Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy kell pontosan számolni a...

Hogy kell pontosan számolni a menstruációs ciklust? A menstruáció első napját kell számolni első napnak, vagy az első nap nulladik nap,1 nap eltelik és így a második napra jön ki az egyes? Többi lent

Figyelt kérdés

pl. ha szeptember 15-én jött meg, akkor úgy kell számolni, hogy:

- szept. 15.: 1

szept. 16.: 2

szept. 17.: 3

stb


vagy

- szept. 16.: 1

szept. 17.: 2

szept. 18.: 3

stb


ha október 15-n jön meg legközelebb, akkor az első számolás szerint (ha beleszámolom a menzesz első napját is) 31 napos lesz a ciklus, de ha a második szerint nézzük, akkor 30 napos.

Menstruációnál szerintem az a logikus, hogy az első napot számoljuk ténylegesen elsőnek, de akkor a fent említett példa 31 napos ciklus, pedig szerintem egyértelműen 30 napos, mivel azonos napokon jön meg (15., 15.) és 30 napos hónapról beszélünk. Szóval nem tudom hogy van ez.

Segítsetek, légyszi!



2012. szept. 25. 05:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig a megjövetel napját már első napnak számolom. Szerintem így kell.
2012. szept. 25. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha délután jön csak meg akkor a követkkező az első nap.
2012. szept. 25. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Menstruáció első napja a ciklus első napja.
2012. szept. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
menstruáció első napja a ciklus első napja :) én mindig így számoltam
2012. szept. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

Én is rájöttem közben, hogy így kell, és hogy a következő mestruáció első napja már a következőbe számít bele, és akkor ki is jön a 30 nap :P

2012. szept. 26. 06:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!