Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit tegyek? Pco szindrómám...

Mit tegyek? Pco szindrómám van, és emeltt IR-em is de mind a nőgyógyász mind az endokrinológus elküldött a fenébe. A bőrömön mindenhol pattanások, és kiütések vannak, megállás nélkül csak hízok, nagyon félek hogy cukorbetegség lesz belőle.

Figyelt kérdés
A nőgyógyász azt mondta hogy szedjek fogamzásgátlót de én nem szeretném mert még nem lenne indokolt.Nagyon félek hogy később nem lehet gyerekem,vagy ő is örökli a cukorbetegséget.Egy 15éves lány.
2012. szept. 28. 17:08
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
A szüleimre egyáltalán nem számíthatok,anyám közölte velem hogy kár hogy megszült,meg azt mondta hogy büdös inzulim szagom van és tönkreteszem az életemet de az nem az ő baja. Ő annak örül ha minél inkább padlón vagyok,és mindig el is éri a célját.Diétázzak de még annyit se tesz meg hogy mondjuk barna kenyeret vesz nekem,akkor nemtudom mégis hogyan kéne csinálnom.Nagyon szeretném ha felnőtt koromban jó életem lehetne,családdal,de azt hallottam hogy a cukobetegeknek nemigazán lehet egészséges babája.
2012. szept. 28. 17:35
 2/12 anonim ***** válasza:

Tény hogy a PCO-sok nehezebben esnek teherbe, A cukorbetegség nem akadálya a teherbeesésnek és a terhesség kihordásának sem csak figyelni kell hogy a cukor szint a terhesség alatt a normál értékek között mozogjon. A diabéteszes anyáknak gyermekei nem törvényszerűen lesznek cukorbetegek.Sok ilyen anyát ismerek és egészséges gyermekeket szültek van aki 4-t is.

Azt tanácsolom keress másik orvos és kezdj el gyógyszert szedni értem én hogy nem indokolt a fogamzásgátló szedése de ez legalább kordában tartaná egy kicsit a hormonjaidat, és talán nem híznál tovább és a cukrod is kordában tarthatóbb lenne. Üdv: Eü dolg.

2012. szept. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátló csak a magas tesztoszteron okozta tüneteken segít, azaz a pattanásokon. Meg ugye rendszeresen lesz tőle vérzésed.

De a súlygyarapodást nem gátolja meg.

Arra metfromin kell, diéta, sport. Keress olyan orvost, aki felírja a metformint, és nézz utána neten a PCOS diétáknak. És mellette el kell kezdened sportolni legalább heti háromszor.

2012. szept. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Keress másik endokrinológust!
2012. szept. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Másik orvos! Feltétlen!

Több szénhidráttáblázatot találsz itt a neten, nézz át egy párat!

Én is PCO-s vagyok és IR-es. Kenyeret ne egyél, tök mindegy milyen, semmit. Max 3 zsömle naponta, felvágottak,és többi minden amit lehet. Én csupán ezt tartom be, illetve kihagyom a lisztes dolgokat, rizst, tésztát, mindent édesítővel iszom. Így tartom négy éve, értékek is jobbak lettek.

2012. szept. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm,bár sajnos úgy néz ki teljesen kilátástalan a helyzetem mert a szüleimet egyáltalán nem érdekli mi van velem.Ameddig nem segítenek legalább annyival hogy egy kicsit figyelmesen vásárolnak addig én nem tudok mit kezdeni magammal.A fogamzásgátlótl nagyon félek hogy csak mégjobban elrontaná a dolgokat mert már 4hónapja rendesen megjött vagyis inkább mondanám azt hogy 3 hét után és azis csak azért mert Nurcolut nevű tablettát szedtem.
2012. szept. 28. 18:41
 7/12 anonim ***** válasza:

A Norcolut ugyanolyan megvonásos vérzést csinál, mint a fogamzásgátló. Ha csak azért jött meg, mert szedted, akkor az nem jelent semmit sajnos.

Hova valósi vagy? Nem kapsz zsebpénzt? Nincs olyan rokonod, aki tudna segíteni?

2012. szept. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Beszedtem a gyógyszert és azóta 4hónapja rendesen megjött,am Tárnokon lakom,sajnos senkire nem számíthatok.
2012. szept. 28. 19:04
 9/12 anonim ***** válasza:
Jajj, nagyon sajnálom! Légy erős! Étrenben, mivel pénzed nincsen, légy válogatós! Ami olyan, azt ne edd meg! A kenyeret és egyéb péksütiket teljesen el lehet hagyni. (én sem eszem) A cukrot is. Nem azt mondom, hogy soha az életben többet ne egyél meg egy sütit, de próbáld kerülni a feldolgozott ételeket: párizsi és egyéb agyonműanyagozott felvágottak, kekszek és mindenféle nasik pl gyülcsjoghurt, krémtúró és társaik. A lényeg, hogy az ilyen élelmiszeripari termékek rengeteg cukrot és sót is tartalmaznak. Pl a rostosüdítők is. Szóval légy válógatós, abból ami van. Olvass sokat a témában a neten, igazán ki lehet okosodni. Arra van lehetőség, hogy elmenj anyukáddal a boltba amikor vásárol? Segíthetnél neki válogatni, illetve mondhatnád, amikor levesz 4 db gyümölcsjoghurtot a családnak, hogy te inkább egyet visszteszel és egy natur legyen neked helyette. A reggeli kenyeret zabpehellyel válthatnád ki. Ez a natur mag kilapítva, a legtöbb helyen lehet kapni. (véletlenül sem a puffasztott ropogós, cukros agyonreklámozott reggelipelyhekről van szó!) Ezt teheted tejbe, joghurtba stb. Tejtermékeknél is a soványat, kéket kell választani, ha ott vagy a boltban erre is tudsz figyelni, ha anyukád piros tejet vesz le, kicseréled kékre stb. Nagyon sok múlik a mozgáson is. Ha a szüleid nem akarnak pénzért sportoltatni, akkor húzz melegítőt és járj el futni. A futás utálatos dolognak tűnik, de nagyon hamar bele lehet szeretni, pár hét után el sem tudod képzelni nélküle az életet. Kitartás és ügyes légy!
2012. szept. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!Anyukámmal semmilyen szinten nem lehet beszélni,már többször is kértem hogy legalább ne a zsíros tejet vegye meg de közolte hogy őt nemérdekli.De azért tud szemétkedni.Meg olyanokat mondani hogy kövér vagyok meg gusztustalan.Sajnos tényleg nincsen senki akire számíthatok.anyám ott próbálja tönkretenni az életemet ahol tudja.
2012. szept. 29. 14:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!