel van e hova mennetek, hiszen ha már van gyerek ott meleg lakást kell biztosítani ahová majd haza vihetitek és nyugodt körülményeket fogtok tudni biztosítani neki. Szép dolog gyermeket nevelni és mi is most próbálkozunk egy tesóval de őket valamiből fel is kell nevelni ám. Sajnos nem elég a szeretet az odafigyelés és a dajkálás. Ha csak ezen múlna vagy 10 gyerekeket bevállalnék de hát ez nem így működik.

Hát elméletileg védve leszel ha bejelented a terhességedet a munkahelyeden de nem lesz könnyű. Mi lesz, ha ne agyj Isten ne lesz minden probléma mente a terhességed? Mi lesz ha nem fogsz tudni dolgozni? Akkor is felfogjátok tudni nevelni?

Félre értés ne essék én most téged nem lebeszélni akarlak vagy rábeszélni egy másik abortuszra csak megpróbálok rávilágítani pár dologra.

Ha ti úgy érzitek mindet megfogtok tudni oldani akkor hajrá babára fel és sok boldogságot kívánok. De őszintén szólva bár remélem nincs igazam ez a döntésetek nem teljesen átgondolt.

Remélem tudtam egy kicsit segíteni és végig tudod majd gondolni a helyzeteteket.

Ha meg ti a pároddal eldöntöttétek, hogy jön a baba akkor ne izgulj ezen, hogy jön a baba. Nem kell törődni a szüleid véleményével, de akkor legyen annyi anyagilag nektek, hogy feltudjátok nevelni őt.

2012. szept. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!