Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kinek milyen tapasztalatai...

Valca kérdése:

Kinek milyen tapasztalatai vannak, mi áll a sikertelen lombikok hátterében?

Figyelt kérdés
(5 sikertelen beültetésen vagyok túl, endometriózisom van, ami 3 éve tünetmentes, tehát nem gondlom, hogy csak ez a baj)

2012. szept. 24. 19:08
 1/10 Manka68 ***** válasza:
100%

Szia!

Első lombik (esélytelen): fel nem fedezett pajzsmirigy alulműködés, IR.

Második, harmadik lombik (esélytelen) : császármetszés után fel nem szívódó belső varratok spirálként működtek.

Negyedik lombik : nem tudjuk miért nem sikerült.

Most készülünk az ötödikre, de nem fűzök hozzá sok reményt. :-(

2012. szept. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 sumergo ***** válasza:
84%

Sajnos nem lehet tudni, mi az oka. :-(

6 stimuláció- 5 beültetés (+1 fagyasztott beültetés), és csak az utolsó volt sikeres (nem az volt a fagyasztott).

Hogy miért?????

Ráadásul úgy, hogy méhenkívülim 3x is volt. Tehát a petesejtek, és hímivarsejtek elvileg jók. Végül kivették a petevezetékeim. A doki biztatott is, h a lombik tuti siker. Hát nem az volt. :-(

De most már van egy kicsi lányom, megérte a sok-sok szenvedés! :-))

2012. szept. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
IR vizsgálat kell
2012. szept. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok Lányok! Megtudhatom ki hány éves? Én 31 éves vagyok, és 3 éve járunk "lombikolni", úgyhogy úgy gondolom, hogy időben kezdtük. És az hogy 5ből egy sem, valahogy nem tudom elfogadni, hogy ez "csak úgy a véletlen műve". Kicsit úgy érzem, hogy a dokik nagyon sürgetik a lombikokat, és nem csnálják meg a szükséges vizsgálatokat. Nekem pl. IR nem volt még, mert a dokik akiknél még eddig voltam, azt mondták, hogy "ezzel nem kell foglalkozni". De azt most biztosan megcsináltatom. És nyomozok, hogy mi az amit még érdemes vizsgálni?
2012. szept. 25. 06:50
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
4es vagyok: én már 30 múltam, de a lombikokat26 évesen kezdtem (24 voltam mikor elkezdtünk próbálkozni) és 28 voltam mikor sikerült.
2012. szept. 25. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%

Én 29 évesen voltam, 4 beültetésem volt, volt közte fagyasztott is. Férjem spermája nem volt jó, velem semmi gond. De a leszívásaimat figyeld: 28 db petesejt, 29 db petesejt és 16 db petesejt. Gondolhatod hogy milyen lehet a minőségük, ha másnak csak 5-6-7 db lett, nekem meg 28. Azt hiszem mondták is, hogy jobb a minősége, ha kevesebb van! Nem lehet, hogy nálad is ez van? 4. beültetés után természetes úton lettem kismama (30 évesen). Amik akkor történtek velem, és én úgy gondolom, hogy emiatt sikerülhetett:

1. 2 évig szedtem folyamatosan a magzatvédőt, miután abbahagytam egyből kismama lettem.

2. Természetgyógyásznál voltam, aki megállapította, hogy a méhem és nemi szerveim energiaáramlás szempontából teljesen blokkolva vannak, feloldotta.

3. Abban az időben nagyon sok fizikai munkát végeztem, mondhatjuk sportnak is és viszonylag keveset ettem, nem nassoltam, reggelire nem is volt időm. Olyan mintha diétáztam volna és sportoltam volna sokat!

Én ezek közül gondolom, hogy valami hozzájárulhatott, hogy sikerült.

Illetve még az jutott ezsembe, ami miatt nem sikerült a lombik, hogy nekem nem voltak ilyen pár hónapos pihenőidők a lombik beültetések között, ez fel is tűnt! Szeptember után egyből október, aztán december (csak nem olvadt fel a fagyasztottból egy sem, de itt is volt a gyógyszerezés), január, március! Mindig nagyon beleéltem magam, bár nem stresszeltem, hogy nem sikerült, de arra pontosan emlékszem mit gondoltam a márciusi után, amikor azt mondták, hogy most 3 hónap pihenő. Arra gondoltam, hogy akkor most jön a nyár, pihenek és perpillanat úgysem tehetek semmit és ez megnyugtatott. Nem stresszeltem rajta és sikerült. Szerintem ezért van az is, mikor valakinek lombikkal gyereke lesz, és már nem akar többet, hogy utána megnyugszik és spontán terhes lesz, vagy mikor valaki örökbe fogad, utána terhes is lesz, sikerül neki, mert nem stresszel rajta. Közhelyes, de igaz! Rem. segítettem! :-)

2012. szept. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a részletes választ, aranyos vagy. Nekem 6-8 petesejtet szedtek le mindig. Volt 5. napos, és fagyasztott embrió beültetésem is. Kétszer jártam úgy hogy elindult a folyamat, és a beültetést követő 10-12. napon 20 körül volt a HCG, aztán mégis lezuhant:-( Szóval valami beindulhatott aztán megállt:-( Nálam a min. 3 hónapos szünetek mindig meg voltak tartva. Én is gondoltam keresek természetgyógyászt, de ebből is annyi van, nem tudni melyik a jó. Na meg endokrinológushoz is mennem kellene, alaposan megnézetni a hormonok szintjét.
2012. szept. 25. 16:21
 8/10 anonim ***** válasza:
23%
Szia! Nagyon sok oka lehet, hogy nem jön össze a baba. Sok esetben beültetés nélkül, természetes megoldások is sokat tudnak segíteni,ha az ember odafigyel magára, a táplálkozására.Sok probléma a hiányos táplálkozásra vezethető vissza. Ha esetleg érdekel pár tapasztalat ami az eredménytelen beültetések után is sikerrel végződött, akkor szívesen megosztom Veled emailben.
2012. szept. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

3. voltam.

36 évesen lettem terhes, 33 éves elmúltam már, amikor kezdtük a lombikozást. Nekem kb. fél év szünet mindig volt az egyes beavatkozások között.

2012. szept. 30. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nálam immunológiai probléma. A legutolsó vizsgálatok egyike volt, mire rájöttünk, az összes leletünk jó volt eddig:

hormonok

IR

spermavizsgálat

PCT

átjárhatóság

génvizsgálatok

trombózis panel


sikerült azóta nektek?

2018. ápr. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!